Skocz do zawartości

E46 318 2003rok 105KW chyba zwarcie ?


Jerzy4700

Rekomendowane odpowiedzi

więc tak w końcu kupiłem to co chciałem było by wszystko ok gdyby nie cos dziwnego z elektryka mianowicie przed kupnem wszystko bylo ok dzialalo jak najbardziej sprawdzone miedzy innymi karoseria miernikiem po przejechaniu jakies 100km przestaly dzialac migac zielone strzalki od kierunkow ale oczywiscie same kierunki byly w tym samym czasie po wlaczeniu swiatel drogowych nie pali sie niebieska lampka na tablicy oczywiscie drogowe są nastepnie brak sygnaluale pojawilo sie oswietlenoie punktowe podsufitki i podswietlenie schowka anie bylo stanolem i nie zgaslo oswietlenie zegarow po zgaszeniu silnika i wylaczeniu swiatel potem zniklo podswietlenie otwartych drzwi a na koniec po przejechaniu 250km stanolem zatankowac i po ponownym uruchomieniu silnika przestaly dzialac wycieraczki i otwieranie szyb poza tym reszta dziala poprawnie jeszcze jedno maske silnika otwieralem jak padal deszcz ale chyba to nie zaszkodzilo ? podpowiedzcie co mam zrobic gdzie szukac przyczyny i jeszcze jedno mogl by mi ktos podeslac schemat bespiecznikow ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
http://img20.imageshack.us/img20/2531/e46r.jpg

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego maniek21112 nie daje mi ta usterka spokoju wiec zadzwoniłem do aso bmw lublin przedstawiłem jakie są objawy tak jak opisałem je na początku tematu no i stwierdził że moduł który tym wszystkim steruje jest uszkodzony tylko który i gdzie on się może znajdować w którym miejscu najdziwniejsze jest jeszcze to ze czasami po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu wszystko działa oprócz klaksonu w aso 300zł podpięcie komputera plus moduł 1800zł może jeśli wiesz o jakim module w aso mi mówił to był bym wdzięczny jak mi byś go wskazał może tam po prostu coś nie łączy dokładnie ewentualnie ktoś kto będzie ten temat czytał i chciał mi pomóc czy spotkał się z takim przypadkiem to czekam na podpowiedzi .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij wskaźniki i sprawdź połączenia z tyłu czy są "zapięte" na zatrzaski. Nie zdradzili w rozmowie o jaki moduł chodzi?? np moduł świateł??

 

PS. 300zł za podpięcie kompa :roll: ... sugeruję zakup własnego kabla diagnostycznego za 60zł :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak bezpieczniki sprawdzone połączenie przekażników tez ok jakieś pomysły ? bo ja ich już nie mam . Skończy sie wizytą u elektronika widzę . Naprawdę nie miał nikt takiego przypadku jak mój ????????????????????????????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak yoshimura01 mówi interfejs + inpa z netu i będzie wiadomo coś więcej - szkoda kasy na samą diagnostykę w aso,

ale wiadomo jak się jest świeżo upieczonym posiadaczem auta to się nie żałuję kasy i jest to całkiem zrozumiałe ;-) najważniejsze aby usunąć usterkę.

Możliwe ze moduł komfortu padł, używane kosztują ułamek ceny tej z aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mcgyver7 na różnych forach opisywali podobny problem a wręcz taki sam jak mój ale nikt go nie dokończył ( z małymi wyjątkami ) nie opisał jak go rozwiązał ja po niedzieli jade do elektronika w lublinie jak usunę problem opisze co było zrobione to w zasadzie tyle . Dziękuje tym co chcieli mi pomóc w rozwiązaniu mojego problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.