Skocz do zawartości

Rok z F30


Primator

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka minusow jak dla mnie to niestety siedzenia. Plaskie jak taboret i zarazem wogole nietrzymajace w zakretach. Zapewne mozna zamowic Sport i bedzie lepiej.

 

To fakt zwykłe siedzenia są... zwykłe :) Sportowe fotele trzymają zdecydowanie lepiej od zwykłych i co ważne można je dopasować do tułowia kierowcy za pomocą poduszek powietrznych. Do szybkich zakrętów i na dłuższe trasy fotele sportowe to must have :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie ja w poprzednim aucie miałem te fotele sportowe i ciągle o nie zawadzałem tyłkiem przy wsiadaniu i wysiadaniu. Albo urywałem guzik od tylnej kieszeni spodni, albo rysowałem skórę foteli :D

 

W F30 sportowych foteli już nie chciałem, a standardowe w mojej ocenie nie są takie złe jak by się mogło wydawać. Może trochę szkoda braku wysuwanego podparcia ud z przodu.

Primator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szybkich zakrętów i na dłuższe trasy fotele sportowe to must have :)

 

Przejechałem ostatnio jednym ciągiem 1400km na zwykłych fotelach i żadnego dyskomfortu nie poczułem. Dlatego w mojej opinii, niekoniecznie must have.

17201351_1531754336834932_3241894237246117208_n.jpg?oh=52637f578bbb6c04fb758f53a709581c&oe=5928CFCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wg. mnie sportowe to zupełnie inna liga.

Jeździłem f30 na zwykłych i były OK. Nic wiecej, nic mniej. Sportowe są poprostu genialne!

Mają tyle przeróżnych możliwości ustawień, że w zasadzie każdy będzie w stanie wyregulować je i ustawić sobie idealnie.

 

Mam problemy z kręgosłupem po wypadku z przed lat i kiepski albo przeciętny fotel czuje od razu albo zaraz po wyjściu z auta(czasem wystarczy godzina czy dwie w aucie) - dlatego bardzo zwracam na to uwagę.

Zamawiając f30 nie miałem możliwości porównania ale nauczony doświadczeniem od razu celowałem w sportowe - w pierwszym e46 żony były zwykle a w obecnym są sportowe i uważam, że różnica jest ogromna.

Wg. mnie to musi have! :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj byłem na pierwszym przeglądzie (mam 19.800 przejechane). Komputer wyświetlał mi że mam jeszcze 1100km do przeglądu. Miły Pan w serwisie powiedział mi że następnym razem mogę przyjechać wcześniej - jak będzie 4900km do wizyty w serwisie to już mogę się zjawić.

Wymienili wszystkie płyny, filtry kabinowe, powietrza, oleju w ramach pakietu service inclusive. Jedynie dopłaciłem za dezynfekcję układu klimatyzacji - 180zł.

Po tym jak w serwisie merca za mały przegląd (A) płaciłem od 600zł a duży kosztował nawet 1800zł to wizyta w serwisie BMW była czystą przyjemnością dla portfela :) Dodatkowo uruchomili mi usługę Teleservice.

 

Aha jedyna stwierdzona usterka to sygnał dźwiękowy ma uszkodzony jeden z dwóch głośników (nawet nie wiedziałem o tym że są 2 głośniki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy wymienią... bo maja wytyczna 2gie olejowe... ja Wymieniam u mechanika wychodzi taniej niż w ASO ten sam filtr;) (taniej bo trzeba by zapłacić za dodatkowa wymiane poza pakietem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gratuluję. W jakim ASO to robiliście?

U mnie jak wymieniłem olej na własne życzenie po 23kk to mi powiedzieli ze mam przyjechać jak będzie następne wskazanie czyli po 53 kk. Zabawni goście :))) no chyba ze wcześniej to mogę ale wiadomo z kasy trzeba wyskoczyć.

Najlepszy numer mam z kłockami z przodu. Premamentnie zmniejszał mi się przebieg ile na nich mogę jeszcze przejechać. Po umówieniu się na zmianę oleju (patrz wyżej) komp nagle zamarł. Zrobiłem od tego czasu ponad 5 kk a on dalej wskazuje 2,2kk. Niezniszczalne po uzdrowienia ich przez ASO!!!

Tak ogólnie to brawo Bawaria Katowice ;(

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji co do klocków.

