Skocz do zawartości

Bi-xenon - Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Na początek może mała informacja dla forumowiczów z używanymi autami.

 

Posiadam Bi-xenon, dziś zmieniłem w nim żarniki które siedziały od 2005 roku ( 207k przebieg ) i różnica w oświetleniu jest kolosalna,

naprawdę polecam!

 

Druga kwestia - Zauważyłem dopiero teraz że jedna soczewka w ogóle mi nie działa, tzn. nie poziomuje się i jedna

lampa świeci wyżej, druga niżej i jest błąd ''Cornening Lights''.

 

Czy ktoś wie coś na ten temat? bo coś słyszałem że to typowa usterka i może z nią walczył ?

Chętnie poproszę o sugestie i opinie.

Opublikowano

Witaj,

 

na początku zacznij od podłączenia komputera w celu zdiagnozowania usterki. Na 90% masz do wymiany moduł skrętu świateł. Z wymianą poradzisz sobie sam, natomiast później trzeba zakodować moduł a z tym już to jakiegoś ogarniętego człowieka co zajmuje sie BMW :)

 

 

Pzdr.

Opublikowano
  • Autor
Ten modul również odpowiada za silnik soczewki?
Opublikowano
Odpowiada za roch gora dol lewo prawo.
Opublikowano
  • Autor

Witam. Dzis doszedl kolejny objaw.

Po wymianie zarowek jedna soczewka skrecila w prawo i swieci w dol..

 

czy komputer wyjasni co nie dziala?

Opublikowano

Jak wspomniałem, albo samo kodowanie - albo wymiana modułu skrętu i kodowanie.

 

Pzdr.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za pomoc. Znalazłem podobny temat i tam objawy były identyczne.

 

Teraz pytanie - Gdzie kupić taki moduł ? Czy brać allegro pod uwagę ?

No i czy jest tylko jeden taki modul czy dwa ?

 

http://allegro.pl/bmw-e90-e60-e65-modul-7189312-dynamic-xenon-i3343956675.html

 

Znalazłem coś takiego , ale sam do końca nie wiem.

Opublikowano

Kup nowy, masz gwarancję i pewność - przede wszystkim, że kupujesz część NIE KRADZIONĄ. :cool2:

 

Moduły są dwa - oba takie same.

 

U siebie wymieniałem tylko w prawej lampie. Pisałem o tym, także w archiwum temat powinieneś znaleźć ;)

 

NR OE: 63127189312

 

 

Pzdr.

Opublikowano
  • Autor
Ok wszystko jasne. Może jeszcze ktoś podzieli się informacją gdzie ten modul sie znajduje i jak go wymienic?
Opublikowano

Pozycja nr 3

 

http://realoem.com/bmw/diagrams/p/z/306.png

 

Wymiana jest banalnie prosta, wystarczy odkręcić nadkole i masz dostęp.

 

Pzdr.

Opublikowano
  • Autor

Witam, dziękuje za odpowiedzi.

 

Kupiłem nowy moduł i dałem znajomemu do wymiany w prawej lampie ( bo lewa się poziomowała )

 

Teraz coś dziwnego się dzieje, bo wygląda na to że lewa lampa, ktora byla ok - teraz się nie poziomuje.

Błąd cornening lights pozostał.

 

1. Tak ma być do zakodowania?

2. Znajomy oszust ?

Opublikowano
  • Członkowie klubu
Zakoduj moduły LSMC, RSMC oraz FRM i wszystko wróci do normy... :cool2:
Opublikowano
  • Autor

Dziękuje za odpowiedz, jeżeli jednak kolega mógłby jeszcze odpowiedzieć na pytanie ''czy tak powinno być po wymianie modułu ? '' i to myślę że będzie wszystko..

Ewentualnie kto w Zachodnio Pomorskim ( szczecin ) sie tym zajmuje :)

Opublikowano
  • Członkowie klubu
raz na dwa miesiące ja :norty: A na stale jest jeden chlopak gdzies na Komuny Paryskiej z tego co pamietam ale on sie tyka raczej starszych modeli

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Opublikowano
  • Autor
Jutro jade kodować.. mam nadzieje że druga lampa zacznie się poziomować i w koncu ruszy ten dynamic xenon.
Opublikowano

Blad nie jest zwiazany z kodowaniem. Mozesz wymienic oba moduly na nie zakodowane i bledu nie bedzie. Blad oznacza brak komunikacji z modulem. Mi po wymianie modulu padl drugi po 2 dniach. Bedziesz musial kupic drugi modul najprawdopodobniej.

 

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor
tak.. mi chyba padl w ten sam dzien drugi.. teraz pytanie ile nowe podzialaja.. moze da sie jakos je dodatkowo zabezpieczyc?
Opublikowano
  • Autor

Witam. Wymienilem 2 moduly. Blad cornering nadal jest.

 

Jedna soczewka działa góra - dół / lewo prawo, natomiast druga tylko góra - dół.

 

Teraz kodowanie?

Opublikowano
  • Autor

Sorki za 3 ppp ale jest masakra z tymi modułami.

 

Dziś miałem jechać na programowanie, a chyba padł nowy moduł bo w ogóle się nie poziomuje od wczoraj.. to jest chore

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.