Skocz do zawartości

320d wyciek płynu chłodniczego - proszę o pomoc


rafaljanek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów !! Jestem nowym użytkownikiem na forum. Jestem posiadaczem BMW e46 320d z 1999r przebieg 250 tys km.

ostatnio stojąc w korku w Warszawie zaczęła rosnąć temperatura płynu chłodzącego odrazu zgasiłem silnik, lecz od tamtego momentu gdy auto sie nagrzeje do 90 stopni, z pewnego elementu wydobywa się płyn.... w nieduzych ilosciach ale jest to męczące. Wrzucam fotkę i proszę o pomoc.

I dodam jeszcze ze jak kupilem auto to jakis głąb wczesniej jezdził na płynie od spryskiwaczy zamiast na borygo :duh:

 

http://hosting-zdjec.pl/view.php?filename=692984DSCN0089.jpg Płyn wycieka z tej dziurki posrodku tego plastikowego elementu wtf ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej okolicy puszcza raczej tylko uszczelka pod termostatem. Jeśli jednak odpowietrzenie, to luzik sytuacja.

Co do spalin... niestety, w tym modelu to normalna rzecz jak się nie interesujesz wydechem. Pęka na wszystkich przetłoczeniach i na katalizatorze.

W końcu zleciłem dodanie drugiego łącza elastycznego, jeszcze jedno mocowanie do podłogi i mam święty spokój, ciszę i brak smrodu w kabinie.

Spaliny mogą lecieć od łącza elastycznego, do drugiego przetłoczenia. Także szukaj :D

Edytowane przez Przem777
Patrzcie w lusterka, BMW są wszędzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz napisane. Sprawdz uszczelek pod termostatem i ta srube u gory odpowietrzajaca. Sruba nowa kosztuje 5zl na allegro. A uszczelke pod termostat to gdzies dopasujesz.

 

Spaliny to sprawdz sobie lacznik elastyczny wydechu (zaraz za 1 katalizatorem), od spodu bedziesz widzial co jest grane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.