Skocz do zawartości

Tarcze i klocki przód, 520d


lewybmw1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 579
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wyglada na to, ze ktos mial racje laczac Ciebie z Zimmermann :)

 

Osobiscie, nie kupilbym nic z Z, bo za duzo negatywnych opinii slyszalem.

Co wiecej, oryginalne tarcze i klocki po odpowiednich rabatach kosztuja chyba mniej (lub bardzo blisko) niz zamienniki.

 

Gdy myslalem, ze mam szybkie auto, to kupilem tarcze EBC turbo groove i ich klocki - nie polecam.

Gdy mialem w miare szybkie auto, to zalozylem Brembo (nie pamietam modelu) i DS2500 i byla bajka.

A gdy mialem szybkie auto, to kupilem caly zestaw Alcon BBK.

Ale to juz zupelnie inny swiat i inna historia.

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupy zrobione

Kupiłem klocki ate z czujnikiem za 170PLN komplet

Tarcze oryginalne 500PLN za sztukę

 

Myślę że będę zadowolony jak stwierdzę że ATE będą złe (w co wątpię) to wrzucę je na tył a na przód dorzucę ori

 

Dzięki panowie za pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposob wrzucisz je na tyl?

 

No i z jakim rabatem kupiles te tarcze, bo wydaje mnie sie, ze bardzo tanio - ja za tylna placilem 440 PLN, a wydaje mnie sie, ze przednie powinny byc znacznie drozsze.

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze ktos mial racje laczac Ciebie z Zimmermann :)

 

W sumie to nic dziwnego, w końcu firma w której pracuje jest dystrybutorem Zimmermanna na Polskę i to ona wprowadziła tą markę w Polsce ;)

 

Osobiscie, nie kupilbym nic z Z, bo za duzo negatywnych opinii slyszalem.

Każdy ma prawo do własnego zdania i należy to szanować :D Jednak kto temat zna te wie, że na rynku lepszych tarcz od Zimmermanna nie ma.

 

Co wiecej, oryginalne tarcze i klocki po odpowiednich rabatach kosztuja chyba mniej (lub bardzo blisko) niz zamienniki.

Co masz na myśli pisząc oryginał/zamiennik ? Chyba nie myślisz, że BMW samodzielnie produkuje tarcze ? Kupując tarcze w pudełkach OE BMW, kupujesz tarcze, które ktoś wyprodukował dla BMW, bardzo często jest to właśnie Zimmermann bo to główny dostawca tarcz i klocków dla BMW, tarcze oprócz Zimmermanna dostarcza firma SHW, która swoich produktów nie oferuje na rynek części zamiennych. Co do klocków to jest kilku dostawców poza Zimmermannem, np Jurid, Pagid czy Ferodo.

 

 

Gdy myslalem, ze mam szybkie auto, to kupilem tarcze EBC turbo groove i ich klocki - nie polecam.

Nie Ty pierwszy i na pewno nie ostatni sparzyłeś się na takim zestawie, firma ta próbuje robić wokół siebie otoczkę PREMIUM niestety ma to jedynie przełożenie na cenę. Zawsze gdy słyszę od kogoś, że to super wyczynowe "graty" to odsyłam na fora racingowe lub na tor Poznań na TD gdzie można sporo się na ten temat dowiedzieć, tam większość aut typu M3, M5, Prosiaki, RS4, RS6, R8 jeździ na tarczach Zimmermann w połączeniu z klockami DS (2500 lub 3000).

 

Gdy mialem w miare szybkie auto, to zalozylem Brembo (nie pamietam modelu) i DS2500 i byla bajka.

Brembo również zwolennikiem nie jestem bo co prawda jak na polski produkt to jakość niezła to jednak w jego cenie można dostać coś lepszego.

 

A gdy mialem szybkie auto, to kupilem caly zestaw Alcon BBK.

Ale to juz zupelnie inny swiat i inna historia.

Tu nic dodawać nie trzeba jednak dyskutujemy tu o nieco bardziej "przyziemnych" sprawach aniżeli sety typu Alcon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

I z wątku technicznego zrobił się nam - rzekłbym "lekko nachalny" - marketing...

Akurat na mnie to działa dokładnie w druga stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z wątku technicznego zrobił się nam - rzekłbym "lekko nachalny" - marketing...

Akurat na mnie to działa dokładnie w druga stronę.

 

Wyraziłem swoją opinię popartą wieloletnim doświadczeniem - marketing chyba wygląda nieco inaczej :P

Nigdzie niczego nikomu nie oferuje ;) Poza tym nie jestem producentem by czarować na temat produktu A czy B a jako sprzedawcy to raczej wszystko jedno co klient kupi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Lewian zlituj się i skończ już te śpiewki bo jak się zdenerwuję to zacznę Ci krzywusy klientów na pamiątkę wysyłać...........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
przede wszystkim naucz się nie kłamać, przyznaj się uczciwie ile masz dziennie reklamacji na wspaniałe tarcze Zimerman i Ate do Bmw..................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką liczbę musiałbym podać żebyś uwierzył ? :duh:

Statystyk nie prowadzimy ale jeśli zdarzy się tak 1 komplet na jakieś 200-300 sprzedanych to max i z reguły okazuje się, że to nie wina produktu a błędnego montażu lub nieprawidłowego "docierania".

