Skocz do zawartości

320i M52 - brak mocy, coś klekocze w silniku


deuce234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moją coupe, a mianowicie ostatnio stało mi się coś z silnikiem:

 

- Nie ma mocy. No właściwie to moc spada wprost proporcjonalnie do przyrostu temperatury silnika. Bo na zimnym to jeszcze jeździ, ale też jest słaby, ale jak się zagrzeje to mi zwalnia pod górki :P

- Coś klekocze w silniku, cały silnik wibruje i głośno chodzi

- Jak trochę pojeżdżę po mieście, zapala się kontrolka od automatu i skrzynia przechodzi w tryb awaryjny (od tych wibracji?)

- Ma trochę niższe obroty na biegu jałowym niż zwykle

- Silnik krokowy(?) wydaje z siebie taki szum (na niskich obr słychać tylko jak się podniesie maskę, na wysokich słychać już w środku auta)

- Mimo iż temperatura na wskaźniku jest w porządku, wydaje mi się że się przegrzewa, jak wróciłem z miasta i otworzyłem maskę to dosłownie "żar buchał" w twarz :D A może to po prostu od tych upałów, nie wiem.

- Dużo pali. Nie wiem czy to też część problemu, czy wynik tego że przy braku mocy muszę mocno deptać.

 

Ostatnio zawiozłem auto do mechanika, sprawdził cały dolot, kompresję itd, i stwierdził że silnik mechanicznie jest w porządku, a winę może ponosić uszkodzony komputer silnika, bo nawet nie mógł się połączyć z interfejsem.

Postanowiłem też spróbować zresetować DME, ale jedyne co osiągnąłem tym zabiegiem, to to że teraz zapala mi się kontrolka od poduszek, i gaśnie po jakichś 5min jazdy :D

Wymieniłem też olej w automacie, bo kontrolka od automatu nękała mnie wcześniej niż spadki mocy (ale to chyba było od tego że olej nie był zmieniany przez dokładnie 208k km, czyli od nowości, i było go dużo za mało :D)

 

Jak myślicie o co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.