Skocz do zawartości

Asystent świateł drogowych- doposażenie.


Gość Elbich

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukaj, było już na forum. Asystenta nie trzeba podpinać do modułu świateł, bo komunikuje się z nim po CAN. CAN masz blisko na szybie w czujniku zmierzchu. Jeśli wcześniej nie miałeś fotochromu, to trzeba jeszcze podciągnąć zasilanie z terminalu 30 przy włączniku świateł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaprzyjaźniam się z forum i jego obsługą dlatego byłbym wdzięczny za jakiś link pod którym temat był wałkowany. :)

 

Ew podsumowując temat to dokładam lustro fotochrom (takie miałem oryginalnie z czujnikiem deszczu) z kamerką, podłączam i koduję? Kostka do asystenta powinna być wyprowadzona? To, że mam biksenony ale nie są to DynamicXenon to ma jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=143558 Niestety linki do WDS'a już nie działają.

 

Tak jak napisałeś, z tym, że będziesz musiał rozciąć kabel CAN od czujnika zmierzchu i dolutować do niego drugą wtyczkę, którą wepniesz do lusterka. Zakładam, że dużą kwadratową wtyczkę już masz przy swoim fotochromie i pasuje ona do nowego lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje e65 jest z czujnikiem deszczu/zmierzchu oraz z fotochromem.. Doposażyć tylko wyłącznie w asystenta czyli kamerkę przy lusterku planuję :)

Czyli jakis moduł potrzebny? Jakas kombinatoryka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 kabelki? Tzn dowolnie wyciągniete czy skąd podciągnąć z nimi miałbym się? Z bmw dopiero zaczynam dłuższą przygodę dlatego nie dziwcie się, że nie mam wyobrażenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam może mi pomożecie w takiej sprawie. Mam w SSS opcje automatic driving lights control. Mam 3 opcje do wybrania (sensitiv, normal ) żadna nie jest zaznaczona i teraz ciekawi mnie czy mam tą funkcje w swoim aucie i nie jest aktywna czy po ptostu to już tak ma być. Fotki mojego lusterka :

 

https://www.dropbox.com/s/wt17dwpdpyws380/2013-06-02%2021.48.30.jpg

 

https://www.dropbox.com/s/pwurkfan7cna9l2/2013-06-02%2021.48.34.jpg

 

https://www.dropbox.com/s/up7jbg7p1o28quq/2013-06-02%2021.48.45.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Ja jakiś czas temu zmieniałem u siebie ze zwykłego lustra na takie z fotochromem + pilot do bramy i żeby pilot i fotochrom zahulał wystarczyło tylko podciągnąć zasilanie np z oświetlenia z podsufitki i wsio śmiga.. ale jak widzę podłączenie asystenta jest równie proste więc chyba zaczynam poszukiwanie lustra fotochrom+pilot+asystent :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego muszę ciągnąć zasilanie z terminalu 30 przy wyłączniku świateł. Nie ma gdzieś bliżej. Możecie napisać, gdzie podłączyć fotochrom, żeby przy wstecznym automatycznie rozjaśniał się?

 

Nie musisz. To jest terminal, na którym zasilanie jest tylko przy włączonym zapłonie i do niego oryginalnie podłączony jest FLA. Niektórzy podpinają do zasilania w podsufitce i też działa. Prawdopodobnie elektronika FLA zużywa wtedy nieco prądu zanim auto przejdzie w stan uśpienia (bądź w ogóle przez cały czas na postoju), ale są to pomijalne ilości.

 

Jeśli będziesz ciągnął wsteczny (też jest przy LMA), to warto zrobić to od razu porządnie i pociągnąć też odpowiednie zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Panowie takie pytanie, zamontowałem lusterko fotochrom (takie miałem w swojej E65) z FLA od E60. Dopięte zakodowane działa jak powinno, jednak problem pojawił się z fotochromami, tzn wewnętrzny działa jak trzeba, a zewnętrzne (fabryczne) lustra przestały się ściemniać. Ktoś przerabiał taki temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Panowie, dołożyłem do swojego auta lustro fotochromatyczne z FLA. Po doprogramowaniu działa jak należy, jednak opcja fotochromu okazała się jedynie w lusterku wstecznym i tutaj działa prawidłowo. Czy jest możliwość aby uruchomić fabryczne zewnętrzne fotochomy?? Czy konieczne będzie poszukiwanie kolejnego lustra?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzeję temat.

Mam na pokładzie asystenta świateł drogowych i nie działa on tak jak należy, prawidłowo reaguje na auto jadące w naszą stronę,światła szybko zmieniają się na mijania po zobaczeniu świateł samochodu jadącego w naszym kierunku i równie sprawnie zapalają się po jego minięciu ale nie reagują na auto jadące przed nami i cały czas świecę długimi w auta poprzedzające, chyba, że podjadę blisko na jakieś 30m to wtedy zgasną lub auto poprzedzające hamuje wtedy moja bmka widzi bardziej intensywne światła auta poprzedzającego i się wyłączają drogowe ale jak przestanie hamować to znowu się włączają drogowe.

Również asystent głupieje mijając znaki drogowe, światło odbija się od znaków i mamy dyskotekę...

Mam też 7er z tym ustrojstwem i tam działa to doskonale.

jest możliwość kalibracji fla czy po prostu zmienić czujnik? nie potrafię też tego wyłączyć w idrive da się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.