Skocz do zawartości

CB w E46, wyprowadzenie 12V


EmilWAW

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko : czy ktoś z klubowiczów ma zainstalowane cb radio w E46 ? chcialbym je zainstalować w schowku pod deską rozdzielczą z lewej strony kierownicy. Skąd można najlatwiej podciągnąć zasilanie 12V ?
320d `02 by MT 184KM@406Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko : czy ktoś z klubowiczów ma zainstalowane cb radio w E46 ? chcialbym je zainstalować w schowku pod deską rozdzielczą z lewej strony kierownicy. Skąd można najlatwiej podciągnąć zasilanie 12V ?

 

Zasilanie podciagniesz z komory silnika z terminala akumulatora. Najlatwiejsza droga jest kanal biegnacy w srodku bialego pudelka w ktorym znajduje sie miedzy innymi ECU. Zdejmij plastikowe oslony biegnace miedzy kierownica a pedalami. W lewym dolnym rogu powinienes zauwazyc kanal zrobiony z bialego plastiku ktory wlasnie laczy sie z elementem pokazanym na zdjeciu.

 

Po stronie pasazera zasilanie najlatwiej podciagnac rowniez z terminala podobnie jak jest to pokazane w tym poscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Mam pytanko : czy ktoś z klubowiczów ma zainstalowane cb radio w E46 ? chcialbym je zainstalować w schowku pod deską rozdzielczą z lewej strony kierownicy. Skąd można najlatwiej podciągnąć zasilanie 12V ?

Witam! Chcę zainstalować CB W E46, a nie wiem zbytnio gdzie je wepchnąć. Gdzie w końcu je zainstalowałeś?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość radyjka wkłada w schowek po lewej stronie kierownicy , tam niżej, ja natomiast mam między fotelem pasażera a konsolą telefonu bo schowek jest za krutki i trzeba tyły ciąć , poza tym nie jest to wygodne bo kabel od gruchy zwisa za kierownicą / tak miałem w audi / mam na myśli radyjka małe typu Uniden lub President Harry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilanie najlepiej podciagnac bezpośrednio z akumulatora. Nie masz wtedy zakłucen od wycieraczek, nadmuchu itp. wyprowadzając kabel bezposredbio od akumulatora proponuje zalożyc bezpiecznik wrazie czego radia seryjnie maja moztowany bezpiecznik 10 cm od radia CB moim zdaniem to lipa bo jak bys mial zwarcie to masz chronione tylko radio a kabel nie ma ochrony i mozesz w ten sposób spalic sobie samochód.

JA mam CB z lewej strony w skrytce antena na klapie od bagaz\nika (magnetyczna) akumulator w bagazniku ale wyprowadzenie 12V mam z prawej strony pod klapą silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie , akumulator - dzisiaj skapitulował u mnie a był jeszcze fabryczny ze ślicznym logo śmigła , może ktoś wie jaki kupić ?? wiem tyle że oryginał miał 80Ah a jak odmówił przy 'zerze' to co dopiero w mrozy

Dostałem ostatnio ofertę od BMW i widziałem w niej akumulatory w dobrej cenie - radzę sprawdzić najpierw w ASO zanim kupisz jakiś bubel "bez śmigła"niewiele tańszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wolał bym oryginalny kupić , szkoda że nie odpisałeś wcześniej bo już wróciłęm z Kraka ale jak pisałem jestem tam często więc spiszę adres - czy to tylko zakup? czy wymienią za free:) i czy nic mi sie nie poprzestawia w elektronice jak odepnę na chwilę stary w celu zamiany ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

a czy mozecie mi powiedziec gdzie jeszcze sprzedaja unidena 510xl?? jest to dla mnie najlepsze radio poniewaz cena nie jest zawyzona i same dobre opinie na temat tego cb slyszalem. moze mi polecicie jakies cb do 270zl tej samej jakosci co uniden? (oprocz ALANA!) bardzo mi na tym zalezy poniewaz w przyszlym tygodniu zaczynam latac po polsce a bankowo gdzies sie natne na suszarki:)

Mercedes CLS 55AMG :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minimum jakie musi mieć na radyjko to 400zł / jeżeli Uniden kosztuje 250zł a myślę że tak / do tego wiadomo, dobra , ale dobra antena - na niej się nie oszczędza , uchwyt oraz strojenie więc minimum napisałem , wskazane ok 450 zł - jak będzie dzwonił pierwsze co to pytaj o homologacje / papier / na niego bo wiem że mu odebrano i mogą ściemniać żeby sprzedać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy rutynowej kontroli w nocy moga sie doczepic do tego ze masz cb radio a nie masz homologacji. w nocy nachodzi ich wlasnie na wyciaganie wszystkich bzdetow. ostatnio jak mnie w nocy zlapali to przegladali dokladnie wzdluz i wszerz moja apteczke i date waznosci na gasnicy, tak wiec trzeba uwazac jak trafisz na takich urzedasow chcacych wychwycic nawet najmniejszy blad w Twoim aucie.
Mercedes CLS 55AMG :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy rutynowej kontroli w nocy moga sie doczepic do tego ze masz cb radio a nie masz homologacji. w nocy nachodzi ich wlasnie na wyciaganie wszystkich bzdetow. ostatnio jak mnie w nocy zlapali to przegladali dokladnie wzdluz i wszerz moja apteczke i date waznosci na gasnicy, tak wiec trzeba uwazac jak trafisz na takich urzedasow chcacych wychwycic nawet najmniejszy blad w Twoim aucie.

apteczkę ?!

to apteczka jest obowiązkowym wyposażeniem? :( ,

czy czegoś szukali? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.