Skocz do zawartości

BMW 318d Duze spalanie-Pilne!!!


patryk489

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem miesiąc temu bmw 318d z 2002 r.115KM i szok spala 10-11l/100km. Jak zatankuję za 100 zł to przejeżczam w cyklu mieszanym (chociaż jest to przeważnie po miescie)184km. Wymieniłem juz ten zaworek co steruje EGR-em i dzięki temu auto nabrało mocy, EGR czyszczony . To wszystko miało niby unormowac paliwo, tak mi powiedzieli u speców. Po podłączeniu do komputera pokazuje błąd EGR i mimo że był kilka razy kasowany to dalej wskakuje, oprócz tego pokazuje 50%EGR(czy to dobrze). Czy ktoś moze mi poradzić co mozna jeszcze sprawdzić, zrobić? Juz nie wiem co robić, przecież to nienormale aby auto tyle paliło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zatankuj do pełna jak człowiek i wtedy oblicz dokładne spalanie czyli ilośc przejechanych kilometrów i ilosc paliwa wlanego znowu do pełna. Takim sposobem nie liczysz za dokładnie.

 

do tego diagnoza kompletna u kogoś kto wie jak działa diesel.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma filtr wspolnego? Podepnij pod kompa mozliwe ze przeplywka nawal.
Akurat dużo, jeździłem poprzednio ropniakiem i miałem za duże spalanie coś, wymieniłem filtr powietrza i przeczyściłem specjalnym preparatem wtryski i wróciło wszystko do normy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo roboty przed Tobą...

na początek

sprawdz egr jeszcze raz, lub najlepiej go zaślep, wężyki od podciśnienia do wymiany, zwróć uwagę na termostaty, popatrz na filtr powietrza, przepływk do diagnozy i jeszcze pewno 100 innych rzeczy do sprawdzenia po czym będziesz się cieszył spalaniem 6l/100 ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raiven raz piszesz filtr paliwa, teraz powietrza :-) zdecyduj sie

Takie spalanie ktore ma autor tematu nie jest wynikiem niezmienionych filtrow...

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma filtr wspolnego? Podepnij pod kompa mozliwe ze przeplywka nawal.
Akurat dużo, jeździłem poprzednio ropniakiem i miałem za duże spalanie coś, wymieniłem filtr powietrza i przeczyściłem specjalnym preparatem wtryski i wróciło wszystko do normy.

 

Jeśli mówisz o tych specjalnych środkach które dodaje się do paliwa to nie warto ;D

 

Ja u siebie dość długo szukałem przyczyny braku mocy i nadmiernej głośności.

 

Poprawa wężyków, węży etc. rozwiązała problem , do dziś nie wiem który odpowiadał za owy stan rzeczy , ale pomogło ;D

Warto samemu popatrzeć w silnik czasem usterki są naprawdę błachę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raiven raz piszesz filtr paliwa, teraz powietrza :-) zdecyduj sie

Takie spalanie ktore ma autor tematu nie jest wynikiem niezmienionych filtrow...

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Pomyłka, filtr paliwa miał być :) wczoraj miałem ciężki dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Raiven raz piszesz filtr paliwa, teraz powietrza :-) zdecyduj sie

Takie spalanie ktore ma autor tematu nie jest wynikiem niezmienionych filtrow...

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Pomyłka, filtr paliwa miał być :) wczoraj miałem ciężki dzień.

Filtr paliwa niema nic do duzego spalnia,moze miec co wpolnego np ciezkim rozruchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.