Skocz do zawartości

[e46] oznaczenie sprężyn, kolory, kropki LISTA


Brytol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przeszukuję właśnie net i fora w poszukiwaniu jakiś uściślonych informacji na temat kolorystycznych oznaczeń sprężyn zawieszenia. Poszukuję informacji na temat oznaczeń sprężyn w modelu 330d Touring FL z zawieszeniem M-Pakiet'owym. I na tej informacji mi najbardziej zależy. Pomyślałem jednak, że może by tak w końcu zrobić jakąś listę z której coś by mogło wynikać. Być może te oznaczenia do czegoś służą a nie tylko, jak to ktoś określił na którymś z forów, aby mieć pewność, że lewa i prawa jest taka sama ;]

 

A więc jeżeli ktoś widzi w tym sens niech dopisuje co ma u siebie, razem z rokiem produkcji, nadwoziem, silnikiem i rodzajem zawieszenia. Oczywiście chodzi wyłącznie o zawieszenia fabryczne, więc proszę nie pisać, że ktoś ma czerwone H&R czy coś :lol:

 

1. 320d FL 150KM 2004r. Touring, zawieszenie standardowe, PRZÓD - 3 czerwone kropki; TYŁ - 2 żółte paski

2. 330ci 2001r. Coupe, m-technic PRZÓD - 1 czerwony pasek; TYŁ - 2 niebieskie paski

3. 320d 136KM 1998r sedan, standard, PRZÓD - 1 szara plamka, TYŁ - 2 zielone plamki

4. 320d FL 150KM 2004r. m-pakiet II PRZÓD - 2 żółte kwadraty na każdym zwoju; TYŁ - 1 pomarańczowy na każdym zwoju

5. 320d 136KM 1999r. sedan, standard, PRZÓD - 2 czerwone kropki; TYŁ - 2 niebieskie paski

6. 330Ci 2001r. Coupe, (standard?), PRZÓD - 1 czerwony pasek i 1 biały; TYŁ - ????

7. 330d FL 184KM 2002r. Touring, m-pakiet II ,PRZÓD - 1 niebieski pasek; TYŁ - 2 niebieskie paski

8. 330ci 2003r Cabrio, m-pakiet, PRZÓD - 1 brązowy pasek; TYŁ - 2 różowe paski

Edytowane przez Brytol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 320d FL 150KM 2004r. Touring, zawieszenie standardowe, PRZÓD - 3 czerwone kropki; TYŁ - 2 żółte paski

2. u mojego kumpla 330ci 01 - m-technic fabryczny: przód 1 czerwony pasek, tył 2 niebieskie paski

 

i moje pytanie: mam compacta 320td i z przodu jeden czerwony i jeden szary pasek... nie stoi jak koza, ale chyba z m-pakietu raczej też to nie jest... ktoś podopowie?

sprzedam:

amortyzatory tył Bilstein B6 F11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies kiedys na zagranicznym forum byla lista kropek na sprezynach

kwestia tak zawila ze tragedia

kropki zależą od roku,modelu,silnika,wyposazenia i bóg wie czego jeszcze

w ASO dobiorą Ci po vinie i kosztują majątek a wcale nie są jakieś wyjątkowe

taka lista na niewiele sie przyda

 

 

1. 320d turas 04 mpakiet II przód 2 żółte kwadraty na każdym zwoju tył jeden pomarańczowy na każdym zwoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i moje pytanie: mam compacta 320td i z przodu jeden czerwony i jeden szary pasek... nie stoi jak koza, ale chyba z m-pakietu raczej też to nie jest... ktoś podopowie?

 

Polonez, ja właśnie coś takiego założyłem na przód do swojego touringa. Siadło mi w porównaniu do standardu 12mm ale touring dalej stoi wysoko. Gdy sprężyny były poza autem to są zdecydowani krótsze od moich standardowych mimo tego że tak niewiele moja auto obniżyły. Są natomiast sztywniejsze.