 

komputer zamiera bo praktyczne nigdy nie liczy poprawnie. U mnie wisi od 10tys na 3400km ba podnosi sie co jakis czas wielkość przebiegu. Obejrzyj sobie wizualnie klocek. na komputerze zaświeci teraz jak sie przetrze czujnik klocków. W interesie serwisu jest by Ci je wymienić. Bo musisz za nie zapłacić chyba ze masz lepszy Pakiet a nie sadze zebyś wykupił wiec Cie nie naciagali. klientowi sie nie dogodzi widze;D heh :duh:

 

To nie są "widzimisie" serwisu nikt im nie zapłaci za wymianę wcześniejsza niz 5kkm. Tak ustaliło BMW i tyle. trzeba było wymienić olej u Pana zdzicha. A czego nam gratulujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisałem sytuację więc o jakiej racji piszesz?

Ale dziękuję za poradę na pewno ją wykorzystam :lol:

Ps. Gratulacje dla kolegów którzy trafili na przyjazny i fachowy serwis bo takich to już niestety niewiele. Ja jakoś nie mam takiego szczęścia ale jak widać za dużo wymagam. Oj biedne te serwisy są. Po prostu za dużo od nich chcemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie komputer przy 30 tysiącach pokazywał wymianę za 2tys km, byłem na serwisie, fizycznie sprawdzili klocki i jeszcze sporo ich zostało. Komputer ciągle pokazywał 2tys aż dojechałem do 60tys km i ruszył w dół. Podjechałem na serwis i faktycznie, już powoli nadawały się do wymiany, więc nie czekając od razu wymieniłem :) Także na klockach przejechałem 60tys i uwierzcie widziałem w życiu bardziej dojechane klocki przy mniejszych przebiegach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jeździ normalnie i zwalnia silnikiem to klocki wytrzymają całkiem sporo. W poprzednim aucie jak je sprzedawałem to było 65tys, a klocki od nowości i jeszcze dobre :D

 

Ja zmieniłem ASO na BMW Olszowiec z Poznania i jestem teraz zadowolony - w końcu podejście do klienta w serwisie jest normalne a nie "nadęte" jak w innym poznańskim :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyznaję, że zgłupiałem. Auto kupiłem w sierpniu '12, przebieg ok. 17kkm, do tej pory pokazywało że do przeglądu mam jeszcze ok 9kkm. Nagle od dziś zaczęło pokazywać że "okres przeglądu minął 07/2013".

 

O co chodzi?

17201351_1531754336834932_3241894237246117208_n.jpg?oh=52637f578bbb6c04fb758f53a709581c&oe=5928CFCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyznaję, że zgłupiałem. Auto kupiłem w sierpniu '12, przebieg ok. 17kkm, do tej pory pokazywało że do przeglądu mam jeszcze ok 9kkm. Nagle od dziś zaczęło pokazywać że "okres przeglądu minął 07/2013".

 

Minął rok od wyprodukowania(nie od dnia opuszczenia salonu) a wymiana jest albo co "ileś tam" tyś km albo raz do roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozumiem czego wymagasz od serwisu i w czym zawinili...

Sorry kolego ale mam wrażenie po Twoim podejściu że albo jesteś pracownikiem albo miłośnikiem tego typu instytucji.

Dla mnie sprawa jest prosta. Jeżeli mam w wykupionym pakiecie wymianę oleju po nawet jak w tym przypadku 30-35kk bo tak wskazuje komp to bez względu na to czy zrobię sobie w międzyczasie na własny koszt 1,2czy nawet 3 wymiany to po tym przebiegu powinni to zrobić. W końcu jest to już z góry zapłacone. Jeśli nie to po co ten pakiet?

Co do reszty uwag do serwisów to z takich bardziej zabawnych (moje osobiste doświadczenia) to np. Mechanicy nie wiedzieli jak ustawiać temp i siłę intesywności nawiewu, do wymiany żarówki potrzebnych było 4 ludzi, operacja zakończona została po 40 min tylko połowicznym sukcesem bo żarówkę włożyli tylko że na odwrót (żarówki to nie w Bawarii :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja miłośnikiem :D :D ASO :D :D

 

Trzeba było im powiedzieć żeby wymienili olej i nie kasowali inspekcji.. albo podjechac do Pana Zdzicha i wymienić olej taki jak w ASO i jeszcze miałbyś taniej;)

Ja "miłośnik" ASO tak robie.

 

Pakiet miales w cenie auta:D mogłeś z niego zrezygnować 1500zł mniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo już myślałem. :lol:

A myślisz że co zrobiłem. Niestety u nich taki chaos jak że nie wiedzą który samochód robią i co mieli na zleceniu.

Zrobiłem jednak dokumentację przed przed przeglądem i swojego będę się domagał.

Ps. Znowu dziękuję za "celną" uwagę odnośnie pakietu bo jakoś mi to umknęło podczas konfiguracji jak się zastanawiałem który pakiet wybrać. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.