Skocz do zawartości

Konserwacja podwozia


Lendio

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli jest juz podobny temat to prosze modera o przesuniecie (szukalem, ale nieznalazlem)

 

Planuje zabzpieczyc auto przed zima-podwozie i szukam wszedzie co i jak (chce to zrobic sam)

 

Wiec wstepny plan:

-wlasnoreczne mycie podwozia

-odtluszczenie np benzyna ektrakcyjna (pedzlem tam gdzie dojde)

-farba tlenkowa , nakladam recznie na oczyszczony obszar po rdzy -- pedzlem grubsza warstwe (ponoc sprawdzona)

- i potem 3 opcje i niewiem co wybrac

1) baranek Bolla w sprayu http://allegro.pl/baranek-spray-0-5-l-konserwacja-podwozia-boll-124-i3437152759.html

2) baranek bolla w sprawu podpinany pod kompresor (zestaw z pistoletem > pytanie, czy cos jest warty http://allegro.pl/4-sztuki-baranek-boll-pistolet-sico-pro-gratis-44-i3348112711.html

3) mieszanka tkz smaru dzialowego wymieszanego w olejem penetrujacym (nagrzanie) i reczne nalozenie pedzlem >> PYTANIE, czy niezareaguje zle z oryginalna konserwacja i niedparz jej ??

4) profile zamkniecie zrobie bollem do profili

 

KOmpresor moze uda mi sie pozyczyc, pistoletu do smaru brak. Najwygodniej bylo by mi kupic gotowe spraye bolla, ale juz takimi konserowalem toyote kiedys mi mam wrazenie, ze po roku cos zlazilo.

 

NIechce dawac auta do "obcych" bo : niewierze, ze zrobia to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego jak planujesz tym autem jezdzic do końca zycia to spoko ale jak zamierzasz go sprzedac za pare lat to odpuść konserwacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zabzpieczyc auto przed zima-podwozie i szukam wszedzie co i jak

Przecież to nie polonez... :duh:

No propounje zajzec pod spod dokladnie :wink: sol nieoszczedza. Prewencyjnie lepiej zadbac wczesniej

 

Niebede babral zeby wszedzie kapalo z auta, ale chce sciagnac oslony (nadkola, progi) umyc dokladnie i gdzie trzeba zabezpieczyc> przemalowac barankiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem nie raz podwozie mojego samochodu i fabrycznie jest już nieźle zabezpieczony. Jedyne miejsce gdzie zauważyłem delikatny nalot to tylna rama zawieszenia - element wymienialny.

 

Tak z ciekawości, jaki miałeś wcześniej samochód, że tak się martwisz o rdzę? Ford Mondeo, Mercedes? :mrgreen:

 

P.S

W E90 jedyny element karoserii który potrafi przyrdzewieć, to dolna część drzwi przy odpływach. Wystarczy sprawdzić ich szczelność i nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem nie raz podwozie mojego samochodu i fabrycznie jest już nieźle zabezpieczony. Jedyne miejsce gdzie zauważyłem delikatny nalot to tylna rama zawieszenia - element wymienialny.

 

Tak z ciekawości, jaki miałeś wcześniej samochód, że tak się martwisz o rdzę? Ford Mondeo, Mercedes? :mrgreen:

 

P.S

W E90 jedyny element karoserii który potrafi przyrdzewieć, to dolna część drzwi przy odpływach. Wystarczy sprawdzić ich szczelność i nie powinno być problemu.

Sporo ich bylo (ale bmw mam pierwsze)

 

No moze jak tak mowicie to progi i nadkola odpuszcze (bo troche roboty a tez boje sie same progi sciagac, zeby cos nieurwac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Widziałeś kiedyś e90 pod spodem ??? Tam co może rdzewieć to jedynie układ wydechowy i ta tylko robi się nalot a nie ogniska korozji, na progach masz plasikowe nakładki tak samo jak praktycznie pod całym autem, oprócz wydechu, w nadkolach przednich też jest plastik plus na bocznych ściankach jakieś tam zabezpieczenie, tylne nadkola też są wyłożone. Reasumując raczej nie ma tam elementów bezpośrednio narażonych na działanie soli ...
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś kiedyś e90 pod spodem ??? Tam co może rdzewieć to jedynie układ wydechowy i ta tylko robi się nalot a nie ogniska korozji, na progach masz plasikowe nakładki tak samo jak praktycznie pod całym autem, oprócz wydechu, w nadkolach przednich też jest plastik plus na bocznych ściankach jakieś tam zabezpieczenie, tylne nadkola też są wyłożone. Reasumując raczej nie ma tam elementów bezpośrednio narażonych na działanie soli ...

 

Szukalem porady jakiego srodka uzyc a koniecznie chcecie mnie przeprowadzic na ciemna strone mocy :)

 

Wiec

-nadkola materialowe, niewiem filc czy co to, ale niejest wodoszczelne (sciagalem jedno) przez to nadkole przechodzi piach i brud

-podloga oslonieta, ale tam gdzie konczy sie plastikowa oslona sa laczenia miejsami blach i miejsca odsloniete w na zalamaniach.

