Skocz do zawartości

SSS PROGMAN K + D CAN

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam. Posiadam Interfejs K+DCAN. Wszystko działa ok, DIS, PROGMAN, INPA, ITD. Ale dostałem samochód, który wymaga przeprogramowania sterownika ale za pomocą głowicy OPS lub ICOM. Nie posiadam ICOMa Z ISTĄ i chciałbym się zapytać czy jest taka możliwość żeby mi rozpoznał mój interfejs jako odpowiedni do wgrania Softu. Proszę o pomoc. W momencie próby wgrania softu ukazuje się informacja żeby podłączyć właśnie którąś z głowic podanych powyżej. Proszę o pomoc i może o jakąś podpowiedź jak ustawić Progmana.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
a jakie auto ?
Krzysztof
Opublikowano
Witam. Posiadam Interfejs K+DCAN. Wszystko działa ok, DIS, PROGMAN, INPA, ITD. Ale dostałem samochód, który wymaga przeprogramowania sterownika ale za pomocą głowicy OPS lub ICOM. Nie posiadam ICOMa Z ISTĄ i chciałbym się zapytać czy jest taka możliwość żeby mi rozpoznał mój interfejs jako odpowiedni do wgrania Softu. Proszę o pomoc. W momencie próby wgrania softu ukazuje się informacja żeby podłączyć właśnie którąś z głowic podanych powyżej. Proszę o pomoc i może o jakąś podpowiedź jak ustawić Progmana.

 

Przypuszczam, że chodzi Ci o model E9x albo E6x?

 

Nie używaj do tego SSS, zainstaluj WinKfp i przeprogramuj nim sterownik. SSS jest do kitu i potrafi uwalić coś bez przyczyny.

 

Na twój problem jest rozwiązanie i jest to dość proste, ale dobrze Ci radzę, abyś programowanie zrobił przez Winkfp.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Opublikowano
  • Autor
Witam. Chodzi o model E87 i teraz jest zaprogramowany sterownik tylko dis wymaga zakodowania sterownika i do tego wlasnie potrzebujemy progmana. Jakies podpowiedzi? pozdrawiam.
Opublikowano
Witam. Chodzi o model E87 i teraz jest zaprogramowany sterownik tylko dis wymaga zakodowania sterownika i do tego wlasnie potrzebujemy progmana. Jakies podpowiedzi? pozdrawiam.

 

Jakiego sterownika?

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Opublikowano
  • Autor
sterownika silnika
Opublikowano
Ale silnik już Ci odpala? Tylko masz błędy? Znajdę gdzieś patch do SSS, aby działał z Twoim autem i Ci wysle. Nie jestem teraz w domu.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Opublikowano
  • Autor
Wytłumacze jak sprawa wyglada. Trafil do nas samochod e87 z silnikiem 3.0l, fajna maszynka, w aucie okazalo sie ze padl sterownik silnika, auto nie odpalalo, kupilismy sam sterownik silnika, ews itd. zostalo, za pomoca galetto oraz przelutowania kosci w sterowniku ruszylismy go. Nastepnie za pomoca disa pousuwalismy bledy i go przekodowalismy, slinik nie odpala, dis wskazuje alb re-enkode sterownik silnika i powinno byc ok. po wlaczeniu sss progman samochod rozpoznaje ale przez jaka kolwiek akcja prosi o podpiece glowicy ops lub icom. mamy tylko +k+dcan.
Opublikowano
Wytłumacze jak sprawa wyglada. Trafil do nas samochod e87 z silnikiem 3.0l, fajna maszynka, w aucie okazalo sie ze padl sterownik silnika, auto nie odpalalo, kupilismy sam sterownik silnika, ews itd. zostalo, za pomoca galetto oraz przelutowania kosci w sterowniku ruszylismy go. Nastepnie za pomoca disa pousuwalismy bledy i go przekodowalismy, slinik nie odpala, dis wskazuje alb re-enkode sterownik silnika i powinno byc ok. po wlaczeniu sss progman samochod rozpoznaje ale przez jaka kolwiek akcja prosi o podpiece glowicy ops lub icom. mamy tylko +k+dcan.

 

A masz Winkfp? Może zaprogramuj DME przez Winkfp. Nie wydaje mi się, aby tam coś było trzeba przekodowywać.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Opublikowano
  • Autor
A moglbym prosic o nr telefonu na pw do kolegi? jezeli jest taka mozliwosc pomocy bo przez forum troche ciezko. pozdrawiam
Opublikowano
  • Autor
w sterowniku dme jest tylko jeden blad NO CODING, i DIS zaleca zeby zrobic reencode za pomoca progmana. jednak progman nie pozwala nic zrobic z tym autem bo wyskakuje zeby podpiac OPS lub ICOM
  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Jakbym się uparł i chciał używać SSS do kodowania to jaki jest ten prosty myk żeby zadziałał kabel k+dcan np. w E90 lub E60?

Aktualnie działa mi Inpa i DIS, a progman chce innej głowicy.

Opublikowano
  • Autor
Podobno jest sposób i sam z tym walczyłem, znam kolesia któremu jakiś informatyk zrobił możliwość łączenia się z określonymi modułami za pomocą kabla K+D CAN i lata to ok. Ja poległem i kupiłem ICOMA.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.