Skocz do zawartości

E91 LCI 320xd Performance NBT EVO


kulfon3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 884
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

fajnie daja te paski na bialym :cool2: fura as usual great :mrgreen:

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się prezentuje :D Co do rozrządu, to lepiej dmuchać na zimne :P Za komplet w m-carsie w Krk dałem nie całe 1700zł więc kwota do przeżycia :)

---------------------------------Moja galeria------------------------------------


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=339720&p=2477504#p2477504 jest


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=306494 [*] była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dzięki za komentarze. co do ceny rozrządu to wątpię żebyś za 1700zł w ASO kupił wszystko co warto wymienić. z dwóch wrocławskich ASO otrzymałem taki sam kosztorys na zestaw części niezbędnych do wymiany i bez rabatów była to kwota ok.2600zł za same części. ciekawe,że jak mieli akcję serwisową to wymieniali mniej niż teraz zalecają żeby wymienić... :mad2: teraz kwestia ceny robocizny... :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za komentarze. co do ceny rozrządu to wątpię żebyś za 1700zł w ASO kupił wszystko co warto wymienić. z dwóch wrocławskich ASO otrzymałem taki sam kosztorys na zestaw części niezbędnych do wymiany i bez rabatów była to kwota ok.2600zł za same części. ciekawe,że jak mieli akcję serwisową to wymieniali mniej niż teraz zalecają żeby wymienić... :mad2: teraz kwestia ceny robocizny... :mad2:

 

Podeślę Ci fakturę na pw ;) mam znajomego w ASO ;) tak jak mówię cały kompletny rozrząd do n47 :) U Dobrzańskiego mi też powiedzieli ok 3000 :/

---------------------------------Moja galeria------------------------------------


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=339720&p=2477504#p2477504 jest


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=306494 [*] była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

ok,wiosna idzie, przebieg rośnie i właściwie z racji tego ostatniego zdecydowałem się na profilaktyczną wymianę rozrządu. 290500 to nie przelewki ;) części zakupione i czekąją na montaż.poza rozrządem,filtrami i olejem wymienione także zostaną poduszki silnika i poduszka skrzyni biegów.

LLhpGyj.jpg

 

korzystając z okazji zmienione też zostaną wtryskiwacze na wydajniejsze(,które występują m.in. w 123d) na wypadek jakiejś nowej mapy w przyszłości:

ZPJn7yB.jpg

5tV2D6v.jpg

górny i dolny łańcuch wziąłem w zestawie od FEBI - wyszło o wiele taniej niż biorąc każdy element osobno. ciekawostka - to są te same części co w ASO - numer seryjny został zatarty.

pkuA1Pc.jpg

 

teraz pozostaje czekać na umówione terminy montażu.

Edytowane przez kulfon3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wroce do tego zdejcia :

 

http://i1312.photobucket.com/albums/t527/staticx2/DSC_0826-1_zpsu5aomysk.jpg

 

czym bardziej na nie patrze tym bardziej uwarzam ze tak powinna wygladac wersja podstawowa trojki jako pojazd premium wychodzacy z fabryki..

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przy takim serwisie i dbałości o szczegóły taki przebieg to dla silnika to pestka. Długo będzie się miał jeszcze dobrze :cool2:

dzięki! masz rację,że pestka.dobry serwis to podstawa. ;) no musi się mieć dobrze,bo sprzedawać tego po tylu modach już się nie opłaca i przy tym przebiegu, w Polsce nie da się za uczciwe pieniądze. ewentualnie zamiana za podobnie pomodzone E90 lub E92 :lol:

 

ja wroce do tego zdejcia :

czym bardziej na nie patrze tym bardziej uwarzam ze tak powinna wygladac wersja podstawowa trojki jako pojazd premium wychodzacy z fabryki..

 

hehe, ja sądzę,że wersja podstawowa powinna wyglądać jak Mpakiet ;) ,bo jeżeli byłby to Performance to co dalej? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Rht11CE.jpg

 

w ubiegłym tygodniu kolejny mod:

Tghn3WO.jpg

ZpaQ9Pv.jpg

 

I0ixg9N.jpg

 

hYJ1wsM.jpg

nWd8hdL.jpg

LRO2E9M.jpg

ieT5RB9.jpg

 

 

jak widać powyżej wyleciał tłumik środkowy,a końcowy tłumik PERFORMANCE został zastąpiony przez y-pipe z wygrawerowanym logo ///M. teraz przy odpalaniu auto wydaje z siebie fajny pomruk,a podczas jazdy jak mu się depnie to doznania akustyczne też na plus. póki co nie zauważyłem żadnych minusów tej modyfikacji. wydech końcowy zrobiony na obejmę - tak,żeby nawet pod domem można było wrócić do oryginału. za kilka dni rozrząd...

Edytowane przez kulfon3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli teraz masz tylko kat?+ dpf?

u zony tylko srodkowy tłumik został... wiec jak pocisne to ryczy dosc.... natomiast przy spokojnej jezdzie bardzo neutralnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Rivasi, no tak wyszło... ;)

Cypisek, tak, został kat i dpf. Tego nie mam zamiaru ruszać. Myślę, że środkowy możesz wyciąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja mam tylko srodkowy ;P pełen przelot mógłby byc męczący :)na froncie downpipe pozniej srodek i koniec ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tłumik performance jest na sprzedaż?

