Skocz do zawartości

Moduł komfortu , uszkodziłem samochód?


kuczyko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Autko to e46 320d 2003r

Na początku przestało funkcjonować radio wiec zatrzymałem się wypiąłem akumulator wsadziłem do stacyjki kluczyk i przekręciłem, następnie podpiąłem z powrotem zasilanie. Niestety ta operacja nie pomogła, radio nadal nie działało. Po wyjęciu kluczyków ze stacyjki na podpiętym akumulatorze wyciągnąłem 2 bezpieczniki w celu sprawdzenia czy są spalone (ze schematu znalezionego w internecie 7 i 41 odpowiadały za radio) i wtedy przestały działać:

wycieraczki

oświetlenie kabiny

centralny zamek i piloty w kluczykach

otwieranie szyb bocznych

szyberdach tylko po wciśnieciu przycisku

i nie wiem co jeszcze mogło się zablokować

 

Autko odpala i jeździ

 

Co jest powodem tego , może rozkodowany immobiliser/ modul komfortu, a może to jakiś tryb awaryjny?

 

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immo powinno być dobre skoro auto odpala. Jeśli nie działają piloty (samochód na nie nie reaguje ) to albo padł odbiornik albo "rozkodowały" się piloty...

Kolega chyba jest Informatykiem bo zauważyłem że podejście typowo informatyczne ma do problemu - jak nie działa to zresetować i odpalić na nowo ;)

Pozdrawiam SIEKIER'A

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było go w ogóle musiałem zamienić miejscami teraz po włożeniu nowego powróciły opcje:

Centralny zamek

Szyberdach

Oswietlenie kabiny

Wycieraczki

Brakuje :

Radio

Otwieranie szyb z kluczyka i z konsoli środkowej

 

Zaraz kupie więcej bezpieczników i pouzupełniam wszystkie braki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pomontujesz reszte bezpieczników i radio dalej nie bedzie działac to:

 

wyjmij ciacho z pulki odłącz wtyczkę , we radiu w gnieździe gdzie była wpieta wtyczka powinien byc 10A bezpiecznik zobacz czy jest sprawny jak nie to go wymien ja jat jest OK to:

 

-przygotuj sobie żaróweczke 12v (taką np od kierunków lub postojówek) z dwoma kabelkami + i - ... i kabelki powciskaj we wtyczkę w odpowiednie piny sprawdz czy jest zasilanie (bardzo ostrożnie bys nie dotknął nie tych co trzeba bo całe auto wyleci w powietrze :nienie: )

 

we wtyczce :

 

kabel czerwony - to zasilanie (+) ze stacyjki pojawi się w nim prąd jak masz przekręcony kluczyk (główne zasilanie radia)

 

kabel żółty - to zasilanie (+) stałe prąd jest w nim cały czas (służy do tego by radio nie zapominało stacji i ustawień)

 

gruby czarny (lub Brazowy) - masa (-)

 

od żarówki podłącz jeden kabel pod mase a drugi pierw do żółtego zobacz czy zaswieci a po tym do czerwonego i czy zaświeci (przekręć kluczyk przed testem) ... jesli odkryjesz że jest moc w obu to radio kup se nowe

 

jak masz problem ze znaleźieniem odpowiednich kabli to zrób zdjęcie wtyczki tak by było widac kabelki to ci zaznacze na nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Co jest powodem tego ?

 

może to że kłamiesz jak handlarze :mrgreen:

masz rocznik '03 a wpisałeś na forum '04 i komp przez to ma błąd wewnętrzny.

zobacz czy się z tego kropa nie pojawiła przy liczniku.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.