Skocz do zawartości

E61 poduszka nivo


tommy80

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czeka mnie wymiana poduszki nivo i pompy nivo, teraz mam takie pytanie - która to prawa, a która lewa (z którym kabelkiem, niebieskim czy czerwonym)?

http://img03.allegroimg.pl/photos/oryginal/31/32/57/02/3132570224_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki wielkie kolego. Wszystko na wariata robię,bo we wtorek jadę nad morze, a jutro mi paczka będzie szła w Gdyny, mam nadzieję, że na sobotę przyjdzie i że nie wynikną jakieś 'teledyski' po drodze i że to wystarczy, że postawić dupę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego. Od razu będzie wymieniana pompa nivo,a z tym nie wiem czy dam radę, więc wolę żeby zrobił mi to znajomy który pracuje w ASO :) może przy okazji wyjdzie jeszcze wymiana jakiegoś wężyka którego ja nie zauważę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Podbijam temat, bo nigdzie nie znalazłem dokładnego opisu.

Ja kupiłem zamienniki poduszek ARNOTT za 860zł/szt.

Procedura wymiany uwzględniająca posiadanie taniego kabelka i INPY:

1) podnosimy auto

2) odkręcamy koło

3) INPA -> Air Suspension -> activate -> hand control i tam daną stronę obniżamy (czyli otwieramy zawór spustowy)

4) Przy otwartym zaworze w inpie podnosimy zawieszenie (ja podłożyłem drugi podnośnik pod wahacz) żeby ścisnąć poduszkę. Przy ściśniętej zamykamy zawór i opuszczamy dodatkowy podnośnik.

5) ręcznie dociskamy zawieszenie w dół, lekko szerokim płaskim śruborkętem podważamy poduszkę w dolnej części - wyskoczy z mocowania z dołu

6) obracamy poduszką - wyciągniemy ją z góry, górną częścią wyciągamy do siebie, wcześniej odczepiając wężyk podciśnieniowy z mocowania pod autem - żeby zrobił się dłuższy

7) odkręcamy wężyk, wyciągamy starą, wciskamy nową poduszkę - w instrukcji miałem opis żeby nie wykręcać nowej końcówki wężyka - ale bez wykręcenia wężyk nie chciał się trzymać, tak więc odkręcamy nową końcówkę, wciskamy wężyk, wkręcamy,koniecznie sprawdzamy czy wężyka nie da się wyciągnąć, wkładamy poduszkę (jak trzeba to otwieramy zawór w INPIE). Poduszkę mocujemy na górze (przekręcamy) - jak jest bez powietrza to będzie za krótka żeby wskoczyć w dół - wtedy na sekundę włączamy pompowanie, układamy ją w gnieździe dolnym, jak siedzi dobrze to zakładamy koło pompujemy do końca, opuszczamy do końca, pompujemy do końca - i już przetestowane, można zabierać się za drugą stronę :)

Czas pracy w moim przypadku to 30minut pierwsza poduszka, 15 minut druga poduszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie trzeba używać INPA wystarczy wyciągnąć bezpiecznik od sprężarki i upuścić powietrze zaworkiem. Później wkładamy bezpiecznik a sprężarka dopompuje powietrze do poziomu. To tak na wszelki wypadek jakby ktoś nie miał kabla. Oczywiście może pojawić się błąd ale nie wpływa na działanie układu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...
Odświeże temat chodź moje poduchy trzymają i póki co jest wszystko w porządku, tylko wyglądają na mocno zmęczone. Ta od strony kierowcy jest już mocno sparciala i chciałbym uniknąć niespodzianki w trasie. Także planuje je wymienić teraz pytanie czy zamienniki za 1/3 ceny oryginalnej są coś warte?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Wymiana poduszki jest banalnie prosta. Ja wymieniałem bo zrobiłą się małą dziurka i powietrze uciekało. Łatwiej i szybciej robi sie wymianę, jeśli już wiemy, że mamy nieszczelność, ponieważ nie ma konieczności grzebania przy kabelkach kompresora, żeby spuścić powietrze z poduszki.

1. podnosimy auto odkrecamy koło.

2. jeśli poduszka jest dziurawa ale jeszcze trochę trzyma ciśnienie możemy przebić gumę czymkolwiek, bo i tak idzie na straty ....

3. wyciagamy poduszkę z dolnego gniazda podważając płąskim śrubokretem.

4. nastepnie obracajac lekko poduszke - wyciągamy ja z górnego mocowania.

5. przepinamy kabelek od kompresora

i tyle wsio wkladamy poduszkę w gorne mocowanie (samo wpada) w dolne (taki plastikowy trzpień), nie ma sie co bać z wymianą, poduszka jest z gumy i elastyczna, wiec ladnie wszystko wchodzi, mnie to zajeło 40 min. , prościej niż wymiana oleju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.