 

prawdopodobnie tak.

 

wczoraj wymieniony rozrząd w miejscowości BUKOWIE koło Bierutowa u Grzegorza Fąfary.polecam ten zakład.miałem tam co prawda 45km w jedną stronę,ale i tak się opłacało. przy okazji wymienione poduszki silnika i skrzyni. wracało się całkiem przyjemnie.może to placebo,ale mam wrażenie,że auto jak na diesla n47 mniej telepie teraz silnikiem i w środku jest trochę ciszej.

 

przebieg przy wymianie 291 087 km. silnik z końcówką C. można? można! :lol: nawet mechanicy byli zdziwieni,że rozrząd w aucie przy takim przelocie był w tak dobrym stanie. nie miałem żadnych problemów - wymiana była na zasadzie "dmuchania na zimne".

 

za to wtryskiwacze z biturbo okazały się spieprzone i w poniedziałek wracają do sprzedawcy :evil: :evil: :evil: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz ciekawi mnie czy bez tych tłumików jednak nie za głośno nie jest :? Bo mając tylko DPF z Katalizatorem to nie za bardzo to wyciszy :?:

Chętnie bym posłuchał na żywo, może w niedługim czasie będzie okazja :) :wink:

Wymiana rozrządu musiała Cię trochę szarpnąć finansowo ale z tego co wiem to dbasz o swój wózek i mechanicznie i stylistycznie również na 6+ :cool2: :) :wink:

Szczerze to tak suchutkiego silnika jaki jest u Ciebie dawno nie widziałem no nie schlebiając sobie u mnie również jest suchutki :lol:

A miałem już okazję wiele tych silników obejrzeć od góry i z dołu ale twój jak na taki przebieg 291 tysięcy kilometrów to jest na prawdę w rewelacyjnym stanie i życzyłbym każdemu by dbał tak o auto jak ty :cool2: :cool2: :wink:

Wtedy pewnie znikł by stereotyp że auto musi mieć przebieg poniżej 200 tysięcy by ktoś je kupił bo po tym przebiegu pewnie jest już złomem :mad2: :mad2: :duh: :duh:

Jak widać na przykładzie kolegi wcale tak nie jest a przebieg jest już dość zacny a autko nadal służy bezawaryjnie i tego Tobie życzę Mariusz, bezawaryjnej jazdy :) :wink: :cool2:

Natomiast co do wtryskiwaczy to szkoda że nie wypaliło ale może za jakiś czas coś znajdziesz sensownego ale tak szczerze to nie wiem czy jest sens tej modyfikacji bo moim zdaniem z tego silnika potwora mocy nie zrobisz :? :wink:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz rację Mariusz,że to nie jest demon mocy,ale przy wydajniejszych wtryskach i kiedyś przy hybrydowej turbinie można te 250KM mieć. wtryskiwacze chciałem zmienić,bo i tak do rozrządu były wyciągane. aktualnie nie zamierzam nic wymieniać aż do czasu jak mi padnie to co mam ;)

dzięki, staram się dbać o auto tak jak Ty. co do kosztów to udało mi się zejść do sensownego poziomu,bo sam kupowałem części, nie przepłacałem w ASO i robociznę też ogarnąłem na przyzwoitym poziomie zamiast dać się kroić ASO lub wrocławskim mechanikom. nie ukrywam,że mega pomocna była lektura tematów o rozrządzie w N47 na forum. t

eż mam nadzieję,że będzie okazja to zobaczysz jak to chodzi.moim zdaniem głośniej nie jest. sam jestem zdziwiony :D u Ciebie po takim zabiegu mogłoby być głośniej,ale u mnie gdzie jest silnik od kosiarki jest bez zmian :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak taki ma dżwięk to bardzo rasowo :cool2: :) :wink:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najlepiej i najbardziej oddaną metodą pomiarową, byłoby ustawienie się za za samochodem. Wiadomo wszystko zależy od tego czym się nagrywa, w rzeczywistości zawsze jest dużo dużo lepiej ;D

Ładny przebieg, mi za chwilę stuknie 310 tysięcy km tylko ,że w m47. Wszystko zależy od serwisowania poprzedniego właściciela, jeżeli wszystko było na czas i w miarę rozsądnie użytkowane to powinno jeździć i jeździć :D Jak najdłuższej, bezawaryjnej jazdy życzę, bo przyjemność z jazdy jest zapewne na najwyższym poziomie :D

 

PS: przeglądając Twój pierwszy post natrafiłem na "żadnych modów nie przewiduję może poza programem (sic!)", chyba coś nie wyszło ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

hahaha, masz rację. myślałem żeby edytować ten wpis,ale zostawiłem specjalnie żeby sam z siebie się śmiać od czasu do czasu ;) powiem tak, jakby BMW nie zrobiło pakietu performance to pewnie wielu modów by nie było ;)

gratuluję zacnego przebiegu .się dba się ma! :cool2:

 

wiadomo,że z tym wydechem to na żywo jest inaczej niż na filmie . tutaj jest jeszcze jeden film tego samego kolegi,od którego zgapiłem moda z wydechem.on ma co prawda silnik 184KM,ale jest podobnie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.