Skocz do zawartości

jakie auto??


Rekomendowane odpowiedzi

Tego sie nie da do konca sprecyzowac ani opisac. Po prostu przejedz sie BMW za kierownica. Niekoniecznie szybko, ale po prostu przez pare kilometrow poprowadz samochod tej marki. Sam zobaczysz, o co chodzi :D.

 

Co do Calibry - jezdzilem wersja 150 konna. Wrazenie byloby calkiem przyjemne (chociaz i tak Calibrze daleko do BMW), gdyby nie przedni naped - w tym aucie zabijal cala radoche z jazdy. No i obrzydliwy srodek, rodem z Vectry A - po prostu slabo mi sie robilo, jak patrzylem na to, jak Calibra jest zrobiona w srodku.

 

a jeszcze jedno, co rozumiecie poprzez termin "przyjemnosc z jazdy"??

jest to stwierdzenie nie sprecyzowane (sorry ze sie czepiam, ale chce sie dowiedziec o BMW jak njawiecej zeby byc w pelni swiadomym swojego wyboru)

 

mowisz o calibrze z 150KM czy 136KM?? jedna i druga ma 2.0 16V

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

a co byscie powiedzieli na BMW 320?? za 14.000zł z ktorego roku moge kupic 318, 320 zadbana?? zastanawialem sie tez nad 520 albo 525.

czy istnieje cos takiego jak BMW-assistance?? ze ludzie z forum podaja do siebie namiary i nr. tel?? i w razie gdy autko odmawia posluszenstwa ktos moze pomoc w obcych stronach? przyklad: http://www.calibra-team.pl/assistance.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co byscie powiedzieli na BMW 320?? za 14.000zł z ktorego roku moge kupic 318, 320 zadbana?? zastanawialem sie tez nad 520 albo 525.

czy istnieje cos takiego jak BMW-assistance?? ze ludzie z forum podaja do siebie namiary i nr. tel?? i w razie gdy autko odmawia posluszenstwa ktos moze pomoc w obcych stronach? przyklad: http://www.calibra-team.pl/assistance.php

 

Jesli zastanawiasz sie nad 525 to moze zastanów sie rowniez nad 325 coupe? Autko jest piękne wdlg mnie a 192 km wystarcza :mrgreen:

 

Co do assitance to istnieje cos takiego... tutaj :) http://www.kudys.wv.pl/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe czytasz w moich myslach znalazlem cos takiego http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C750405 szkoda ze dopiero za klika m-cy kupuje auto

czy kazde bmw 325, 320 ma airbagi, od roku 93??

 

ile wynosi ubezpieczenie BMW z motorem 2.0 i 2.5l??

chodzi mi o AC orazc OC, zarejestrowane na osoba z full znizkami i malolata jako wspolwlasciciela???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od ubezpieczyciela. Najlepiej idz do brokera kilku firm ubezpieczeniowych i porownaj ceny. Inna sprawa, ze moim zdaniem AC w przypadku takiego samochodu jest praktycznie nieoplacalne.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dan V8, rozpędziłeś się z pojemnościami, ale napisz, ile przeznaczysz na utrzymanie wozu miesięcznie, ew. naprawy, no i na paliwo.

tyle ile da mi rodzinka albo sam zarobie, ale mysle ze miesiecznie to ok 300-500zł powinienem miec na auto nie liczac benzyny.

 

@Panfil a dlaczego uwarzasz ze AC w przypadku takiego auta jest nie oplacalne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na wszystko miesięcznie przeznaczysz max 300-500pln, a chcesz trochę pojeździć to nie rozpędzaj się z pojemnościami

 

Hmmm, nie rozumiem czegoś. 300-500 zł miesięcznie (bez paliwa jak pisał Dan V8) to mało żeby utrzymać jakieś auto z silnikiem np. 2,5 litra??? Przecież to 6000 zł rocznie! (+paliwo)

nie ma starych BMW, są tylko zaniedbane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na wszystko miesięcznie przeznaczysz max 300-500pln, a chcesz trochę pojeździć to nie rozpędzaj się z pojemnościami, 1.8is będzie w sam raz. Masz jeszcze kupę czasu na 4.0, 5.0 itd :)

mnie sie wydaje ze co innego jest 4.0 a co innego 2.0 albo 2.5 :roll: nie wiem moze sie myle, ale spalanie 2.0 a 2.5l powinno sie roznic max 2 litrami,

jakie naprawy wchodzily by w gre po kupnie auta??

