Skocz do zawartości

Źle się prowadzi na 17`


krzychot

Rekomendowane odpowiedzi

Odkąd założyłem letnie koła - przód felga 17`, szer. 7,5` - opona 225/45/17, tył felga 17`, szer. 8,5` - opona 245/40/17 auto źle się prowadzi. Myszkuje przy wyższych prędkościach, powyżej 100km/h trzeba mocno trzymać kierownicę, co po chwili męczy. Odczuwam duże siły na kierownicy w porównaniu z zimówkami - 195/60/15. Nie mówię o komforcie, twardosći, ale o samym prowadzeniu auta. Czy to jest normalne. Zawieszenie M-technik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może są nie wyważone te koła, albo krzywe. 17 cali to już trochę więcej waży więc ma większy moment bezwładności, sprawdź podstawowe rzeczy: tuleje na wahaczach, końcówki drążków kierowniczych, w dalszym ciągu magiel i poziom płynu do wspomagania. Na nie równej drodze to jest norma przy takiej szerokości opony, że ci myszkuje. Mi też myszkuje przy zaledwie 205/55/16 na koleinach. Na dobrej drodze jest prawie jak gokart.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sam napisales mailes opony 195 a teraz masz 225 czyli duzo szersze od poprzednich co z tego wynika ze opona lapie wiecej kolein (tak to nazwe) przy czym te odczucia na kierownicy sa jakie mowisz.przy rownej drodze nie masz tego wrazenia chyba ze masz to wtedy wina opon jak kolega wyzej napisał.

Moje Coupe------------------> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=160279


Potrzebujesz nowych części ? Dobrych znanych marek ?lub tańszych zamienników? pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem trojke na oponach 205 i prowadzila sie super. U kolegi 225 na 17 i walka z kierownica. W koleinach koszmar. Jak chcesz szerszy laczek ale zeby zachowac komfort to polecam zmiane na e39. Na 235 komfort akceptowalny.

 

Wysłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz taki zestaw na aucie? bo czeka mnie kupno kół i nie wiem szczerze mówiac co wybrać(wzór felgi mam już upatrzony) pozostaje tylko jej średnica z jednej strony 15 chyba smiesznie bedą wyglądały w e36 ale znowu z 2 przy moim silniku porywać sie na 17 chyba troche na wyrost to jak sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem kiedy u siebie 205/50 R17 i dobrze sie prowadziło.obecnie mam 215/45 R17 i kierownice na koleinach nawet tych najmniejszych musze trzymac troche mocniej.wiadomo w zakretch przy wyższych predkościach samochod bardzo dobrze trzyma sie drogi na szerszych oponach.mam zamiar na przyd wstawic 205 a tył zostawic tak jak jest.niestety w moim miescie nie mam idealnie rownych dróg.

co do twojego pytania czy do 1,6 warto wstawic 17" moim zdaniem warto bedzie to ladnie wyglądało a jesli chodzi o przyspieszanie itp to nie oszukujmy sie ale 1,6 i tak dosc wolo sie zbiera (bez urazy oczywiscie porownuje to z wiekszymi silnikami e36) a tak to bedzie ładnie wygladac. jak nie chcesz 17 to wstaw przynajmniej 16 na oponie 205/55 .takie jest moje zdanie.

Moje Coupe------------------> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=160279


Potrzebujesz nowych części ? Dobrych znanych marek ?lub tańszych zamienników? pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no tym mnie akurat nie urazisz heh wiem ze to muł i przyśpieszenia nie ma wcale .Ostatnio oglądałem oem koła które były w m3 e36 i byłem w szoku że były 15,16,17 cali myślałem wcześniej że tylko 17 były :shock: na 15 skłania mnie to że mam multum opon po crxie 15 ale z 2 strony i tak ich nie zużyje bo nie mam czym hah.Sprawa do przem,yślenia zatem-musze pooglądać jak wygląda sedan na 15 ja jeszcze mam to obniżone fabrycznie zawieszenie więc moze by ta 15 nie wyglądała tak głupio :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam koledzy ten sam problem zawiecha bez luzów, na zimówkach 185/65/15 było idealnie, kiedy założyłem 17" z początku byłem w szoku jak mi rwie kierownice, teraz się przyzwyczaiłem ale i tak będe zmieniał opony na węższe bo teraz mam przod 225/45 tył 235/45, planuje na przód dać 205 a tył 225 i myśle że będzie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nam 17" styl. 73 z e46 opony 205/50 z przodu i tyłu. Co do prowadzenia bardzo duże znaczenie mają same opony. Na starych nie dało się jeździć.e

Co do 17" w 316. To i tak nie jedzie to niech przynajmniej ładnie wygląda :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówki drążków wymienione, bicia nie odczuwam, tylko powyżej 100km/h muszę mocno trzymać kierownicę, bo jedzie wężykiem. Podobnych problemów nia mam z moim e61 na kolach szer. 225 - aż taka różnica pokoleń?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówki drążków wymienione, bicia nie odczuwam, tylko powyżej 100km/h muszę mocno trzymać kierownicę, bo jedzie wężykiem. Podobnych problemów nia mam z moim e61 na kolach szer. 225 - aż taka różnica pokoleń?

Sprawdź porządnie maglownice. Ja miałem luz i auto pływało po koleinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze na 17 mozna założyć oponke 205/45 bardz 50 i tez bedzie git.

 

Ano nie "zawsze" tył ma 8,5 cala jak pisałem a tam 205 nie założę - kto ma takowe - wie o co chodzi. 225 byłaby "naciągnięta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi już przeszło z 15 heh przeglądam oem 17 z m3 i jestem na etapie rozpoznawania czy oem czy też fejk ogolnie bmw natrzaskało tych swoich felg :shock: prz wcześniejszym aucie nie było takiego dylematu hah raptem chyba 6 do wyboru :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.