Skocz do zawartości

[E87] 120d - Duże spalanie (pytanie o termostat)


Dongerak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem nowy na forum, możliwe ze podobne tematy były ale chcę się dokładnie spytać o mój przypadek(kupiłem niedawno ten samochód) Przebieg teraz to 181500 km

 

1/ Mam spalanie w mieście raczej spokojna jazda 9,7l/100km, to chyba dużo ? Mówię przy teraźniejszych warunkach pogodowych (ciepło)

 

2/ Co powinienem dokładnie sprawdzić apropo tego spalania ? ( Filtry paliwa oleju i powietrza były wymieniane 1000 km temu)

 

3/ Zaglądałem do ukrytego menu wyszła mi następująca sytuacja: Po tym jak auto stało w garażu całą noc odpaliłem auto ustawiłem na wyświetlaczu temperaturę silnika , ruszyła od 33 stopni w górę, pojechałem w mała trasę około 22km co zajęło mi 21 minut jadąc drogą ekspresową głównie około 110km na 1h po dojechaniu do celu , temperatura wynosiła 69 stopni. Po 2h wracałem tą samą trasę(auto stało w słońcu wystartowałem z temperatury około 65 stopni) ale napotkałem ogromne korki, w tych korkach temperatura wzrosła nawet do 86 stopni ale jak tylko ruszałem i jechałem szybciej to spadała do 82 , jak dojechałem do siebie do garażu temperatura została na 84 stopniach. Czy przypadkiem termostat nie jest padnięty ?

 

4/ Z tego co wiem temperatura powinna oscylować od 93-88 stopni ? Prawda?

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc,

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

Dongerak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz padnięty termostat

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dokładnie... u mnie auto uzyskiwało takie same temperatury - podejrzewam, że padnięty jest termostat EGR.

Ja zdecydowałem się na wymianę obu (choć prawdopodobnie miałem walnięty tylko ten od EGRa) - ale nie warto zostawiać głównego termostat'a, bo szkoda roboty. Mechanik powiedział mi, że ten od EGRa na bank był zepsuty, a co do głównego to nie miał pewności, ale sądząc po temp. to pewnie był OK. Bo inni mieli niższe temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba spora większość u siebie wymieniała termostaty ostatnimi czasy, ja też wymieniałem, bo nie osiągałem temp. , ale to nie pomogło na spalanie, w mieści dalej mam wysokie. Daj znać co będzie u Ciebie ze spalaniem jak wymienisz obydwa termostaty.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam wymienić oba termostaty, ale przy tym także poproszę o wyczyszczenie kolektora ssącego oraz filtra egr, plus sprawdzę filtry bo kupiłem auto nie dawno i podobno filtry wszystkie były wymieniane 1500 km temu ale wole się upewnić . Po tym zaleje pełny bak i jeszcze wyliczę swoje spalanie i zobaczę czy komputer się nie myli. Dam znać jakoś w połowie maja pewnie jak już wszystko zrobię

 

 

PS czy swiece zarowe moga miec cos wspolnego ze spalaniem ? podobno mam padniete swiece albo sterownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS czy swiece zarowe moga miec cos wspolnego ze spalaniem ? podobno mam padniete swiece albo sterownik

 

I tak już ci są nie potrzebne bo temperatura jest dodania, co do spalania to nic wspólnego

207GTI (175THP) na tor

Tutaj klik: http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=5609


VW Golf mk5 1.9TDI ASZ + GTD1752 (daily)

BMW E46 320D ///M (od czasu do czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ahaaa... po zmianie opon na letnie sprawdziłem średnie spalanie i wyszło mi tylko o 0,1l/100km mniej niż komputer pokazuje - więc to raczej tylko mój błąd (spowodowany niewielką różnicą w ilości wlanego paliwa). Także byłem pewien, że mi przekłamuje, a się okazało że jest OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

No i operacja się udała. Termostaty nowe - temperatura utrzymuje się od89-91 stopni. Przy okazji oczywiście czyszczenie zaworu EGR, chłodnicy EGR oraz kolektora dolotowego... masakrycznie była za...brudny ;)

Przy takiej operacji powinno się to robić za każdym razem.

Teraz nawet na wolnych obrotach na biegu jałowym temp. dochodzi bez problemu do 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę ile jest gwarancji na termostat? robiłem to w zakładzie gdzie kupione był oryginały, jest 2 lata gwarancji czy rok ?

Bo chyba moj termostat znow bedzie do wymiany, temp dochodzi do 85-86st a w grudniu mija 2 lata od kiedy je wymieniłem. Nie chcę co 2 lata zmieniac termostatow. Zrobilem przebieg od tamtego niecale 30k km. Jakieś jaja żeby co 2 lata je zmieniać :/ Chciałbym to zareklamować.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się chłodniej i też już mi tak termostat nie trzyma, jak jeszcze w zeszłym roku.

