Skocz do zawartości

E91 325i - licznik średniego zużycia


domenicus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po ciężkich bojach w końcu kupiłem 325i - tylko myślałem, że będzie tam elektroniczne (oprócz tradycyjnego) aktualne zużycie wyświetlane na BC - a tu klops.

Bardziej mnie jednak niepokoi, że elektroniczny kalkulator średniego zużycia paliwa stoi na 9.5 i ani drgnie - a próbowałem jeździć zarówno dynamicznie jak i bardzo spokojnie - więc powinien drgnąć w którąś stronę. Może ktoś coś poradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może średnie spalanie stoi w miejscu bo liczy na bardzo długim dystansie? Jeżeli liczy się od np 1000km to Twoja jazda średnio niewiele zmienia.

Kasowałeś to średnie spalanie?

 

Mówiono mi, że licznik kasuje się co 100 km - a zrobiłem dzisiaj prawie 90 - no chyba, że informacja jest nieaktualna dla tego modelu. Średniego spalania podobno nie da się skasować, bo ono jest właśnie automatyczne i podaje wynik z ostatnich 100 km - tak mi powiedziano (nie właściciel, który mi auto sprzedawał, tylko ktoś inny) - ale może to informacja nieprawdziwa?

 

Jak się da skasować, to powiedzcie jak.

 

Aha: i próbowałem wejść w inspekcję tak jak na filmiku, trzymać 5 sekund - tylko na chwilę pojawił mi się żółty trójkąt z wykrzyknikiem i nic. Kluczyk nie był w gnieździe, bo to jest dostęp komfortowy. No chyba, że na siłę i tak musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biezace zuzycie na bc mozesz zakodowac NCS expertem, bedzie sie wyswietlac - potrzebujesz kabla i zrobisz w miare latwo sam, ew kogos z forum kto Ci zrobi taka przysluge

 

spalanie kasujesz wybierajac je zeby sie wyswietlalo i trzymajac kilka sekund wcisniety przycisk na manetce, ew przez radio (wchodzisz w ustawienia, tam gdzie jest bc i reset)

 

ukryte menu aktywujesz dobrze ale chyba za krotko trzymales wcisniety przycisk, zolty trojkat mi tez sie wyswietla ale jako potrzymasz dluzej to powinien zniknac i powinienes wejsc w ukryte menu (nie dziala chyba jak masz rezerwe paliwa albo gdy jakas inna ikonka ostrzegawcza sie swieci na desce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biezace zuzycie na bc mozesz zakodowac NCS expertem, bedzie sie wyswietlac - potrzebujesz kabla i zrobisz w miare latwo sam, ew kogos z forum kto Ci zrobi taka przysluge

 

Dzieki, ale nie znam sie i nie zamierzam grzebać, może podjade pod serwisik czy coś...kiedyś...

 

spalanie kasujesz wybierajac je zeby sie wyswietlalo i trzymajac kilka sekund wcisniety przycisk na manetce, ew przez radio (wchodzisz w ustawienia, tam gdzie jest bc i reset)

 

Który przycisk na manetce?

 

ukryte menu aktywujesz dobrze ale chyba za krotko trzymales wcisniety przycisk, zolty trojkat mi tez sie wyswietla ale jako potrzymasz dluzej to powinien zniknac i powinienes wejsc w ukryte menu (nie dziala chyba jak masz rezerwe paliwa albo gdy jakas inna ikonka ostrzegawcza sie swieci na desce)

 

Aktywowałem, ale kluczyk musi być włożony w interface (bez włożenia NIE wyświetlają się wszystkie ikonki). Aha próbowałem manewrować po tym ukrytym menu, ale nic nie działało, ani manetka z BC ani z tempomatu i wyświetlił mi się RESET a nie wiedziałem jak anulować, więc wyłączyłem zapłon żeby czegoś nie zchrzanić.

 

Dzięki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poszło, dzięki (swoją drogą nadal nie mamy odpowiedzi, czemu podczas jazdy nie zmieniała mi się średnia spalania - musiałaby podskoczyć, bo nie żałowałem gazu)

 

zobacz jak teraz bedzie, powinna sie zmieniac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co skasowałeś jak nie średnie spalanie? Powinno wskoczyć -.-, ale już po przejechaniu kilku metrów powinno się zmieniać co chwilę/kilka/kilkanaście kolejnych metrów. Przynajmniej tak jest u mnie (318d/N47) - kasuje zawsze po tankowaniu. Chyba że w benzynie jest inaczej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co skasowałeś jak nie średnie spalanie? Powinno wskoczyć -.-, ale już po przejechaniu kilku metrów powinno się zmieniać co chwilę/kilka/kilkanaście kolejnych metrów. Przynajmniej tak jest u mnie (318d/N47) - kasuje zawsze po tankowaniu. Chyba że w benzynie jest inaczej?

 

Poszło, dzięki oznacza, że według wskazówek skasowałem średnie spalanie, dało się :) Zobaczymy co będzie pewnie tak jak piszesz. Ale dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biezace zuzycie na bc mozesz zakodowac NCS expertem, bedzie sie wyswietlac - potrzebujesz kabla i zrobisz w miare latwo sam, ew kogos z forum kto Ci zrobi taka przysluge

 

Dzieki, ale nie znam sie i nie zamierzam grzebać, może podjade pod serwisik czy coś...kiedyś...

 

Uzupełnij profil skąd jesteś, jak będziesz chciał to na pewno ktoś z okolicy z forum by Ci tę kwestię rozwiązał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.