Skocz do zawartości

[M40] 318i Wyciek płynu chłodniczego po wyłączeniu silnika


Kirov

Rekomendowane odpowiedzi

Miesiąc temu oddałem samochód do mechanika bo silnik grzał się do czerwonego pola, szczególnie przy wolnej jeździe i korkach, problem został rozwiązany. Wymieniłem uszczelkę pod głowicą, sama głowica została wyczyszczona i sprawdzona na szczelność była OK, przy okazji zmiana rozrządu. Teraz pojawił się kolejny problem a mechanik nie wie co na to poradzić. Sytuacja wygląda następująco. Sam silnik się nie przegrzewa, jednak po nawet krótkiej jeździe, gdy wyłączam go, poziom płynu chłodniczego bardzo szybko wzrasta, 10 sekund od wyłączenia zaczyna lać się "ciurkiem" z pod chłodnicy. Problem w tym, że wiatrak chłodnicy jest zasilany z paska i przestaje działać jak wyłączę motor. Kiedy kończę jazdę i zostawię silnik włączony jest w porządku i płyn się nie podnosi. Wcześniej nigdy nie miałem takiego problemu i nie wiem gdzie może być problem. Węże są miękkie, także nic nie jest zapowietrzone. Czy mieliście podobną sytuację? Gdzie może leżeć problem?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciek pojawia się pod zbiornikiem płynu, tak więc leje się z zaworu upustowego, tutaj kolejna kwestia, bo gdyby układ był nieszczelny to raczej w innym miejscu pojawiałby się wyciek. Poziom płynu był uzupełniony do zalecanego poziomu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik widzi wyciek i nie wie co robić? To aż się boję jak wymieniał tą uszczelkę :mrgreen: Chłodnica jest zespolona ze zbiorniczkiem i często to łączenie ze starości nie trzyma gdy ciśnienie w układzie jest duże. Trzeba brać auto na podnośnik/kanał i zobaczyć skąd dokładnie się leje i wymienić ten element- żadna filozofia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica ze zbiorniczkiem nie jest zespolona ! Zbiorniczek jest wciskany do chłodnicy uszczelniony jedną uszczelką . Wystarczy odkręcić dwie śruby przy wlewie do zbiorniczka zdjąć osłonę i na siłe wyciągnąć zbiorniczek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.