Skocz do zawartości

320D 150 km Nie jedzie


Exxaited

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mój problem jest następujący. Mianowicie po przejechaniu trasy POLSKA-AUSTRIA auto systematycznie traciło moc aż w końcu jechało mniej więcej jak samochodzik na kategorię B1. Na pierwszy rzut wyleciały wkłady katalizatorów po tej operacji auto wyraźnie lepiej się zbiera jednak nadal jest słabe. Kolejnym podejrzanym okazał się układ podciśnienia więc zmieniłem zaworek na ten od EGR i sprawdziłem sztangę, pracowała jak najbardziej poprawnie. Więc odłączyłem turbinę od zaworka i podłączyłem bezpośrednio do pompy i wtedy jakby ręką odjął auto jechało wyśmienicie ale, że tak jeździć się nie powinno podłączyłem wszystko powtórnie. Następnie podłączyłem komputer i w live data wskazania doładowania pokrywają się z tym czego oczekuje ECU jednak zastanowiło mnie dlaczego ECU wymaga od przepływki ~~300, a ona pokazuje 460. Przy maksymalnym dodaniu gazu ECU ~~1000, a przepływka pokazuje 1500. Ekonomizer na 3 biegu dochodzi tylko do 14 więc optymistycznie zgodnie z zaleceniami z forum odłączyłem przepływomierz i pojechałem się przejechać, autko zbiera się lepiej, silnik nie zareagował na odłączenie w żadnym stopniu. Mimo odłączenia ekonomizer nadal nie zamyka skali ale jednak jest bliżej końca. Z moich badań wynika, że to ewidentnie przepływomierz (BOSCH F 00C 262 062). Piszę w celu upewnienia się i wysłuchania opinii mądrzejszych ode mnie.

 

PS. W przepływce była dziurka jednak zakleiłem ją i nadal pomiary są na poziomie 1400~~1600 na maksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.