Skocz do zawartości

M54b25 co to za pucha z lewej strony


arbuz229

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy powiedzcie mi m54 325i co to za puszka i czy występuje w m54

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0c75efbd8224c423.html

po czym rozpoznać silnik m54 2,5 192km a m52tu 323 170km mógłby mi to ktoś wyjaśnić gdyz oglądam auto które jest z 2003 r a ma w łaśnie taką puche pod maską

zdjęcie jest poglądowe umnie puszka powietrza jest taka jak m54 z góry dzięi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wiem co to jest młynek do kawy ;) Za rozdzielczość sory, to zdjęcie gdzieś z neta - tylko w celach orientacyjnych. Właśnie gdzieś wyczygtałem że tak jak kolega pisał, jest to popa powietrza wtórnego. Popmpa ponoć działa do złapania odpowiedniej temperatury roboczej, w celu ekologi do kolektora wydechowego podawane jest właśnie powietrze z pompy wtórnej w celach ekologicznych.

Wie ktoś czy np usterka tego włąśnie może powodować pogorszenie pracy silniczka?

A i to coś występuje we wszystkich m54b25 (325i)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem u mechanika i mam problem u siebie, że podczas zimy autko na zimnym silniku falowało co 6-7 sekund, a teraz troszkę nim telepie i mechanik nie znalazł lewego powietrza i stwierdził, że może to być przyczyną :) Dzisiaj autko jest dokładnie sprawdzane dam znać jak by właśnie przez to miał problemy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem u mechanika i mam problem u siebie, że podczas zimy autko na zimnym silniku falowało co 6-7 sekund, a teraz troszkę nim telepie i mechanik nie znalazł lewego powietrza i stwierdził, że może to być przyczyną :) Dzisiaj autko jest dokładnie sprawdzane dam znać jak by właśnie przez to miał problemy :)

 

Co do pompy... ona działa przez kilkanaście sekund... do kilku minut (zimą) zaraz po uruchomieniu silnika(słychać ją nawet w kabinie). Jeśli falowanie występuje po jej wyłączeniu... nie sądzę, żeby to było przyczyną.

 

Sprawdź może zawór od wolnych obrotów... ICV. Jeśli jest brudny i ciężko chodzi może się przywieszać... po rozgrzaniu silnika brud zmniejsza lepkość i problem nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem auto od mechanika i nic nie znalazł heh specjalnie zostawiłem auto wczoraj, żeby stało całą noc u niego, aby mógł odpalić rano i sprawdzić i stwierdził, że nic nie ma a z tym falowaniem kazał czekać do zimy ha ha :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.