Skocz do zawartości

E46 320D - Czy była malowana?


peja31

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, proszę wszystkich posiadaczy E46 o pomoc. Mam wrażenie patrząc na te zdjęcie (górą klape obok podnośników i miejsce wokół nich) że było malowane. zdjęcie - http://www.niko122.nazwa.pl/allegro/bmw_e46_mpakiet/55.jpg

Tak samo wokół silnika kolor budzi zastrzeżenia - zdjęcie - http://www.niko122.nazwa.pl/allegro/bmw_e46_mpakiet/56.jpg

I teraz róg dolny drzwi..http://www.niko122.nazwa.pl/allegro/bmw_e46_mpakiet/54.jpg - czy to dokręcone na śrubę nie powinno być czarne?

 

Co sądzicie o tym, dzwoniąc do sprzedającego twierdzi, że żaden element nie był malowany i wszystko jest w oryginale. :norty:

 

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tak na prawde nie widac na tych zdjęciach.

Na podstawie zdjęć robimy podstawową selekcje czy w ogole dane auto warto brac pod uwage czy nie, tzn czy sa wyrazne oznaki bicia/fuszerki, nieoryginalne elementy, czy to anglik itd. ale lakiernicze niuanse mozna zobaczyć praktycznie tylko na żywo. Nie wkrecajmy sie za bardzo w fotodetektywa. Jeśli zdjęcia, VIN, opis itd nie wskazuja na mine to auto warto obejrzeć na żywo.

Ja na tych konkretnych zdjęciach nie widze nic podejrzanego. Poka wiecej zdjec i link do ogloszenia.

 

Zadne zdjecia nie oddaja w 100% tego jak wyglada fotografowany obiekt, bo roznie moze padac swiatlo, cień, obiektyw moze byc taki albo inny, a Ty mozesz to ogladac na monitorze ktory bedzie przekłamywał kolory. W przypadku samochodów widać czasami rozne odcienie kolorow np. drzwi i blotnika (malowane), ale to mozna stwierdzic gdy te drzwi i blotnik sa sfotografowane na jednym zdjeciu w tej samej plaszczyznie.

 

Dokręcany element o ktorym piszesz (na trzecim zdjeciu) nie powinien byc czarny. Norme dla modelu w takich przypadkach najlepiej i najszybciej sprawdza sie na eBayu albo alledrogo. Tak to wyglada w innych egzemplarzach, zobacz na zdjecia:

http://allegro.pl/drzwi-lewy-przod-lewe-przednie-bmw-e46-01-kombi-fv-i3224305882.html

http://allegro.pl/drzwi-prawy-prawe-przod-tyl-bmw-3-e46-sedan-i3241663945.html

http://allegro.pl/drzwi-prawy-przod-przednie-bmw-e46-01-kombi-fv-i3224306630.html

http://allegro.pl/bmw-e46-sedan-drzwi-lewe-przod-przednie-i3240580787.html

Ten element na każdym foto jest w kolorze nadwozia. Jeśli 4 inne egzemplarze mają tak samo to jest to na 99% fabryka. Bardziej bym sie martwił rudym ktory zaczyna zżerać drzwi w rogu ;)

 

Szukanie na eBayu i porownywanie nieraz mi pomoglo przy sprzedazy czesci, co do ktorych nie bylem pewien rocznika/wersji :wink:

 

Zdjęcia sa dobre do wstepnej selekcji ale nie doszukujmy sie niczego na siłe.

 

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciach chcesz oceniać auto? Już jeden bank ma swoich ,,profesjonalistów'', którzy zastępują rzeczoznawce w celu zaoszczędzenia pieniędzy, żeby nie musiał jechać o wyceniać auta więc na podstawie zdjęć osoba zainteresowana leasingiem wysyła zdjęcia do banku, a bank przekazuje to do swojego ,,specjalisty'', który nawet nie odróżnia auta po lifcie :/ i leasing trwa miesiącami :) to wynika jedno skoro nawet liftingu nie odróżniają to auta po ... też ciężko będzie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komora silnika w bmw w oryginale nie jest taka sama jak kolor nadwozia nie ma metaliku i połysku tak samo jak felce nad bagażnikiem jedz oglądaj auto na żywo bo po fotach nie widać nic niepokojącego oprócz małego ogniska korozji na furtce :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciach nic nie stwierdzisz ładna z zewnątrz,odpicowana w środku, a co z resztą wielka niespodzianka :) Trza jechać bo tak to nic się nie dowiesz każdy będzie chwalił przez telefon itp. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie darował, na pierwszy rzut oka już po fotach widać inne odcienie na przednich błotnikach, nie schodzące się równo listwy drzwi i błotnika:

http://img19.imageshack.us/img19/8607/80947807.jpg

 

Ktoś dobrze spasował elementy, ale nigdy nie da się idealnie spasować każdej szparki. Wtedy pasuje się te, na które widz patrzy na pierwszy rzut oka. :wink:

Malowane pewnie nie były, dziś łatwiej dostać element w kolorze niż zabawy w lakierowania. A i wtedy "eksperci" z miernikami nic nie wykryją. :P

Za 25 tysięcy wymagałbym naprawdę igły, tym bardziej, że poza felgami niema nic szczególnego, nawet bez xenonu, co przy tej cenie raczej niedopuszczalne.

