Skocz do zawartości

Zgrzyt z silnika przy odpalaniu.


Je-drek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku miesięcy pojawił się zgrzyt z silniku 1.8 benzyna 129. Zgrzytanie występuje najczęściej rano lub po dłuższym postoju może miał ktoś podobny problem i pomoże z diagnozowaniu usterki wklejam link z filmiku youtu.be/J8iE1FA12lE lub youtu.be/CMcjEp_bOXI Edytowane przez Je-drek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku miesięcy pojawił się zgrzyt z silniku 1.8 benzyna 129. Zgrzytanie występuje najczęściej rano lub po dłuższym postoju może miał ktoś podobny problem i pomoże z diagnozowaniu usterki wklejam link z filmiku youtu.be/J8iE1FA12lE i youtu.be/CMcjEp_bOXI .

 

Moj ojciec w Renault 1.6 ma to samo. Mechanik stwierdzil: pasek rozrządu i koło pasowe rozrządu - pasek był wymieniany w ub roku, ale to koło nie. I teraz musi prawdopodobnie obydwie czesci i tak wymienic.

 

Mechanik tez stwierdzil, ze wlasnie pierwszym etapem jest na zimnym silniku rano, po dlugim postoju, potem jak dobrze idzie i masz szczescie juz na cieplym - a trzecim etapem jest wyjscie silnika przez maske i wymiana calej jednostki. Jesli wiec masz to samo, nie zastanawiaj sie, bo koszty moga byc niesamowite - nie wiem tez, czy czasem nie chodzi o kolo dwumasowe i czy to jest to samo co w Reni.

 

W kazdym razie jedz do dobrego mechanika, bo szkody moga byc wielkie jak przegapisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli łańcuch rozrządu komplet trzeba wymienic? Byłem u kilku mechaników jeden nawet mi pasek wielorowkowy z napinaczem wymienił twierdząc że to jest przyczyną ale nadal zgrzyta a łańcuch wykluczają twierdząc że tam niema co zgrzytac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
sprawdz pompe vacuum, ja tam zgrzytania nie slysze tylko bardziej charczenie, jakby ciagnal lewe powietrze, ogolnie te silniki pracuja beznadziejnie, tak jakby mial sie za chwile rozpasc ale daja rade, jaki masz przelot ? a tak na przyszlosc to nie jest 1.8 tylko 2.0 czyli N46B20 129km...
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.