Skocz do zawartości

turbo przestało działac co jest ?


sumo1995

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

wczoraj jezdziłem i cos mi sie stało dałem gazu a tu nic turbo całkiem sie wyłaczyło ani go nie słychac zeby gwizdało ani zadna kontrolka sie nie zapalła poprostu jak by ja komputer odłaczył z jakis przyczyn czy jak. Przeciez jak by turbina siadła ty by była jakas oznaka jeden wielki gwizd albo by zaczeła kopcic a tu poprostu nic. Prosze o pomoc bo ja juz zgłupiałem co to moze byc ;) pozdrawiam ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zacząć diagnozę od podłączenia auta do komputera. Być może problem ujawni się w błędach zapisanych w pamięci. Jeśli nie uzyskasz na forum diagnozy, to napisz proszę dla potomności czy to faktycznie turbo czy coś innego. Podaj też przebieg auta.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo nie może przestać działać, no chyba, że się rozpadnie i mechanicznie coś zblokuje wirnik.

 

Natomiast to co stało się u Ciebie, to przejście silnika w tryb awaryjny. Jednak przyczyna jego powstania, nie spowodowała pojawienie się żadnej kontrolki. Sterownik silnika po prostu zredukował moc i wysterowuje turbo na minimum (nie słyszysz gwizdu), co nie znaczy, że nie działa. Nie myl tych dwóch rzeczy.

 

Obstawiam problemy z utrzymaniem ciśnienia doładowania lub wtryskami. Bez podłączenia do komputera niestety można tylko zgadywać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia czujnika ciśnienia w kolektorze ssącym (zamiennik ok 160-180zł) lub sterownik turbiny (używany lub regenerowany ok 400zł)...a najlepiej podłącz kompa. Być może pojawi się błąd "3F01".

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.