z tego co obserwuje to moi znajomi jezdza od pol do 2 lat uzywanym autem zanim cos im sie sypnie(chodzi mi tu o wymiane plynow, klockow, itp.) z tego co wyczytalem w gazetach motorization to nawet starsze BMW z lat 80 sie trzymaja, przy minimum wkladu (nie to co calibry ktore korodowaly juz w katalogu :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jakie auto trafisz, nie ma szans, żebyś sprawdził wszystko przed zakupem. Oczywiście, życzę Ci, żebyś kupił auto w jak najlepszym stanie. Chodzi mi jednak o sytuację awaryjną. Poza tym, jeśli to ma być Twój pierwszy samochód to lepiej weź 1.8, max 2.0, jak już pisałem, masz kupę czasu żeby się najeździć większymi pojemnościami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze zdania sa podzielone, ja osobiscie wolalbym wieksza pojemnosc, ale wiecej pod maska znaczy wiekszy wir w kieszeni, wiec jezeli ktos ma inf. ogolne ile sie placi OC bede wdzieczny.

I dlaczego nie oplaca sie AC w przypadku BMW??

 

P.S.

ile pali 1.8 2.0 2.5l??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile pali 1.8 2.0 2.5l??

 

Wbrew niektórym opiniom na forum, nie palą tyle samo :)

 

Tutaj masz dane tech:

 

http://www.bmw-klub.pl/samochody/danetech.htm

 

Wg mnie lepiej będzie jak wybierzesz auto z małą pojemnością, przecież nie kupujesz go na całe życie, a auto z mocą w okolicach 200KM nie jest dobrym pomysłem na pierwszy wóz... No i spalanie - w przypadku M40 możliwe jest zejście do 5.5l/100km w E34 jadąc w okolicach 90km/h w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 14000 można wybierać już w nowocześniejszych autach niż calibra ze swoją technologią z 90 roku. Jeżeli obawiasz się BMW - a myślę że na 1 auto to nie jest jakiś ekstra pomysł (tylny napęd a pierwszy deszcz, silnik ok. 200 KM a umiejętności kierowcy) to polecam Audi a4 1,6 z pierwszych lat albo MB c180. Jeżeli jesteś już przekonany co do BMW, to raczej nie wyskakuj powyżej 320.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jestem przekonany do BMW 1.8 albo 2.0 zobacze jak beda sie ksztaltowac ceny w polowie roku, ale z tego co widze to na 70% 1.8 wezme mniej placi sie OC i w ogole mniejsze koszty utrzymania, i ten tylni naped z mniejsza moca da mi wieksze doswiadczenie.

pojezdze 2-3 lata nabiore wprawy na tylni naped i wezme sie za wieksze pojemnosci.

Widze ze nie ma co sie rzucac jak szczerbaty na suchary jak nie ma sie doswiadczenia :roll:

 

P.S.

Ciesze sie ze znalazlem to forum a na nim ludzi ktorzy maja wiedze, mozna, wiele sie nauczyc i dowiedziec.

Pozdro for the all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o oc to jak masz mniej niż 25 lat i będziesz współwłaścicielem to w PZU będziesz mial zwyżki, zniżki w PZU rosną od 25 roku zycia

 

jeśli chodzi o wielkość OC to pytałem się w Unice,

za bmw 525 z 81 roku przy pełnych zniżkach chcieli chyba 350zł/pół roku

 

_____________ edit

 

bierz bmw !! ja wolałem jeździć starym rekinem niż 10 lat nowszą vektrą

teraz chce zmienić samochód na nowszy i oczywiście wybiore bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nyt, od stycznia tego roku granica została przesunięta na 26 lat. Czyli 130% przez cały ten czas... Jestem ciekaw dlaczego ludzie, którzy są za starzy na prowadzenie samochodu (nie ma co się oszukiwać, refleks i wzrok w pewnym momencie zaczynają być coraz gorsze) nie mają zwyżek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nawet jak zarejestruje na babcie a siebie zrobie wpolwlascicielem bede musial placic 130%??

 

Nie, wtedy możesz korzystać ze zniżek babci :). Ale w razie Twojej wpadki babcia traci zniżki... Ale niech się wypowiedzą lepiej zorientowani...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Panfil a dlaczego uwarzasz ze AC w przypadku takiego auta jest nie oplacalne??

 

Dlatego, ze stosunek cena polisy/wysokosc wyplaconego odszkodowania jest dla mnie lekko niesatysfakcjonujacy - innymi slowy dlatego, ze ubezpieczyciele to zlodzieje, z ktorymi o byle co trzeba szarpac sie w sadzie.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.