Skocz do zawartości

lampka oleju


adams123456

Rekomendowane odpowiedzi

takie pytanie dla jasności.

jak zapala się żólta kontrolka po zgaszeniu silnika i wyjęciu kluczyków to znaczy, że jeszcze jest ok, ale można by dolać? zaczęła mi się zapalać po przejechaniu dłuższej trasy. jak jeżdżę po mieście b. rzadko się objawia, ale po przejechaniu 150km zawsze

niemożliwe staje się możliwe http://www.biuroprojektow.info/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam podłącze się pod temat, ponieważ mnie również spotkało to co kolegów powyżej nieszczęsne zapalanie się żółtej kontrolki oleju.

 

U mnie sytuacja wygląda następująco:

- poziom oleju na bagnecie max - przy zimnym silniku (po nocy w garażu)

- poziom oleju na bagnecie max - przy ciepłym silniku (po zgaszeniu auta i postoju w garażu 10 min)

- po uruchomieniu silnika ( zimny silnik - po nocy w garażu ) kontrolka się nie zapala,

- po przejechaniu dystansu powiedzmy 15 - 20 km i zgaszeniu silnika, auto pozostaje na parkingu od 10 min do 2h - zapalenie silnika i po chwili żółta kontrolka oleju zaczyna świecić na ok. 10 sek i gaśnie.

- po przejechaniu dystansu powiedzmy 15 - 20 km i zgaszeniu silnika, auto pozostaje na parkingu 8h ( zimny silnik ) - kontrolka oleju po odpaleniu nie zapala się.

- po przejechaniu dystansu powiedzmy 15 - 20 km i zgaszeniu silnika, a po ok 15 sek. odpaleniu ponownym silnika - kontrolka nie zapala się.

 

Betka podłączona pod kompa - Inpa wyrzuca błąd 17 TOG - czyli błąd czujnika poziomu

 

Stąd moje pytanie do kolegów czy Ktoś miał podobną sytuacje i czy to była awaria czujnika poziomu oleju jednoznaczna z jego wymianą ? Czy po jakiś zabiegach problem ustał ? mam tu na myśli przeczyszczenie wtyczki która dochodzi od czujnika w misce olejowej ( ja jeszcze tego nie zrobiłem ze względu na warunki pogodowe za oknem ) Drugie moje pytanie jest takie czy na logikę jeśli czujnik jest uszkodzony to czy nie powinien za każdą próbą odpalenia auta pokazywać błędu w postaci żółtej kontrolki ? a nie tak jak w moim przypadku na ciepłym silniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.