Skocz do zawartości

'Plastiki' wewnątrz samochodu e46


dylosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Każdy właściciel e46 pewnie wie że każdy plastik czy to od schowka jednego, drugiego, tam gdzie ręczny i podłokietnik itp itd, jest okryty jakimś materiałem który po pewnym czasie użytkowania po prostu się przeciera. Czy jest jakiś sposób żeby cos z tym zrobic ? Widziałem ze ludzie oklejają karbonem ale to nie w moim stylu. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dziale "zrób to sam" jest temat jak pozbyć się tego i ewentualnie czym pomalować. Temat kolegi zielo

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze idzie na sam poczatek demontaz prosty jest wszystko da sie wyjac przy odpowiedniej kolejnosci :) nastepnie plastiki pod goraca wode zetrzec stara gume ja scieralem gabka od naczyn mozna zostawic bez gumy ale wtedy jest czysty plastik ja kupilem puszke plastidipu to wlasnie taka guma w sprayu lekko starczylo na 3 warstwy jedna co 30 minut schnelo sobie nocke i po zalozeniu efekt :cool2:

 

http://i41.tinypic.com/qoivzr.jpg

Edytowane przez QosmioE46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze:

 

http://i43.tinypic.com/1hpizr.jpg

 

http://i43.tinypic.com/ojnfc9.jpg

 

sorki za slaba jakosc 2 zdj :/

ogólnie zeszło mi to srebrne i myślę teraz jak to zrobić żeby znowu było srebrne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widać po zdjęciach to efekt niezły z tym że ja akurat mam ciemne wnętrze ;p najbardziej 'zajechaną' mam klapkę tam gdzie jest zapalniczka, rysa koło rysy ; / no i ogólnie koło podłokietnika tez są rogi pozadzierane i pare innych elementów też. Ile kosztuje taka puszka z tym plastidipem, na ile starczy i gdzie można to cudo dostać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej, najtaniej i ladnie wychodzi - dobrej jakosci czarny mat (ja kupilem duplicolor flat black) na srodkowa konsole.

 

A na listyw jaki chcesz kolor, kupujesz acrylowy zwykly spray motip, duplicolor itd. Zdzierasz papierem ta gume, zeby sie nie bawic w wode i gabke (robilem to woda i gabka, szkoda czasu, nerwow i palcow). Potem odtluszczasz rozpuszczalnikiem i malujesz dwie trzy wartswy. Na koniec jak wyschnie lekka polerka, nawet sucha, miekka szmatka i masz piekne listwy. Kolor jak mowilem, dobierasz jaki uwazasz, od srebrnego matu, po czarny blysk ;).

 

http://i4.ebayimg.com/05/a/000/77/4a/24ec_4.JPG Masz przyklad. Widzialem na zywo tak zrobione - mucha nie siada. Wszystkie folie carbon sie chowaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę ci kolega rzecze. I to w dwójnasób:

1. przy czarnych plastikach i tak będziesz malować, więc nie trać czasu na gąbkę i gorącą wodę (inaczej niż u mnie, na szarym wnętrzu starta powłoka gumowa i gołe plastiki do dziś wyglądają jak nowe)

2. na czarne elementy - jak np. klapka zapalniczki - kupiłem w chemicznym najtańszy lakier strukturalny (u mnie czarny mat). Dałem za puszkę 2 dychy i nikt do tej pory nie wykapował, że coś było z plastikami kombinowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie które wkleiłeś gdzie mucha nie siada to jest robione sposobem tym co mówisz ? Bez żadnego plastidipu ?

 

Tam sa listwy ozdobne pomalowane czarnym blyskiem. Bez zadnych plastidipow, cudow i wiankow. Lakier to lakier.

Plastidip to jakis dziwny amerykanski wysmysl. Jankesi sie na tubie jaraja jak sobie tym felgi maluja.

 

Po drugie patrz post ziela. Zielo wskazal Ci droge, ktora powinienes podazac! :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę nią podążał na pewno :D odbiegając od tematu to dopiero wczoraj dotarła moja bunia na lawecie (niestety :P) ale wszystko w swoim czasie i miejmy nadzieję że wszystko będzie z godnie z planem jeśli chodzi o naprawę (pompa ;() od rana już ją pucowałem, odkurzałem i w ogóle cuda na kiju :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.