Skocz do zawartości

Włącznik świateł przeciwmgłowych


Neo92

Rekomendowane odpowiedzi

WItam potrzebuje zaczerpnąc waszej opinii. Kupiłem sobie do swojej E39 halogeny przewody są od razu wyprowadzone wiadomo. No i musze wymienić teraz przełącznik i teraz moje pytanie jest następujące były dwa rodzaje przełączników czy jeśli wrzuce taki http://allegro.pl/bmw-520-e39-wlacznik-swiatel-halogenow-i3137724689.html albo taki http://allegro.pl/przelacznik-halogenow-bmw-e39-lift-i3155328533.html czy to będzie jakaś różnica ogólnie znam zasade działania tych przełączników tylko chodzi mi o to czy to będzie pasować pod moją instalacje. Moje E39 jest przedliftem 98r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pierwszy masz możliwość włączyć światła przednie lub tylne albo oba na raz.

Drugi typ to masz albo przód albo wszystkie. Powinno działać pod każdą instalację

Dokładnie tak :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czyli mówicie że jak w aucie jest ten nowszy (halogeny albo wszystkie) to można wsadzić ten co włącza każde oddzielnie?

Czasem mnie wkurza że nie mogę np włączyć samych przeciwmgielnych z tyłu, tylko razem z przodem, zwłaszcza jak jedzie za mną jakiś baran na długich, albo na halogenach i mam ochotę mu poświecić, nie oślepiając zarazem tego przede mną (może wydawać się że to chamstwo z mojej strony, ale nie mam zewnętrznych fotochromów, i to mocno oślepia, a inaczej ciężko zmusić delikwenta do wyłączenia "oślepiaczy" ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by było zobaczyć jak wygląda to pokrętło od strony styków wtedy można by było powiedzieć na 100%. Sądzę że działa w obie strony.

 

Ja właśnie mam każde osobno i często używam w takich sytuacjach jak mówisz. Bo często ludzie zapominają sobie długie wyłączyć :duh: Temu przed Tobą i tak chwilę mrygniesz włączając tylne światła. Ale to chwileczkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wg mnie na zwykłych kontrolach misiaki powinni sprawdzać ustawienie świateł, bo to jak na mnie, stwarza spore niebezpieczeństwo, a nie dowalać się do braku kilogramowej gaśnicy która praktycznie robi głównie za ozdobę :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież przednie światła przeciwmgłowe w żaden sposób oślepiają (a przynajmniej nie powinny) - ani jadących z przeciwka, ani jadących przed nami.. Ich zadaniem jest świecić tuż nad ziemią, a nie w niebo jak światła drogowe, albo pzrecimgłowe tylne.
Straight six in the front, manual gearbox in the middle and drive goes to the back - that's the chapter one, page one of the petro-sexual handbook :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to chyba nigdy nie stałeś długo za jakimś wysokim autem, które ma halogeny zamontowane 2x wyżej niż np e39.

Mowa o wszelakich suvach, terenówkach, a także o autach, które mają przeciwmgielne zintegrowane z reflektorami.

W dodatku mało kto pamięta że halogeny też się ustawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież przednie światła przeciwmgłowe w żaden sposób oślepiają (a przynajmniej nie powinny) - ani jadących z przeciwka, ani jadących przed nami.. Ich zadaniem jest świecić tuż nad ziemią, a nie w niebo jak światła drogowe, albo przeciwmgłowe tylne.

 

Teoretycznie masz rację bo tak są ustawione, dużo niżej i pod odpowiednim kątem do jezdni.Ale zdarzyło Się kilka razy jak wjeżdżałem pod górę na halogenach lub odwrotnie, że kierowcy z naprzeciwka mrugali bo ich oślepiam

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shadow69 ale przecież mówimy o e39 i włączaniu przeciwmgłowych przednich razem z tylnymi i to na chwilę. Zgadzam się jeśli chodzi o suvy itp, ale zintegrowane przeciwmgłowe miałem w A4 i wierz mi, że świeciły pod takim kątem w dół, że nawet na wzniesieniu nie dało się nimi oślepić jadącego z przeciwka.

 

bonzo320i to jest normalna sytuacja i w takim przypadku oślepiasz/jesteś oślepiany również wtedy gdy są włączone zwykłe światła mijania.

Straight six in the front, manual gearbox in the middle and drive goes to the back - that's the chapter one, page one of the petro-sexual handbook :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież przednie światła przeciwmgłowe w żaden sposób oślepiają (a przynajmniej nie powinny) - ani jadących z przeciwka, ani jadących przed nami.. Ich zadaniem jest świecić tuż nad ziemią, a nie w niebo jak światła drogowe, albo pzrecimgłowe tylne.

 

 

Nie oślepiają? W deszczowy dzień w nocy jak baran jeden z drugim włączą też nie oślepiają? Tragicznie przed takim się jedzie i trzeba się odwdzięczyć drogowymi bo na takich innej rady nie ma :duh:

 

zdarzyło Się kilka razy jak wjeżdżałem pod górę na halogenach lub odwrotnie, że kierowcy z naprzeciwka mrugali bo ich oślepiam

wcale im się nie dziwię :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.