Skocz do zawartości

[320d 150km] Spadł pasek/paski


MEGATIW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dzisiaj rano coś zaczęło się odzywać w silniku w moim e46 320d (polift), po otwarciu maski okazało się, że spadł pasek (zdjęcie poniżej).

Pierwsza sprawa - czy tam powinien być tylko jeden? a druga to, że to większe kółko strasznie wibruje, za co to odpowiada? dodam ze nie pokazuje się nic na desce, wspomagania itp ok. Gdyby nie ten dźwięk to bym nawet nie zauważył. :/

 

Zdjecie

http://images49.fotosik.pl/1898/2ae65529d49341e0gen.jpg

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne że nic się nie pokazało, powinna się zaświecic kontrolka akumulatora o braku ładowania. jak wibruje koło pasowe i zrzuciło pasek to nawet się nie zastanawiaj tylko odrazu na warsztat. mi kiedyś pompa wody się zatarla i zrzuciła pasek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img692.imageshack.us/img692/4903/2ae65529d49341e0gen.jpg

Jeśli wibruje koło zaznaczone strzałką, to mam takie zdjęte z auta, oryginalne, pasujące do twojego silnika.

 

Lepiej u mnie, niż na allegro, bo gwarantuję swoją opinią na forum, że jest sprawne i gotowe do montażu.

Oddam za stówkę plus wysyłka, zawsze to taniej, niż nowe za 500-600. Oczywiście to tylko propozycja, przymusu nie ma :8)

 

Bez pasków nie jeździj. Co innego sprawdzić bez pasków, czy koło drga, a co innego normalna jazda.

Paski powinny być dwa. Główny i ten od sprężarki klimy (widać ją na twoim foto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
druga sprawa sprawdziłbym też rolki napinające. U mnie ta od klimy przestała sie kręcić prze co zerwało mi pasek. Oczywiście kupiłem nowy a rolki nie wymieniałem bo krzyczeli w serwisie 244 zł wiec wymieniłem tylko samo łóżysko za które zapłaciłem 5 zł

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie

 

Dzieki wszystkim za pomoc. Auto jest po naprawie, jakby kogos interesowaly koszta:

 

750 zl kolo Corteco plus paski.

150 zl robocizna.

 

@zielo - dzieki za oferte ale mocno zalezalo mi na czasie i wolałem naprawic na nowych częściach.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robocizna cena jeszcze w miarę.Ale koło tej firmy można 200 zł taniej kupić.Ale ważne,że zrobione.Sorki nie doczytałem,że z paskami.Na nie oryginalnym pasku możesz mieć pisk przy odpalaniu albo gaszeniu.

 

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.