Skocz do zawartości

Szarpanie na starcie w BMW 118d E87 143km


zielina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 118d 143km E87 z 2008 roku z przebiegiem 270000 km i mam problem z szarpaniem od zera tak do 2000 tysięcy obrotów i to czuć gdy ruszam powoli bo znowu jak wcisnę na starcie pedał w podłogę nie ma czegoś takiego wymieniłem wszystkie filtry i problem jest taki sam zauważyłem ze jest jakiś dziwne szorowanie tak jak by wydech był odkręcony albo łańcuch się wyciągnął wiecie może co to jest ?? Czy to może byc wina filtra powietrza ze zły założyłem bo wcześniej czegoś takiego nie miałem :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło albo dwumas. To drugie to zdecydowanie najsłabsza część w BMW. Pada nawet po kilkunastu tys. km,a co dopiero po 200 tys. (zakładam,że albo nie było,albo dawno temu było wymieniane).

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Winę za to ponosi tzw zaworek cdv oraz stara wersja softu w silniku, typowa bolączka n47 niestety, przypomnij się na pw to ci opisze co i jak z tym zrobić :cool2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów! Mam Bmw 1 118d, mam problem z uporczywym szarpaniem przy równomiernej jeździe. Przy ruszaniu wszystko w porządku, przy przespieszaniu też ok, zero problemów z paleniem czy silnik rozgrzany czy nie to przy równomiernej jeździe auto szarpie :/ proszę o pomoc w mojej sprawie.... Czytam forum ale nikt takiego problemu nie miał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Szarpanie występuje tylko w zakresie 60~78 stopni temp silnika , tylko i wyłącznie w zakresie 1,5-2 tys obr przy delikatnym trzymaniu nogi na gazie--przy minimalnym przyspieszaniu lub trzymaniu stałej prędkości. przy depnieciu nic nie występuje. Jest już podobny temat, który dokładnie opisuje to samo ("szarpanie przy równomiernej jeździe") - do tego mam ten sam metaliczny dźwięk jakiegoś łożyska spod maski, przypomina rzedzenie kulek metalowych bądź jakiegoś łańcuszka

Ktoś napisał że to sonda lambda jednak u mnie nie ma żadnego błędu ani nic z tych rzeczy..

Myślę przeczyscic egr,co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpanie występuje tylko w zakresie 60~78 stopni temp silnika , tylko i wyłącznie w zakresie 1,5-2 tys obr przy delikatnym trzymaniu nogi na gazie--przy minimalnym przyspieszaniu lub trzymaniu stałej prędkości.

 

Jeśli Ci to pomoże, to dam znać około nowego roku czy u mnie jest/było podobnie. Mam walnięty termostat, więc temperatura w jakiej "szarpie" jest podobna jak u Ciebie. Nie wiem natomiast jak zachowa się przy 90st. co napiszę po wymianie nieszczęsnego termostatu.

 

BTW. ktoś, gdzieś napisał że winą może być również potencjometr który jest przy pedale gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Myślę przeczyscic egr,co myślicie?

Mysle ze to Ci nie pomoze ze wgl na budowe ale podgladnij jego prace na kompie - moze byc kilkanascie procent odchylki od polecen ECU.

Przy depnieciu gazu w podloge egr nie bierze udzialu w pracy silnika.

BTW. ktoś, gdzieś napisał że winą może być również potencjometr który jest przy pedale gazu.

To jest czujnik polozenia pedalu gazu i tak jak EGR nie zawsze walnie bledem.

Tez moze to byc przyczyna ale zdiagnozowanie takich szarpan gdy komputer nic nie zarejestrowal jest pracochlonne i kosztowne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.