Skocz do zawartości

e46 330d czy to normlane spalanie?


_qAz_

Rekomendowane odpowiedzi

na forum ludziom 330d pali 7 w miescie więc :roll:

 

Już to gdzieś pisałem:

 

U mechanika:

- panie, e46 330d w automacie pali mi 11,2l/100 a wszyscy mówią, że im pali 7l/100, co mam robić?

- też tak mówić...

 

Ten samochód ma takie spalanie wg producenta, więc niech nikt nie pitoli, ale że mu po mieście pali dychę,

albo mniej, bo normalnie łże jak pies. Mam to auto w takiej konfiguracji, tyle że 204KM, 100% sprawne i takie jest minimalne

spalanie w mieście.

--

pozdrawiam

nelson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy silniku M57TU w manualu pali na mieście (trójmiasto) 10-12 litrów. Poniżej 10 nie udało mi się zejść przy normalnej jeździe. Raz sprawdzałem z ciekawości przejazd z Gdyni do Gdańska po mieście najekonomiczniej jak potrafię i wyszło około 8.5 ale tak się nie da jeździć...

 

Twoje spalanie 11.2 w cyklu mieszanym przy automacie wygląda w miarę normalnie, ewentualnie wymień filtr paliwa lub zmień stację benzynową ;)

 

BTW. Spalenie pokazywane przez komputer można chyba regulować (robiłem tak w poprzednim aucie w benzynie). Więc te teoretyczne 7l jest możliwe ale tylko na ekranie komputera pokładowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie wskazywane przez komputer można sobie między bajki włożyć. Jedyną wiarygodną metodą obliczenia

spalania jest zatankowanie pod korek, przejechanie 100-200km, ponowne zatankowanie pod korek i obliczenie

ilości zużytego paliwa za pomocą kalkulatora.

 

Wszelkie inne magiczne metody, jak czekanie na zaświecenie się rezerwy, i wtedy obliczanie zużycia, lub tankowanie

"do odbicia" pistoletu to tylko marnowanie czasu i oszukiwanie samego siebie.

 

Aby poprawnie obliczyć spalnie, musimy przy tankowaniach WIDZIEĆ POZIOM PALIWA, koniec, kropka.

 

Jak panowie i panie w ten sposób zweryfikują swoje błędne do tej pory mniemanie o spalaniu swoich bolidów,

to możemy podyskutować.

--

pozdrawiam

nelson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 330d 204km w manualu w mieście (Warszawa) nie pali więcej niż 10 L. Z tym, że odcinki minimum 10 km robię.

W weekend robiłem trasę Warszawa-Olsztyn. W stronę Olsztyna średnia wyszła mi około 100 km\h, czyli jazda taka bardziej dynamiczna. Spalanie na kompie 7,2 - ale przekłamuje mniej/więcej o litr, także w rzeczywistości około 8 L.

W drugą stronę ruch był trochę większy, średnia 63 km\h. Spalanie na kompie 5,2 l - czyli około 6 L w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

przeważnie nie wdaje się w takie tematy, ale jak go przeczytałem, to obiecałem sobie, że jeżeli przejadę cały zbiornik w trasie, to coś naskrobie.

 

Auto 330d Touring 184 km automat 2003r.

Trasa Wrocław -> Dziwnówek 480 km sr. prędkość 96 km/h spalanie komputer 7,8l/100km, spalanie dystrybutor 8,1

Dziwnówek -> Wrocław ~9 godzin jazdy zrobione 570 km (objazdy) stanie w korkach i w ogóle dramat. śr. prędkość 63 km/h komputer 9,1, dystrybutor 9,4.

Jak jeżdżę? szybko, ale nie przekraczam 160 km/h.

4 osoby + pełny bagażnik

 

w mieście zawsze >11 l, przeważnie 12-13 :-)

 

Auto świeżo po podłączeniu pod kompa - brak błędów.

Opony 225/45/17.

Mam nadzieję, że ten post pozostanie dla potomnych i skończą się bajki, że takie auto pali 6 l w trasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

Moje Bmw 330cd automat 2003r, spalanie wyglada tak:

 

Miasto (Warszawa) wedlug kompa 11l wedlug dystrybutora nawet 13,5 ale sa to krotkie dystanse max. kilkanascie kilometrow.

 

Trasa (do domu na mazury jakies 200km) wedlug kompa 6,5-7l wedlug dystrybutora 7,5-8. Jest to jazda do 160km/h na Trasie do Wyszkowa a pozniej od 120km/h do 140km/h nastepne 140km.

 

I pisze tak jak jest naprawde a nie po to zeby chwalic sie jaki to mam dobry samochod.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.