Wymieniałem tylko główny termostat. Temperaturę ładnie trzymało, więc cieszyłem się, że obyło się bez wymiany termostatu EGR.

Spalanie mi się nie zwiększyło, ale skoro natknąłem się na ten temat, to wkrótce zamówię tym razem obydwa termostaty. Nie zapomnę zapytać o "długość" gwarancji.

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik mi powiedział, że nie pamięta ile jest gwarancji i mam przyjechać na sprawdzenie tego, bo nie miał nigdy reklamacji dot. termostatów... 7 grudnia mija mi 2 lata.

 

Zastanawiam się tylko bo powiedział, że to on stwierdza, czy to przez termostat temp. silnika jest ok albo nie ok. Dziś zrobiłem test i nie ważne jak cisnąłem to mam 85-86stopni max, temp na dworze 6,5 stopnia. Czy mam reklamować czy to normalne w tych temperaturach, że silnik trochę się nie dogrzewa? boję się, że akurat po gwarancji już coraz niżej temp. będzie schodzić. Przy wyższych prędkościach temp nawet spadała do 83-84 (może by spadla nizej ale nie mialem gdzie sie rozpedzic na dluzszy czas), to pewnie za sprawa zimnego powietrza wpadajacego do chlodnicy. Może ktoś u siebie sprawdzić kto ma w pełni sprawny termostat czy osiąga te 89-90 st przy takich warunkach jakie mamy na dworze? pls :)

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba glupio spytałem, przecież 2 lata temu w grudniu bylo nawet -3 i po wymianie mialem 89-90.

 

Mechanik mnie zmylil, bo powiedzial, ze moze byc temperatura troche nizsza bo na dworze "zimno" a to guzik prawda jak dla mnie.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gada głupoty, przez to że zimniej to poprostu dłużej zajmuje nagrzanie do optymalnej temp, no chyba że by było -30 to może faktycznie by nie dał rady sie zagrzać. I tu pytanko, w ile km srednio wam osiąga optymalna temp? U mnie po 8-9km teraz, na wyłączonym climatronicu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mechanik mi powiedział, że nie pamięta ile jest gwarancji i mam przyjechać na sprawdzenie tego, bo nie miał nigdy reklamacji dot. termostatów... 7 grudnia mija mi 2 lata.

 

Zastanawiam się tylko bo powiedział, że to on stwierdza, czy to przez termostat temp. silnika jest ok albo nie ok. Dziś zrobiłem test i nie ważne jak cisnąłem to mam 85-86stopni max, temp na dworze 6,5 stopnia. Czy mam reklamować czy to normalne w tych temperaturach, że silnik trochę się nie dogrzewa? boję się, że akurat po gwarancji już coraz niżej temp. będzie schodzić. Przy wyższych prędkościach temp nawet spadała do 83-84 (może by spadla nizej ale nie mialem gdzie sie rozpedzic na dluzszy czas), to pewnie za sprawa zimnego powietrza wpadajacego do chlodnicy. Może ktoś u siebie sprawdzić kto ma w pełni sprawny termostat czy osiąga te 89-90 st przy takich warunkach jakie mamy na dworze? pls :)

 

Mam indetycznie jak TY,ja swoje wymienilamedwla lata temu w aso ,szkoda gadac robia takie chinszczyzny ze maskra :mad2:

Juz nie bede wymienial ,zastanawiam sie nad kupnem nerek z przyslonietymi wlotami powietrza(albo takie sma zrobie),identyczny grill ma w swoim starym audi na zime zawsze go montuje ,mniejsze spalanie szybsze grzanie u tem zawsze 87!!W tamtym roku wymienialem mu termostat i nie zgadniecie ile mial lat 17 lat!!Kiedys dalo sie zrobic czesci!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra z tym jest, żeby wydawać 500zł co 2 lata na takie coś... podjechałem do niego dzisiaj, bo oczywiście na maila mi nie odpisał (potem powie, że nic nie dostał i reklamacji mi nie uzna bo po czasie). Mam zostawić auto w środę i ma to sprawdzić czy to przez termostaty, tylko że przy aucie będzie sam cały dzień i cholera wie co tam zrobi. On sam nie wie jak z gwarancją na te części jest, ma się dowiedzieć dopiero z ASO. Śmiech ;) a koleś tylko naprawia BMW od wielu lat. Chyba po prostu nikt nie jest tak szalony żeby co 2 miesiące sprawdzać sobie temperaturę silnika, ja akurat sprawdzam, bo jak wiadomo nie ma wskazówek i interesował mnie czas po jakim padają te termostaty.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.