Skocz do zawartości

czy takie mocowanie bagażnika dachowego wytrzyma rowery?


alan_

Rekomendowane odpowiedzi

To są fabryczne punkty montażowe właśnie bod belki bagażnika dachowego. Spokojnie możesz na tym montować bagażnik na rowery albo boxa. Wielokrotnie jeździłem u siebie z bagażnikiem dachowym na rowery i nigdy nie było problemu z jego stabilnością. Kup tylko belki dachowe z zestawem montażowym dedykowanym pod E9x (w Thule dostajesz komplet wszystkich śrubek i akcesoriów montażowych, tylko kupując musisz zaznaczyć że to jest do bagażnika na punkty montażowe; jest też wersja na relingi i na dach który takich punktów w ogóle nie ma i wtedy montuje się belki inaczej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie chciałem bagażnik (belki) na tydzień wypożyczyć w Interpack http://www.interpack.com.pl/

pytałem się oczywiście o montaż do konkretnego samochodu (e90 2005 bez relingów)

 

tak się pytam, bo te 4 śruby wyglądają licho (na 3 rowery, każdy po ~14kg), nigdy wcześniej nic na dachu nie montowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie chciałem bagażnik (belki) na tydzień wypożyczyć w Interpack http://www.interpack.com.pl/

pytałem się oczywiście o montaż do konkretnego samochodu (e90 2005 bez relingów)

 

tak się pytam, bo te 4 śruby wyglądają licho (na 3 rowery, każdy po ~14kg), nigdy wcześniej nic na dachu nie montowałem

 

Spokojnie możesz montować. Może i wyglądają licho ale wystarczają - zwróć uwagę że 99% sił działających na te rowery podczas jazdy to będą siły "poziome" (przy zakrętach, przy hamowaniu, przy przyspieszaniu), do tego w miarę równomiernie rozkładające się na wszystkie śruby.

 

Byłem świadkiem dwóch sytuacji gdy z jadącego samochodu zleciał rower ale to wina słabych uchwytów i źle przymocowanego roweru a nie montażu belek bagażnika, także bez obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał.

 

Druga sprawa jak będziesz wkręcał śruby zrób to dokładnie i uważnie, żeby nie popieprzyć gwintów wewnątrz dachu ;). Bo później będzie tzw. popij wodą lub ewentualnie gwintowniczek i jazdeczka ;) - pod warunkiem, że będzie co gwintować ;)

 

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.