Skocz do zawartości

[E60] Klimatyzacja Dwustrefowa doposażenie


Pigas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam wersje standardowa klimatyzacji i zastanawiam sie czy oplaca sie zainwestowac troche zlotowek w klimatyzacje dwustrefowa pro? jesli jest opcja to co trzeba by bylo dokupic? domyslam sie ze panel, nagrzewnice ale niewiem czy to wszytko. moze ktos z was juz to przerabial .

 

 

pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
przez cdxa » 13 Cze 2013 13:29

 

Pytanie czy chcesz mieć dwie strefy czy panel od dwustrefowej, bo sam panel mozna zamontowac, nie bedzie dwoch stref, ale tak będzie wyglądac :)

 

Mnie powiem szczerze bardzo irutyje wygląd tego manualnego sterowania cdxa wiesz może w jaki sposób zrobić taką przekładkę - kiedyś się w to zagłębiałem ale tam była kwestia zupełnie innych końcówek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem tą przekładke u siebie, też mnie strasznie denerwował ten zwykły panel. Robiłem to dosyć dawno temu ale z tego co pamiętam wystarczy nowa wtyczka pasująca do nowego panelu i przełożenie odpowiednio pinów i jeszcze zakodować.

Dodatkowe czujniki można sobie darować, ale jeśli się chce można łatwo domontować czujnik zaparowania szyb i nasłonecznienia ale nie wiem czy jest sens. Jeżdżę czasem e60 z "prawdziwą" klimą high i różnicy w działaniu co tej mojej nie zauważyłem.

Tutaj jest opis takiej przeróbki http://forums.5series.net/diy-do-yourself-14/ac-basic-ac-high-retrofit-diy-rev-3-a-117450/

Jedyny feler jaki zauważyłem to taki, że w menu idrive paski od regulacji nawiewów sie nie zgadzają, tzn regulacje środkowych nawiewów ustawia się nie suwakiem od strony kierowcy ale od pasażera, ale chyba nie ma to większego znaczenia.

Same sterowanie w klimie basic jest prostsze niż High, w basic mamy pokrętło pod ręką, a w high trzeba wchodzić w menu i kręcić idrivem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć

 

Popkan, cdxa Zanim kupię wszystkie elementy chciałem się upewnić:

Spis potrzebnych elemntów z linka:

- AC control panel high (IHKA)

- Socket housing black, 2 pol 61131378108 x1

- Snap in receptacle 61131376204 x2

- Universal socket housing uncoded, 26 pol 61136913626 x1

- Covering cap blue 61136913644 x1

- Solar sensor 64116944017 x1

- Bushing contact 61130005199 x4

- Universal socket housing, 4 pol 61138380696 x1

Do tego, żeby sama klima działała bez dodatkowych czujników:

- AC control panel high (IHKA) np http://allegro.pl/bmw-e60-e61-klimatronik-i3395264885.html

- Universal socket housing uncoded, 26 pol 61136913626 x1 np http://www.super-bmw.pl/61136913626-uniwers.-obudowa-gniazda-niekod..html

- Socket housing black, 2 pol 61131378108 x1 np http://www.super-bmw.pl/61131378108-obudowa-gniazda-czarna.html ???

 

Powiem szczerze na kodowaniu się nie znam zupełnie więc będę musiał do kogoś podjechać czy ten panel w ogóle działa bez kodowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam potrzebujesz tylko dwie nowe wtyczki, taka szersza na 26 pinów i mała na 2 piny, do tego piny do tych wtyczek do zaciśnięcia na kablach. Z czujników to możesz dodać czujnik zaparowania szyby i czujnik solarny ale nie ma takiej potrzeby. Bez kodowania działać nie będzie. Jak masz kabel zrobisz to sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aso wtyczki sprzedają bez pinów, osobno trzeba dokupić. Nie trzeba ciąć, wystarczy poprzekładać kable z jednej wtyczki do drugiej, ale gdybyś chciał dodać jakieś dodatkowe czujniki to pewnie będą potrzebne. Najważniejsze to kupić piny do tej małej wtyczki, dwa takie rurkowe chyba.

Ja jestem z Twoich okolic, jak nikogo nie znajdziesz to możesz dać znać ewentualnie, tylko nie wiem jak będę mieć z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też jestem z waszej okolicy i mam wszystkie części do przeróbki .

Jak coś to możemy się zgadać.

Zawsze wyjdzie taniej niż w serwisie.

sprzedam części do bmw M5 03.2007r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, panel zmienia tylko tyle ze lepiej wygląda i jest pare dodatkowych opcji, klima pozostaje jednostrefowa. Czujniki konieczne też nie są. Czujnik solarny montuje się na środku deski tam gdzie jest maskowanica z głośnika, a zaparowania na szybie przy lusterku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.