Skocz do zawartości

E39 szyba pasażera zeszła do dołu i zonk !


pawelkrak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Koledzy wczoraj udało mi się opuścić szybę od pasażera i już nie mam opcji jej podnieść. Klika tylko coś ale zupełnie inaczej niż w lewych drzwiach. Czy jest tam jakiś moduł który mogł sie poprostu spalić ? Ani domykanie z kluczyka ani z żadnego przycisku nie daje się jej podnieść. Czy można jakoś ręcznie tę szybę podnieść ? ew. co zamówić albo gdzie kupić żeby to podmienić. Sprawa dość pilna bo mam obecnie folie zamiat szyby :). Dziękuje i liczę na pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Podłącze sie do tematu.

Otóż jadąc po swoja baware byłem przekonany że szyberdach nie działa ale okazało sie ze działa, nie działa tylna szyba lewa. Właściciel sam był zdziwiony :mrgreen:

I tak gdy wciskam przycisk czy to ze strony kierowcy czy to ze strony tylnej niedziałającej szyby pasażera słychac takie pojedyńcze cykniecie.

To pojedyncze cykniecie dobiega od strony drzwi pasażera z przodu dziwne.

Jade na majówke do rodziny i chciałbym sobie cos pogrzebać przy tej szybie.

Może wiecie co moge sprawdzić przed rozebraniem tej niedziałającej szyby?

Może okaże sie ze obejdzie sie bez rozbierania tapicerki drzwi w co wątpie :mad2:

Wszystkie inne szyby działaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja też słyszę tylko jedno cyknięcie czy na dół czy do góry tylko cyka i nic więcej. Obawiam się, że raczej padł ten sterownik w drzwiach. Jutro mnie czeka rozbieranie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja też słyszę tylko jedno cyknięcie czy na dół czy do góry tylko cyka i nic więcej. Obawiam się, że raczej padł ten sterownik w drzwiach. Jutro mnie czeka rozbieranie.

 

Czy to cyknięcie dochodzi u Ciebie też od strony pasażera z przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Walczyłem od rana przy okazji wydzwaniając po serwisach ale każdy mówi, że ma komplet i dopiero po 9 maja :(.

Wkurzyłem się rozebrałem tapicerkę i sterowanie lewych drzw i zacząłem dochodzić. Typowałem najpierw moduł, klikał ale nic więcej. Później wymyśliłem, że na pewno skoro tu klika to padł silnik. Zacząłem znowu pomiary i po wypięciu wtyczki z silnika zaciekawilo mnie to, że brak było napięcia które powinno się pojawić na zamykaniu szyby. Przyc. od spuszczania dawał 12V górny do zamyk. był martwy. Znowu cień padł na moduł. I faktycznie po kilku próbach doszedłem iż wina leży po stronie zimnego lutu na scieżce idącej własnie od sterowania impulesem do zamykania szyby. Szybkie przelutowanie styków i zaczęło wszystko działać. Tak więc nie ma większej radości gdy samemu się naprawi Bawareczke :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzyłem się rozebrałem tapicerkę i sterowanie lewych drzwi i zacząłem dochodzić. .

od spuszczania dawał 12V

I faktycznie po kilku próbach doszedłem

 

Pozdrawiam

 

No to ładnie :mrgreen: Ja mam szyby jeszcze w porządku, ale rozbiorę boczki jak jest przy tym tyle przyjemności :norty:

 

Już zedytowałem :)

Edytowane przez danielxc717
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Daniel, Tylko uważaj na końcówce, żeby Cię za mocno nie popieściło :lol:

 

od spuszczania dawał 12V
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie no aż tak uniwersalny nie jestem :mrgreen:

No wiadomo te pozy to...........ale cała reszta to moje utwory :mrgreen:

Bo ru****chać to też trzeba umieć :mrgreen:

Wtedy jest "jeszcze raz" i "jeszcze raz" i ....................................................................................................................dobra starczy :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.