Skocz do zawartości

zapala się kontrolka świec żarowych


piotras2026

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Okres zimowy i niskich temperatur już minął a w mojej 330d za każdym razem przy odpalaniu auta ciepłego czy zimnego na okolo2sekundy zapala się kontrolka grania świec. Gdy na rozgrzanym silniku włączeni AC to bardzo delikatnie,ale silnik nierówno pracuje i przy ostrzejszej jeździe w górnym zakresie obrotów trochę drży silnik. Wymieniłem podporę wału i łącznik skrzyni z wałem. Skrzynia manuel 6 biegów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej to normalne że kontrolka się zaświeci poniewąz troche musi podgrzać komore.

jesli włączysz klime a silnik zaczyna ciężej pracować to obstawiam że coś nie tak ze sprężarką.

co do drżenia silnika to nie za bardzo wiem o co dokładnei chodzi? może coś z wtryskami też być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem u dwóch elektrykow i po podłączeniu do kompa twierdzą że wszystko jest ok,nie ma błędów a jeśli chodzi o przypisanie wtrysku to też twierdzą że jest ok...

Miałem e39,530d 196km i nie przypominam sobie żeby też tak było,zimą kontrolka świec się zapaliła,ale przy dodatnich temperaturach i jeszcze na ciepłym silniku nie zapaliła się wiec tym się też sugeruje. Również proszę o wasze opinię i jeśli ktoś ma 3-litrowego diesla to czy też tak mu się dzieje że bez względu na temperaturę otoczenia i silnika zapala się kontrolka grzania świec zarowych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka świec żarowych zapala się zawsze niezależnie od temperatury, teoretycznie powinna zgasnąć w czasie już zależnym od temperatury, ale to są tak małe czasy że ciężko to mierzyć.

Telepanie przy załączaniu klimy wskazuje na sprężarkę ew. jej pasek, ew. dalej kolejne koła.

http://img824.imageshack.us/img824/2807/underh.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,w takim razie zaprzestaje dalszego szukania bo skoro tak jest oryginalnie to tak musi być.

Zadałem to pytanie dwóm elektrykom i oboje twierdzili że coś jest nie tak...

Dziękuje koledzy,z pewnością jeszcze z jakimś pytaniem tu zawitamy. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 330d 204km M57N silnik. U mnie jest moduł grzania świec zamontowany pod kolektorem ssącym,był regenerowany bo po podłączeniu do testera pokazywał uszkodzone świece,ale po naprawie wszystko było ok i świece grzały. Tester nadal nie pokazuje żadnych błędów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 330d 204km M57N silnik. U mnie jest moduł grzania świec zamontowany pod kolektorem ssącym,był regenerowany bo po podłączeniu do testera pokazywał uszkodzone świece,ale po naprawie wszystko było ok i świece grzały. Tester nadal nie pokazuje żadnych błędów.

kto ci to naprawiał kolego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.