 

Zaś z drugiej strony ciężko by auto 11 letnie było totalnie idealne. Niemcy przeważnie nie sprzedają okazjonalnie aut totalnie idealnych. :wink:

 

Rozkodować Vin, sprawdzić czy nie było xenonu (bo podejrzewam że był, tylko koszta odnowy przodu większe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ciężko jest zadbać lakier przez tyle lat.U mnie w okolicy handel autami kwitnie,i większość malowana nie po dzwonie tylko przygodach czy parkingowych,zadrapaniach i kalafiorach.Tak,że nawet jak malowana

to trzeba wiedzieć dla czego.

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie darował, na pierwszy rzut oka już po fotach widać inne odcienie na przednich błotnikach, nie schodzące się równo listwy drzwi i błotnika:

http://img19.imageshack.us/img19/8607/80947807.jpg

 

Ktoś dobrze spasował elementy, ale nigdy nie da się idealnie spasować każdej szparki. Wtedy pasuje się te, na które widz patrzy na pierwszy rzut oka. :wink:

Malowane pewnie nie były, dziś łatwiej dostać element w kolorze niż zabawy w lakierowania. A i wtedy "eksperci" z miernikami nic nie wykryją. :P

Za 25 tysięcy wymagałbym naprawdę igły, tym bardziej, że poza felgami niema nic szczególnego, nawet bez xenonu, co przy tej cenie raczej niedopuszczalne.

 

Zaś z drugiej strony ciężko by auto 11 letnie było totalnie idealne. Niemcy przeważnie nie sprzedają okazjonalnie aut totalnie idealnych. :wink:

 

Rozkodować Vin, sprawdzić czy nie było xenonu (bo podejrzewam że był, tylko koszta odnowy przodu większe).

 

 

Krzywo schodzące się listwy to znak rozpoznawczy e46. Jeśli masz idealne tzn...były poprawiane.

Fabrycznie są krzywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie z tymi listwami masz rację, patrzę na zdjęcia nowych E46 i również widać tą przypadłość:

http://www.autoguru-katalog.at/wp-content/gallery/1999-bmw-3er-touring-e46/2002_3er_touring_2.jpg

 

Aczkolwiek czujności nigdy za wiele. :wink:

 

Na start rozkodować Vin. Podoba się to jechać, obejrzeć na chłodno bez jarania się, wziąć ze sobą kogoś jako obserwatora. Ci najczęściej znajdują wady. :D

 

W razie czego lepiej stracić 200zł na paliwo, niż gdybać czy ta igła jest faktycznie igła.

 

Handlarze mają spory narzut zarobkowy, a z racji że ostatnio ludzie nie mają kasy i słabo się auta sprzedają to mocno zbijać cenę. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2002 rok za 25koła w oryginalnym m pakiecie to normalna cena..... oczywiście jeśli auto nie miało dzwona, mechanicznie jest ok itp

dziwne ze nie ma xenonu, tak jak pisali wyżej koniecznie załatw vin ! Jak fabryka dała xenon to nawet nie masz po co jechać.

 

srodek strasznie przypicowany, wszystko az sie nienaturalnie błyszczy, kierownica przeszła kuracje odmładzającą (malowana skóra) albo inne sztuczki teraz stosują

 

jak sie podoba, szukaj osoby która ma e46 najlepiej 320d, laptopa, podłączyć sprawdzić itp

 

po wnętrzu oceniam przebieg na 250+ minimum (mam taką samą tylko czarną z koncówki 04)

 

powodzenia :cool2:

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 328, gdzie nie pojadę to mówią o bita tutaj była ale to i tak nie przetłumaczysz, że była prawie cała lakierowana w celu przygotowania do sprzedaży, a najlepsze rozwiązanie bierzesz rzeczoznawce tak jak w moim przypadku i wszystko wyszło :) i jeszcze akcyzę idzie zbić tylko trochę użyć głowy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkodować Vin, sprawdzić czy nie było xenonu (bo podejrzewam że był, tylko koszta odnowy przodu większe).

Z czego to wnosisz? Z fusów?