 

Napisz jeszcze jakie masz oznaczenie tylnych w tym compakcie...

 

P.S. Pozwolę sobie edytować pierwszy post i tam dopisywać Wasze wypowiedzi tak aby nie było bałaganu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Panowie u mnie nic nie widzę na sprężynach :duh: , albo źle patrze albo mam jakieś inne założone .

Dajcie zdjęcie poglądowe gdzie to się znajduje

Może brudne - przetrzyj szmatą. Jak dalej nic nie zobaczysz znaczy, że masz niefabryczne.

 

330Ci 2001 przod czerwony I bialy pasek. Tylu nie widze,ale paski sa chyba te same.

Rozumiem że chodzi o M-pakiet? Gdy będziesz zmieniał na zimówki to zerknij na tył. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przeszukuję właśnie net i fora w poszukiwaniu jakiś uściślonych informacji na temat kolorystycznych oznaczeń sprężyn zawieszenia. Poszukuję informacji na temat oznaczeń sprężyn w modelu 330d Touring FL z zawieszeniem M-Pakiet'owym. I na tej informacji mi najbardziej zależy. Pomyślałem jednak, że może by tak w końcu zrobić jakąś listę z której coś by mogło wynikać. Być może te oznaczenia do czegoś służą a nie tylko, jak to ktoś określił na którymś z forów, aby mieć pewność, że lewa i prawa jest taka sama ;]

 

A więc jeżeli ktoś widzi w tym sens niech dopisuje co ma u siebie, razem z rokiem produkcji, nadwoziem, silnikiem i rodzajem zawieszenia. Oczywiście chodzi wyłącznie o zawieszenia fabryczne, więc proszę nie pisać, że ktoś ma czerwone H&R czy coś :lol:

 

1. 320d FL 150KM 2004r. Touring, zawieszenie standardowe, PRZÓD - 3 czerwone kropki; TYŁ - 2 żółte paski

2. 330Ci 2001r. Coupe, m-technic PRZÓD - 1 czerwony pasek; TYŁ - 2 niebieskie paski

3. 320d 136KM 1998r sedan, standard, PRZÓD - 1 szara plamka, TYŁ - 2 zielone plamki

4. 320d FL 150KM 2004r. m-pakiet II PRZÓD - 2 żółte kwadraty na każdym zwoju; TYŁ - 1 pomarańczowy na każdym zwoju

5. 320d 136KM 1999r. sedan, standard, PRZÓD - 2 czerwone kropki; TYŁ - 2 niebieskie paski

6. 330Ci 2001r. Coupe, (standard?), PRZÓD - 1 czerwony pasek i 1 biały; TYŁ - ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
Sorry że odgrzewam kotleta ale mam e46 320d kombi 136km 2000r i z przodu na bank były wymieniane sprężyny tylko że nie za mojej kadencji :) oznaczenia 3 kropki/paski białe a z tyłu nie ma oznaczeń bo tak pordzewiałe są. Jakie sprężyny powinien posiadać ten model ? Dziękuję i pozdrawiam Dominik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...
  • 3 lata później...

Witam mam bmw e46 320d 136 km 2000r sedan klima i ostatnio strzeliła mi spreżyna z przodu

a jestem w Dani i tu chciałem sobie zamowic komplet na przód na stronie Autodock

ale tam nie ma mowy o kolorach, podaja zato parametry takie jak, długość (mm) grubość (mm) i średnica (mm)

z tego co wyczytałem t mam szary pasek na spreżynie wiec teraz szary pasek jaka moze miec wysokość grubość i średnice

https://www.autodoc.dk/reservedele/affjedring-10213/bmw/3er-reihe/3-e46/9045-320-d

oto link do strony z wybrana juz marka i modelem i ze spreżynami tylko teraz która bedzie pasowała do mojego 320d 136km sedan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.