Skocz do zawartości

E34 wymiana kierownicy, problem z sygnałem i poduszką POMOCY


motox

Rekomendowane odpowiedzi

Oryginalnie miałem taką http://allegro.pl/kierownica-air-bag-bmw-e36-e34-i3115394744.html i wymieniam na taką http://allegro.pl/kierownica-air-bag-bmw-e36-e34-i3115394744.html. Głównym problemem jest podłączenie poduszki powietrznej i sygnału.

Po zdjęciu plastików obudowy kolumny zauważyłem, że nie działa mi sygnał( który nie działał też wcześniej) ponieważ wisi sobie tam taki kabelek brązowy (masa.) Zwarty do palucha który wodzi po taśmie trąbi, czyli powinno działać , nie mam pojęcia gdzie się podłącza ten brązowy kabelek (masa) powinien gdzieś zwierać do kolumny ale za cholerę nie widzę gdzie, kabelek zakończony jest bardzo cieniutką wsuwką, tak jak by miał wchodzić w jakąś kostkę lub otwór. Jeszcze pozostaje temat poduszki, stara kierownica miała wypuszczone kable do kolumny, ta nowa już nie ma, czego brakuje? Ktoś ma z tym doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz w tej kierownicy klaksonu na kabel? W starej jest taki mosiezny pierscien, w nowej tez to masz? Ja kiedys wstawialem do swojej kierownice poliftowa z E39 to tam byly 4 kable. 2 od poszuszki jak w starej. Potem trzeci podpinales na mase do kolumny, a jeden od klaksonu byl, laczyles go wlasnie z tym przewodem, ktory byl przymocoway do takiego mosieznego bolca, ktory jezdzil po tym mosieznym pierscieniu przy tasmie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mosiężny pierścień mam i ten mosiężny bolec co jeździ po taśmie też jest. Problem w tym, że po rozebraniu plastików kolumny wsi sobie taki krótki ok 8, 10 cm kabelek (masa), od śrubki, który powinien być gdzieś wsadzony "minusując" kolumnę kierownicy, u mnie sobie wisi i ma taką końcówkę jak by miało wchodzić w jakąś kostkę lub pin. Pytanie, gdzie zmasować kolumnę kierownicy tym kabelkiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego rafal735, oglądałem Twoją galerię i miałeś tam w planie podłączyć 3ramienną kierownicę z podświetleniem Airbag, czy udało Ci się ją zamontować i podłączyć poduszkę oraz klakson? Ja właśnie mam taką i chcę ją podłączyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez zmienialem z tej 4-o ramiennej na 3-y ramiona i mam ten sam problem z airbagiem klakson jest tyle ze musialem zdjac obudowe od dolu i ten nazwijmy go "rysik" co szura po tym pierscieniu nie siada idealnie na nie go wiec trzeba go troche dodolu paluchem pociagnac zeby wskoczyl na pierscien bo tak bedzie chulal po plastiku co dzieli pierscienie a w trzy ramiennej jest ich trzy a w tej cztero raminnej jest tylko dwa i rysik nie jest centrycznie co do niego a kabelek to sie w pina do poduchy zeby masowal on idzie wlasnie do tego "rysika" a o poduszce to tak bez patentow to mozesz zapomniec ja tekie same kirey zmienialem w e36 i bylo dokladnie to samo tez paluchem rysik podciagalem w dół a poducha nie robila ja tak podejrzewam ze reszta tych pierscieni jest wlasnie do poduchy czyli 1-y i 3-i pierscien :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już problem rozwiązany, kiera 3 ramienia z poduszką nie ma żadnej kostki, wszystko czyli poduszka i klakson podawane jest do taśm poprzez 3 rysiki a nie jeden. Dziś jadę do BMW po info i czy można to kupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: heh czyli 3-y rysiki to juz rarytas ja powiem ze nie widzialem tego typu kiery (3-y ramienna) to w e34 nie widzialem w serji to jest typowa od e36 tak ze zlomowiska szroty i alledrogo pozostaje :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem poprzednią E34 i miała sportową kierownicę z poduszką pow. oryginał! wychodziło to w tkzw, doposażeniu, czyli na życzenie klienta i nigdy nie wychodziło w serii. Wiem, że więcej tego typu rozwiązań jest w ostatnich modelach E36, więc może uda się to od kogoś kupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.