Pod maską brak pompki spryskiwaczy, brak spryskiwaczy, brak naklejek ostrzegawczych, brak włącznika świateł pod xenon... Nic nie przemawia za tym, że to auto posiadało fabryczny xenon.

 

Edit: ja ma inną teorię spiskową. INTERIEUR i EXTERIEUR może napisać tylko ktoś targający auta z Belgii, Holandii, Francji. A tu mamy niby z Niemiec. Poliglota? :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...I teraz róg dolny drzwi..http://www.niko122.nazwa.pl/allegro/bmw_e46_mpakiet/54.jpg - czy to dokręcone na śrubę nie powinno być czarne?

...

ja tam widzę rdzę która wk...cie zaraz po zimie

 

 

Ja mam 2 nadkola z rdzy i jaki wniosek bite ? czy na szybko malowane czy zima bo już nie wiem jak podchodzić do tego :P ale chyba rzeczoznawcy można wierzyć :) do tego nie tylko nadkola, ale pod progami się odzywa na klapie i na masce, ale w poniedziałek idzie do robienia i w końcu będzie można jakąś fotką się pochwalić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ten przebieg po prostu cudny :D teraz E90 2008 r po lifcie kupiliśmy i ma 160 przejechane :D to tu dodaj śmiało 100 :) a autko odpicowane bo przyjedzie jakiś znawca bmw :P i nie popatrzy na silnik itp. tylko na wygląd bo teraz to się liczy dla maniaków do tego tył napęd :) i do pierwszej wizyty na warsztacie jak zobaczy po ile części :) i Jeszcze raz to napisze nie ocenicie auta po wyglądzie miałem BMW e39 i to był kolor zielony metalic, ale wyglądała jak srebna i co jakiś dzwonił w sprawie auta to pierwsze co dlaczego napisałem, że to zielony metalic jak ona jest srebna i było przyjedzie Pan to Pan stwierdzi jaki kolor :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkodować Vin, sprawdzić czy nie było xenonu (bo podejrzewam że był, tylko koszta odnowy przodu większe).

Z czego to wnosisz? Z fusów?

Powiem Ci szczerze, że z fusów staram się niczego nie wróżyć, gdyż nie piję kawy.

 

A sprawdzenie czy auto posiada fabryczne oświetlenie przednie to jeden z punktów, na który potencjalny kupiec powinien zwrócić uwagę oceniając historię pojazdu. Mamy do czynienia z handlarzem fachowcem, który mógł po sobie nie zostawić "resztek" pod maską z fabrycznego oświetlenia, jedynie rozkodowanie Vin rozwieje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dalej nie wiadomo, skąd wnosisz, że auto miało xenony i po dzwonie zostały wymienione na zwykłe lampy.

Nie wprowadzajmy Czytelników w błąd- nie wnoszę, że auto "miało" xenony, lecz jedynie są to moje ewentualne podejrzenia z racji ponadprzeciętnej wersji nadwoziowej. Chociażby fakt, że ktoś konfigurując ten pojazd słono dopłacił za Pakiet stylistyczny M, a nie dorzucił do tego xenonów.

I ów podejrzenia proponuję potencjalnemu nabywcy rozwiać, ponieważ przy zakupie auta lepiej być podejrzliwym, aniżeli darzyć sprzedawcę zaufaniem.

 

A Ciebie proszę o nie rozwijanie offtopu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielo ma rację....

 

Gość pisze że ma wydruki z przegladów czyli ...belgijski car pass...

 

A w jakim kraju nie potrzeba xenonów bo mają autostrady oświetlone :) ...w Belgii.

 

A kierownice nie jest odświeżana, tylko wyplackowana....obrzydlistwo. Myjnia na dzień dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem strasznie zły bo miałem upatrzoną coupe, wystawiona o 15 na drugi dzien sprzedana... No i teraz nic z coupe mi nie wpada w oko... Sam nie wiem co o niej mysleć bo jak pojadę prawie 400km to raczej juz ją wezmę. Tylko faktycznie jak ktoś stwierdził... Ona nie ma nic ciekawego w środku :cry: Zaproponuję mu 23,500 z opłatami i jadę oglądać, jeżeli się nie zgodzi odpuszczam sobie bo środek ma jak zwykłe autko. Myśląc nad bmw myślałem o skórze, Navi itp :mrgreen: W niej jest zewnetrzny wygląd który mnie urzekł. Oby nie był tykającą bombą, kierownica tak błyszczy bo plak + aparat z fleszem :wink: Dzwoniłem wczoraj o VIN i zdjęcia silnika ale koleś chyba ma mnie w nosie :norty: Nie wiem co o tym myśleć szukam e46 już ponad miesiąc :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.