Skocz do zawartości

[E90] lakierowanie zderzaka - gdzie w Wwie?


ra1406

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, chcę polakierować zderzak i być może maskę - mam bardzo dużo mikroodprysków i strasznie mnie irytują. Walczyłem dotąd cierpliwie lakierem-korektorem i polerką ale dałem za wygraną bo kropek są tysiące; na czarnej karoserii, przy białym podkładzie wygląda to słabo.

 

Gdzie to zrobić w Warszawie, możecie polecić jakieś dobre miejsce? Myślałem o super-plus (http://www.super-plus.pl/). Któryś z Was w innym wątku wspominał że to zakład jego znajomego. Czy macie jakieś doświadczenia z tym miejscem? Nie szukam cenowej okazji, chcę to zrobić u kogoś kto się zna, ma dobry sprzęt i dobrze dobierze lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że ja robiłem - naprawę i lakierowanie progu. Rozdarłem próg na krawężniku. Trzeba go było zdjąć, zespawać na gorąco (plastik) i polakierować. To było ca. 1,5 roku temu, zapłaciłem 550 zł. Jestem umiarkowanie zadowolony, tzn. efekt końcowy jak ktoś nie wie gdzie patrzeć jest dobry. Nie do końca spisali się na detalach - próg mi przy przednim kole delikatnie odstaje (pewnie jakąś spinkę wyłamali), może 0,5 cm. Dodatkowo kolor lakieru - czerń dobrana ok, ale jak otworzysz drzwi i spojrzysz na próg "od góry" to na ori progu jest błyszczące wykończenie, a na tym malowanym - matowe (tak jakby od tej górnej wąskiej strony nie pomalowali bezbarwnym lakierem). To jest jednak detal, patrząc na zamknięty samochód z boku/przodu/tyłu pod względem koloru i połysku wszystko jest ok.

 

Robiłem też kiedyś u nich ozonowanie w środku i mycie silnika (z groupona), tutaj usługa bez zarzutu.

 

Kiedyś szukałem opinii o SPlusie i mają mieszane. Mocno rozbudowują ostatnio sieć i te franczyzowe lokalizacje które wypączkowały różnie trzymają jakość. Kiedyś gdy były to jedynie dwie lokalizacje w Wwie to podobno było dużo lepiej. Teraz masówka.

 

BTW ich cena za malowanie zderzaka identyczna jak w tym super-plusie który podałem w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat zrealizowany w Super-Plus na Woli. Oddałem auto we wtorek na malowanie zderzaka i maski, odebrałem wczoraj wieczorem. Na ten czas dostałem samochód zastępczy "w cenie". Cenowo lepiej niż SPlus (zapłaciłem za zderzak 740 PLN brutto, maska cennikowo to 900 PLN - w Splusie zderzak tak samo, maski nie sprawdzałem). Na pierwszy rzut oka - jestem mega zadowolony :jawdrop: , samochód wygląda jakby właśnie wyjechał z salonu :dance: Dobór koloru/odcienia lakieru perfekcyjny, nawet dostałem trochę na własny użytek gdyby trzeba było zamalować jakiś odprysk w przyszłości.

 

Dzięki forumowiczowi mmw za rekomendację. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałbym do nich, ale chce zawieźć sam zderzak tak aby im samochodu nie zostawiać. Ma ktoś wskazówki jak zdjąć przedni zderzak ?

 

Prosta operacja. Tu znalazłem DIY do pre-lci, w LCI (jeśli masz) przypuszczam że jest bardzo podobnie (np na dole powinno byc 7 wkretow a nie 6, zgodnie z ostatnim postem na cytowanej stronie):

http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=426084

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.