Skocz do zawartości

[318i] wysokie spalanie


Kotlet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam BMW touring e46 318i 143KM z 2002r, sprawdzalem dane techniczne tego autka i znalazłem cos takiego:

 

EU tryb pozamiejski: 5.70 l / 100 km

EU tryb miejski: 10.40 l / 100 km

EU zużycie paliwa tryb mieszany: 7.40 l / 100 km

Zasięg: 851 km

 

Jednak u mnie spalanie na trasie przy jezdzie 120km/h to 8L a w miescie pali mi 13L, takze troche daleko do tych norm co tu sa, po miescie staram sie jezdzic spokojnie, krece go maks do 3tys obr/min, a czesto do 2.5tys obr/min. Zauważyłem też że mimo tych 143KM autko jest delikatnie zmulone, no chyba ze ten model tak ma ;). Silnik pracuje cichutko nic nie stuka nic nie puka, co moze byc problemem takiego wysokiego spalania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj w trasie spala ok. 7.2 przy takiej predkosci jaka podales. W miescie ~10.5. Moze musisz popraktykowac jazde tym autem. Te silniki sa bardzo oszczedne przy odpowiednim traktowaniu. Zauwaz, ze przy delikatnym odpuszczeniu gazu nie wplywajacym na zmiane predkosci jazdy, wskazowka chwilowego spalania od razu spada - to jedna z niewielu zalet valvetronica ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko uważam że to za dużo... ja jadac po trasie ok 90 potrafię zejść do ok 6 litrów a przy jeździe autostradowej (140-160km) 7,5 nie przekroczy więc zdecydowanie masz coś nie tak szczególnie że go nie kręcisz... ja nawet jak chce go troszkę pokręcić na mieście to 11-11,5 nie przekroczy, a to już ostrzejsza jazda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 7,5 przy 140-160 to wynik jak dla mnie bardzo niski. Ja na tempomacie ustawionym na 140km/h (autostrada wrocek-jedrzechowice) mam wyniki rzędu 9l. MIerzone kilkanascie razy, nie z kompa tylko z ilosci wlanego paliwa. Przy 130km/h 8,5, przy 120km/h 8-8,2. Krajówki 7,8-8l, a błędów na kompie nima, opona 195...a na poczatek zestaw standardowy filtry itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to też jakoś wysoko.. a mierzę po baku bo zawsze leje pod korek, u mnie oponki 205 i mierzone bez tempomatu bo brak :)

 

a jak żona dłużej pojeździ to na mieście (małe, krótkie odcinki) potrafi zejsc w okolice 10l... ale ona to powyżej 3 tysięcy obrotów nie wchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam samochód jak założyciel tematu, opony 225/45R17. U mnie przy jeździe w Warszawskich korkach spala nawet 13l, ale jak średnia prędkość wynosi 17km/h to chyba nie ma się co dziwić :wink: Ostatnio zrobiłem trasę ok 200km, częściowo po autostradzie (prędkość ok 140km/h, chwilowo 180km/h :wink: ) i spalanie wg. kompa 8.4l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

95 oktanów. a co do wskazan kompa to ja go "podciągnełem" troche ponieważ pokazywal przekłamane wartości - temat rzeka. Po poprawieniu, wskazania są bardziej akuratne. Jeszcze taka rzecz, niby wszyscy wiedzą i banał, ale pamietajcie, że do baku wchodzi okolo 62 litrów paliwa. Widzialem jak ktos na forum liczyl spalanie po zatankowaniu do pełna dla 57 litrów, bo tak pokazal mu komp, po podpięciu go do samochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej tankować na tej samej stacji i dystrybutorze do pierwszego odbicia. Bo do pełna można tankować do odbicia, a można pod korek kilka litrów więcej. Co nie jest do końca zdrowe.

 

Uwalona przepływka może zwiększyć spalanie. Spalanie wzrasta znacznie przy uszkodzonej sondzie lambda. Niesprawny układ zapłonowy: cewki,fajki, świece też zwiększają spalanie, nawet jak nie czuć żadnych objawów. Kilka rzeczy jeśli mamy takich niesprawnych robi się z tego kilka litrów w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.