 

Natomiast jeżeli chodzi o to co samodzielnie montujemy to przez ponad 20 lat działania w branży nie zdarzyło nam się ani razu by klient wrócił z problemami a takich jak Ty mamy wielu, którzy z góry zakładają że każde tarcze są be i o dziwo każdemu udaje się udowodnić, że po prawidłowym montażu wszystko hula i to nie ważne czy zamontuje się coś z górnej półki czy też coś bardziej budżetowego typu Bosch czy Ferodo...

 

No ale nadal czekam na info co według Ciebie jest TOP ? :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
proszę Cię skończ nie rób ludziom na forum wody z mózgu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wyczerpany ;) Z Twojej strony niestety nadal brak konkretów czy jakichkolwiek argumentów podważających to co napisałem :cool2:

 

Tak poza tematem - Twoje M3 (bardzo ładne auto :oops:) z fabryki wyjechało z tarczami przód i tył Zimmermann, klocki przód na jakieś 90% to też był Zimmermann natomiast klocki tył Jurid.

 

Spokojnej nocy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz podac zrodlo swojej pewnosci co do OE firmy Zimmerman, a w szczegolnosci klockow?

Bo tego jakos naprawde nie widze i nie czuje.

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie masz na myśli ? Nie oczekuj, że BMW czy Zimmermann napiszą o tym na swojej stronie bo to są ich tajemnice handlowe i żaden producent aut nie podaje do publicznej informacji kto produkuje dla nich tarcze, wahacze czy jakiekolwiek inne części. Co do tarcz to dokładnie te same, które trafiają do BMW trafiają do pudełek Zimmermann. Co do klocków to są to pojedyncze referencje, klocków, które Zimmermann robi dla BMW ( klocki dostarczają na 1szy montaż wyłącznie dla BMW i Porsche) i te klocki, które są dostarczane jako OE to na rynku części zamiennych można je kupić z 9 na końcu numeru katalogowego i są one w szarych opakowaniach a nie typowo jak klocki Zimmermann w czerwonych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam tego tajemniczego info na swiecie i w temacie klockow NIGDZIE nie figuruje Zimmerman - za to wszystkie inne, znane z klockow firmy - i ja w to wierze.
Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:duh: Szczegolnie, że Textar od 2008 nie robi dla BMW po tym jak firma upadła. Na nogi postawił ją Rosjanin, któy następnie odsprzedał ją Japończykom i od tego czasu spadły znacznie ceny i niestety też jakość. BTW - Textar nie produkuje tarcz dwuczęściowych :D

 

Czyli jednak mam racje - nie strzelałem :cool2:

 

Szukam tego tajemniczego info na swiecie i w temacie klockow NIGDZIE nie figuruje Zimmerman - za to wszystkie inne, znane z klockow firmy - i ja w to wierze.

 

Ale gdzie szukasz ? Co masz na myśli pisząc o znanych z klocków firm ? Zimmermann produkuje je od 2009 roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Lewian nie kompromituj się, przeczytaj co na tych klockach jest napisane http://www.eeuroparts.com/Parts/42181/Disc-Brake-Pad-Set-Front-34112283865/ , ale to kto je produkuje na oryginał jest mało ważne, ważne jest jaka jest jakość tych towarów a jaka jest jakość twojego towaru to sam wiesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brniesz coraz dalej ale w dalszym ciągu ani jednego argumentu :lol:

 

Klocki do których link podałeś to klocki, które są stosowane w BMW od 2003 roku czyli czasów gdy w bardzo dużym stopniu firma Textar dostarczała klocki na pierwszy montaż do BMW. Co do jakości towarów to właśnie dlatego Zimmermann klocki, które dostarcza dla BMW i Porsche oferuje na rynek części zamiennych jako linię standardową o jakości porównywalnej np do klocków Ferodo oraz w linię OEM czyli klocki takie jakie stosuje fabrycznie BMW i Porsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to są klocki które montowałem tydzień temu nie ośmieszaj się po raz kolejny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Lewian powstała w 1995r. na bazie rodzinnego warsztatu samochodowego istniejącego od roku 1968. Także od roku 1995 Lewian jest dystrybutorem Firmy Otto Zimmermann, niemieckiego producenta najwyższej jakości tarcz i bębnów hamulcowych.

 

 

 

o zobacz nic innego nie polecasz jak Zimmermany

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Lewian powstała w 1995r. na bazie rodzinnego warsztatu samochodowego istniejącego od roku 1968. Także od roku 1995 Lewian jest dystrybutorem Firmy Otto Zimmermann, niemieckiego producenta najwyższej jakości tarcz i bębnów hamulcowych.

 

 

 

o zobacz nic innego nie polecasz jak Zimmermany

 

Pozdrawiam

 

Nigdzie niczego nie polecam, nie o tym jest ten wątek ;) Przekazałem jedynie swoją wiedzę jaką posiadam w temacie hamulców. No a jeżeli chodzi o warte zainteresowania marki to takich na rynku wiele, z tej grupy OEM to chociażby Ferodo czy Textar - bardzo dobre produkty, które sprawdzają się w BMW.

 

Panowie moderatorzy może zakończą tą dyskusję. Później ktoś szuka info o hamulcach, a czyta 3 strony nic nie wnoszącej dyskusji.... może uda się też trochę wysprzątać wątek....

 

Popieram :cool2: Trochę się nazbierało zbędnych wypowiedzi bez żadnych argumentów czy wiedzy teoretycznej potwierdzonej czymkolwiek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.