-podluznice w tylnej czesci auta pod bagaznikiem odsloniete (poza tej od wydechu)

-czy myslicie ze pplasykowe progi sa chermetyczne i z pod przednich kol niechalpie miedzy prob a blache ? (jakos w to niewierze)

 

Wiec odpowiadam, ze widzialem e91 i to bardzo dokladnie z kanalu przegladalem i wiem co i jak, wiec prosze nietlumaczcie mi takich rzeczy. Kto niechce niekoserwuje niema przymusu. Jak pisalem, autem chce jezdzic dluzej i sam chce je zakonserwowac (zabezpieczyc co trzeba- nieznaczy, ze poloze na kobylkach i zamalauje wszystko asfaltem). Lubie zrobic cos przy aucie dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak chcesz sobie podłubać to zrób to a nie pytasz o porady.

 

Kris nieprzeczytales dokladnie mojego pierwszego posta i dalej siejesz zamet >>

NIepytalem, o porade czy robic konserwacje, tylko jakie srodki uzyc !!! (jakie polecacie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przynajmniej nie drutuje swojego auta , nienawidzę takich typowych głupich polaczków jak ty , większość osób ci doradza a ty swoje , masz głupie pytania które zadajesz na forum , również uważam że ten głupi temat powinien trafić do kosza :D jak chcesz drutować auto to kup se skode :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przynajmniej nie drutuje swojego auta , nienawidzę takich typowych głupich polaczków jak ty , większość osób ci doradza a ty swoje , masz głupie pytania które zadajesz na forum , również uważam że ten głupi temat powinien trafić do kosza :D jak chcesz drutować auto to kup se skode :D :D :D

 

Mozesz mnie nieobrazac ? bo troche przeginasz pale. Nie twoje auto i nie twoja sprawa. Nie czytaj jak ci nie pasuje (ktos cie zmusza ? ). Forum jest dla wszystkich a ty niejestes Guru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przynajmniej nie drutuje swojego auta , nienawidzę takich typowych głupich polaczków jak ty , większość osób ci doradza a ty swoje , masz głupie pytania które zadajesz na forum , również uważam że ten głupi temat powinien trafić do kosza :D jak chcesz drutować auto to kup se skode :D :D :D

 

Mozesz mnie nieobrazac ? bo troche przeginasz pale. Nie twoje auto i nie twoja sprawa. Nie czytaj jak ci nie pasuje (ktos cie zmusza ? ). Forum jest dla wszystkich a ty niejestes Guru.

 

Powiem ci tylko ................... Biedny ten twój mózg

 

Ty niemasz mozgu, wiec niemasz tego problemu.

 

Co za kretynska gadka ja pie..le > prosze modera o kasacje tego shitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zniżał się do twojego niskiego poziomu ,chyba dawno nie miałeś trampka w przełyku

Nie rozsmieszaj mnie. Sam tak zanizyles poziom tego forum, ze nizej juz niemozna. Chyba wreszcie zrozumiales, ze sam sie osmieszyles, wiec te teksty zostaw dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leć się zakonserwuj to będziesz wyglądał jak owoc w Jogobelli :D daruj sobie te wiadomość na priv druciarzu

 

Wysylalem cos do ciebie ?? hehe masz urojenia > prosze bardzo wklej na forum print screena z privem odemnie > wyrazam zgode :cool2:

Tylko szybko, bo znajac takich typow to pewnie juz grzebiesz w Photoshiopie, ale amdin takie rzeczy udowodni.

 

Myslisz, ze ja niemam co robic tylko pisac do ciebie privyy hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś ofiarą pękniętej prezerwatywy :cool2:

Nie moja sprawa, ale kolego daruj sobie tego typu wypowiedzi. Naprawde to swiadczy tylko o Tobie. Auto jest kolegi i nawet jak bedzie chcial sobie zrobic agro tuning to jego sprawa. Nie pytał sie nikogo o zdanie czy sie to komuś podoba ze auto zakonserwuje, tylko o polecenie jakis specyfików. I ma racje piszac ze jesli Ty nie masz nic do dodania od siebie w tej sprawie to lepiej nie zanizaj poziomu forum takimi wypowiedziami jakie tutaj dodales. Tyle odemnie. A co do tematu to słyszalem, że NOVOL bardzo dobre barany robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kolego odpuść i nie pisze tego złośliwie ale za pare lat będziesz chciał sprzedać i każdy Ci powie że spawany z czterech cwiartek a tam Ci nic nie zardzewieje, jeśli chodzi o zabezpieczenie podwozia to nowe modele BMW trzymają poziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś ofiarą pękniętej prezerwatywy :cool2:

A co do tematu to słyszalem, że NOVOL bardzo dobre barany robi.

Dzieki za normalne podejscie do tematu i zachwilke przegladne oferte firmy NOVOL

 

kolego odpuść i nie pisze tego złośliwie ale za pare lat będziesz chciał sprzedać i każdy Ci powie że spawany z czterech cwiartek a tam Ci nic nie zardzewieje, jeśli chodzi o zabezpieczenie podwozia to nowe modele BMW trzymają poziom

 

Ok, a zalozmy, ze chce tylko czyms natlusic podluznice, czyli jakis wosk w spray (tlusty) i bezbarwny. Taka konserwacja nic niezasloni a zabezpieczy.

Szukalem na allegro troche, ale jest problem bo najasniejszy jest bursztynowy (ale to srodek do profili zamknietych)

 

Moze tu cos polecicie ? bezbarwny i najalepiej w spray-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.