Skocz do zawartości

Próba włamania-Wyłamany zamek niezamykające drzwi


kubaj123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem ze swoim E90. Ktoś niestety próbował się włamać i wyłamał zamek od strony kierowcy, który się rozsypał. Moje pytanie brzmi, czy da rade kupić zamek "na części" i użyć starego wkładu od kluczyka, żeby nie wymieniać w każdych drzwiach i bagażniku czy też da rade kupić ten taki pręcik (podłóżną część ktora po przekręceniu kluczyka się opraca i otwiera nam drzwi)

http://www.bmw-sklep.com.pl/product/image/836/DSC04443.JPG

Chodzi mi o ten długi patyk co wystaje z zamka po prawo.

 

Mam też drugi problem, najprawdopodobniej po próbie kradzieży przestało mi działać zamykanie drzwi z pilota aczkolwiek podczas jazdy drzzwi się automatycznie zamykają, z pilota mogę je jedynie otworzyć (przy obu pilotach ten sam problem). Do wyłamania zamka doszło jakies 2 miesiące temu jak chyba zaczęły się problemy z zamykaniem drzwi kiedy to czasami dzialalo a czasami nie, odkryłem to 3 dni temu jak wymieniałem jakieś duperele i padł mi akumulator i chcialem otworzyć auto z kluczyka (dizycznego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

1 nie wiem

2 podłącz kompa, w zamku jest jaki microswitch który po przekręceniu i przytrzymaniu grotu powoduje zjeżdżanie(przewietrzanie) szyb - może jakieś zwarcie ci zrobili, jaki masz moduł CAS ?

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sobie przypomniałem apropo niezamykania drzwi. Fakt jest taki, że wyłamany zamek nie ma nic wspólnego z niedziałającym zamykaniem gdyż próbowano ukraść moje E90 jakieś 2,5 miesiąca temu, a przypomniałem sobie teraz, że zamek juz od miesiąca szwankował i raz się nie zamykał z jednego pilota i musiałem zamykać drugim. Po pewnym czasie wszystko padło i z żadnego się już nie zamyka (tylko otwiera) szyby także się nie zamykają. Co do modułu to postaram się sprawdzić jakoś jutro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w pożyczonym Leonie też miałem próbę kradzieży i wyłamali wkład stacyjki i uszkodzili zamek w drzwiach kierowcy. Podejchałem do serwisu kluczy i za 500zł i godzinnym czekaniu odtworzyli i zamontowali zamek i stacyjkę pasującą pod klucz. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja w pożyczonym Leonie też miałem próbę kradzieży i wyłamali wkład stacyjki i uszkodzili zamek w drzwiach kierowcy. Podejchałem do serwisu kluczy i za 500zł i godzinnym czekaniu odtworzyli i zamontowali zamek i stacyjkę pasującą pod klucz. :cool2:

 

A jaki to ma związek z problemem autora postu? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdziłem jaki mam moduł CAS i wychodzi na to że jest to CAS2 a nad nim są oznaczenia:

 

61.35 6964051

CAS2

 

Dodam tyle ze nie udało im się włamać do środa do auta gdyż wypierdzielili cały zamek który nie miał już prawa otworzyć drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Ok sprawdziłem jaki mam moduł CAS i wychodzi na to że jest to CAS2 a nad nim są oznaczenia:

 

61.35 6964051

CAS2

 

Dodam tyle ze nie udało im się włamać do środa do auta gdyż wypierdzielili cały zamek który nie miał już prawa otworzyć drzwi.

 

 

hmmm... czyli pewnie jakieś małolaty z osiedla. jeśli będziesz gdzieś podłączał się do kompa. tj. warsztat/jakiś ogarnięty forumowicz, zapytaj o poprawkę kradzieżową do tego modułu, choć jak nie weszli do środka to albo ją masz , albo partacze. Napewno jest do cas 3/4 ...

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
CAS4 nie jest podatny na wprogramowanie "lewego" kluczyka :) bo jest już "SOPT enabled"..

 

Pozdrawiam

Z tego co wiem, to podobno też jest...

Oooo :shock:

 

Możesz podać źródło tej informacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do środka na pewno nie weszli ponieważ drzwi były cały czas zamknięte i nie zauważyłem nic dziwnego w stylu ze zamknąłem auto a jak wróciłem to było otwarte.

Dałbym sobie głowe uciąć, że jest napisane na tym module CAS2, E90 z początku produkcji czerwiec 2005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega koder mi to mówił. Twierdził, że niektórzy Jego koledzy po fachu specjalnie mówią o niemożliwości dopisania kluczyka przy CAS4, żeby napędzić sobie klientów.

Możesz zagwarantować, że po aktualizacji oprogramowania na CAS4 nikt nie dopisze kluczyka do mojego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Kolega koder mi to mówił. Twierdził, że niektórzy Jego koledzy po fachu specjalnie mówią o niemożliwości dopisania kluczyka przy CAS4, żeby napędzić sobie klientów.

Możesz zagwarantować, że po aktualizacji oprogramowania na CAS4 nikt nie dopisze kluczyka do mojego auta?

 

Nie ma czegoś takiego jak aktualizacja na CAS4... skąd takie info ? :shock:

 

CAS4 to kolejna generacja modułu CAS... który de facto nie występuje w serii E9x... i nie da się go zamontować do aut z tej serii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega koder mi to mówił. Twierdził, że niektórzy Jego koledzy po fachu specjalnie mówią o niemożliwości dopisania kluczyka przy CAS4, żeby napędzić sobie klientów.

Możesz zagwarantować, że po aktualizacji oprogramowania na CAS4 nikt nie dopisze kluczyka do mojego auta?

 

Nie ma czegoś takiego jak aktualizacja na CAS4... skąd takie info ? :shock:

 

EDIT: Źle powtórzyłem słowa kolegi. Chodziło mu o security update CAS, czyli upgrade, a nie nowy moduł.

 

CAS4 to kolejna generacja modułu CAS... który de facto nie występuje w serii E9x... i nie da się go zamontować do aut z tej serii...

No to co w takim razie doradzacie koledze @kubaj123 z e90, jak nie można zamontować w tej serii?

Edytowane przez hassassyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Nie łap mnie za słówka. Nie ma dla mnie różnicy, czy to aktualizacji, czy wgrywanie nowego modułu. Nazywaj jak chcesz.

 

Widzę Panie hassassyn, że nie za bardzo wiesz o czym mówię...

 

No to co w takim radzie doradzacie koledze @kubaj123 z e90, jak nie można zamontować w tej serii?

 

Wskaż mi proszę gdzie doradziłem koledze kubaj123, że ma zamontować CAS4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprawy niezamykających drzwi to jest teraz troche inaczej, czasami zamyka a czasami nie. Częściej niestety nie zamyka. Może to jakaś kwiestia poluzowanego kabla, dziwnie to wygląda, że auto na jednym parkingu raz się zamknie a na innym po kilku godzinach już nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejny dziwny przypadek, tak jak wczoraj nie działało cały dzień, tak dzisiaj jak docjechałem pod dom aż się zdziwiłem ze zadziałało. Zaspamowałem zamykanie i otwieranie po 20 razy i za kazdym razem działało, juz nie wiem w czym tkwi problem. Rozłączenie kabli i podłączenie od CAS może w czymś pomóc o ile wgl. są one odłączalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.