Skocz do zawartości

Lakier fortepianowy- pytanie


dave_90

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, czy ktoś próbował robić plastikowe listwy "lakierem fortepianowym"?

Ja dziś próbowałem na plastiku od drążka zmiany biegów bo mam na 2x elek szyby, a docelowo zakładam 4x, wiec mogłem go poświęcić

Powiem tak, zrobiłem duży błąd, bo żeby ściągnąć tą gumę z plastiku drapałem ją papierem ściernym i porysowałem cały plastik i wszystkie rysy widać jak na dłoni, jednak i tak efekt końcowy urwał mi d**ę...

W weekend chcę się zająć resztą paneli tylko muszę znaleźć sposób ściągnięcia tej gumy (powłoki) z listew bez drapania po plastiku

i tu się pojawia moje pytanie:

jak to zrobić?

Wydaje mi się że najrozsądniejsza będzie kąpiel w nitro, dziś po polaniu nitrem dosyć dobrze to schodziło, lecz nie miałem odpowiednio dużej miski, żeby zanurzyć panel na jakiś czas, a ściereczka to się tylko rozmazywało.

Druga opcja to opalarka, goście z Audi A3 (forum, z którego podpatrzyłem co robić) tak sobie radzą z tą powłoką, pytanie tylko czy w BMW jest ta sama?

 

Jak ogarnę temat na tyle dobrze, że będzie to wyglądało tak jak powinno to zrobię DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego polecam pomysł z opalarką, o którym pisałeś. Z tego co pamiętam to nawet woda okazała się zbędna bo jak się trochę podgrzało opalarką to ładnie ta warstwa schodziła i szło to 100 razy szybciej niż gąbką. Jeżeli sie zdecydujesz to musisz ostrożnie to podgrzewać żeby nie zdeformować plastiku. Pogrzać chwileczkę opalarką i próbować czy zaczyna odłazić, dalej troszkę podgrzać i próbować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda i gąbka... na to bym nie wpadł... zobaczymy jutro

Dzięki BaX, przeglądnąłem już kiedyś cały dział "zrób to sam", ale ten temat jakoś nie wpadł mi w oko

Kolego, nie wiem, czy moją metodą z DIY nie narobisz się jeszcze bardziej. Bo ja zakładałem, że nie maluję wcale, więc opłacało mi się trochę pomęczyć.

A jeśli chcesz malować, to zostałbym przy nitro. Czy tam opalarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj czyściłem plastik od drążka zmiany biegów nitrem i nie jest tak różowo, jeśli by to zamoczyć i odczekać to i owszem ładnie idzie, ale nie miałem takiego dużego naczynia. Dziś czyściłem panel gorąca woda + gąbka, wcale nie jest tak źle, ale około 30 min schodzi na czyszczenie, obecnie suszy się pierwsza warstwa bazy, także dziś myślę się z tym panelem wyrobie, a w poniedziałek rano polerka (albo jutro w nocy), nie mogę się doczekać efektu, oczywiście robię foto relacje na bieżąco i po skończeniu pokażę jak to wyszło

 

Spróbowałbym tą opalarką, ale niestety nie posiadam, może uda mi się pożyczyć bo jak już zrobię ten panel to resztę będę chciał hurtowo zrobić, a czyszczenie jest jednak nużące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.