Skocz do zawartości

318CI wymiana siłownika centralnego zamka w drzwiach


boss2186

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie kolegów, zwracam sie do was z prośbą o pomoc. W moim E46 cupe z 29 grudnia 2001 roku pad mi siłownik od strony kierowcy i nie moge otworzyć drzwi z pilota tylko jedynie za pomoca kluczyka drzwi od strony pasażera otwieraja sie bezbłednie z pilota, dodam że juz zamkniecie drzwi jest mozliwe z pilota. I tutaj kieruje pytanie do was byłem u mechanika i koszt centralnego zamka do drzwi kierowcy to 550 zł a używka to 400 zł i z tego co mi mechanik powiedział z anglika nie podchodzi jeżeli jest to uszkodzony tylko siłownik to nie jest możliwa opcja kupienia używki z sedana i naprawy wadliwego siłownika bo jest tam zepsuta jedynie pewnie jakaś część a nie cały mechanizm. Bo zasugerował mi to ostatnio pewien maechanik, prosze o pomoc pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawie na pewno jest moduł a raczej przekaźnik w moduje i da sie go naprawić za darmo

(jak ktos zapyta o to czemu tylko jedne drzwi mimo że za otwieranie wszystkich jest tylko jeden styk ... problem jest ze stykiem ktory łączy w spoczynku i myśli że drzwi są otwarte wiec po co ma otwierac drugi raz)

 

jest możliwe żeby siłownik zepsuł sie tylko tak że zamyka ale otwiera juz nie ? to chyba jest jedno urządzenie to czy zamyka czy otwiera zależy od obracania bieguna (chyba)

Edytowane przez PanMiyagi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie tak samo - drzwi się z pilota nie otwierają, jedynie zamykają. Mechanik powiedział, że na 100% zamek w drzwiach, po czytaniu forum mam wątpliwości czy to aby nie moduł komfortu. Dodam, że przy otwieraniu (które nie działa) słychać jakby zamek walczył ale mu nie wychodzi.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na jakiej podstawie masz taką pewność ?

 

Pytanie nr 2. czy awarie siłownika jako elementu wykonawczego nie pokazało by w INPA ?

 

Bo wymieniłem przekaźniki i niczego to nie zmieniło oraz przy otwieraniu drzwi z pilota słychać pracę siłownika, tyle że rygielek się nie podnosi i drzwi pozostają zamknięte.

 

Wysłane z mojego LG P990 za pomocą Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że jak kupiłem wszystko chodziło jak należy a kiedy odłaczyłem akumulator żeby wymienić i za jakieś 15 minut podłączyłem to się stało. Także też wydaje mi sie że to nie siłownik ale jak mówiłem mechanikom to stwierdzili ze to zbieg okolicznośći. Ale jak prubuje otworzyć to nie słychać siłownika jak by nie miał siły podnieść się. jeżeli jest możliwość załączcie fotki lub link do fotek albo filmiku jak sprawdzić ten moduł konfortu samemu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tutaj masz adres postu jaki kiedys byl viewtopic.php?f=15&t=96892&hilit=zamek+centralny&start=105 ,poczytaj sobie poczatek az dojdziesz do zdjec jakie wystawilem,poniewaz mialem taki sam problem jak ty,tam nic sie nie wytarlo ani nie urwalo w srodku poprostu jeden z silniczkow wyzionol ducha,wiadomo specjalne postarzanie produktu dziala :mrgreen: powodzenia
nic tak nie odpreza jak minuta dla weza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.