Skocz do zawartości

E46 - klimatyzacja


tadziu208

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem, może tylko w obsłudze :mad2: . Więc tak włączam auto np.17 stopni to w całej kabinie powinna być temperatura 17 stopni racja?

Klimatyzacja jest włączona kiedy jest włączone auto? Czy trzeba nacisnąć śnieżynkę po prawej stronie? I tak zauważyłem że na przednią szybę nie ważne czy auto czy nie auto czy mam włączoną tą śnieżynkę :) zawsze leci ciepłe powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jak jest zimno to nawet jak ustawisz 17 stopni i włączysz sniezynke to nie wiem czy klima się w ogole włączy. Ogólnie to nie jest tak że jak ustawisz 17 to 17 bedzie. Mi przy 17 ustawionych wieje raczej powietrzem takim jak jest na dworze. Koło 19 zaczyna być odczuwalnie cieplejsze.

 

Na szybe gorące zawsze leci po wciśnieciu guzika, jeśli bez wciskania guzika leci ci gorące to jakiś zaworek jest chyba uszkodzony. Troche o tym było, odszukaj tematy i poczytaj.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lato jak masz auto i ustawione np 17 stopni to wlaczy to klime. W zime chyba pobiera informacje z czujnika temperatury i na auto klimy nie włącza chyba. Ja nie jeżdze na auto w sumie wiec nie wiem. Wole miec na sztywno ustawione obroty.

 

W BMW nigdy klima się sama nie włącza. Auto dotyczy wyłącznie rozprowadzania nawiewu po kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie uważam za dziwne że przy klimatroniku ustawiając zadaną temperaturę, gdy nie wystarczy sam nawiew klima nie włącza się automatycznie, nawet w starej Lagunie czy Cerato tak to działa a nie ma takiej funkcji w BMW, dziwne..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie uważam za dziwne że przy klimatroniku ustawiając zadaną temperaturę, gdy nie wystarczy sam nawiew klima nie włącza się automatycznie, nawet w starej Lagunie czy Cerato tak to działa a nie ma takiej funkcji w BMW, dziwne..

 

No nie do końca dziwne. Jest mnóstwo ludzi uczulonych, astmatyków itp którzy nie mogą lub nie lubią używać klimy. Dla nich jest opcja, że klimę można wyłączyć.

 

Mi np brakuje wyłącznika ABS....w starym Audi byl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A ja się podepnę pod temat. Niedawno kupiłem E46 z klimatronikiem i za każdym włączeniem zapłonu włącza się też klimatyzacja (zielona kontrolka na "śnieżynce"). Słyszałem, że takie ustawienie gdzieś w module komfortu jest zapisane, jednak mi to tylko nerwy psuje, bo zapominam wyłączać i na darmo samochód więcej pali :/ Wiecie może jak tą opcję zmienić? Potrzebny do tego interfejs diagnostyczny czy istnieje jakaś sekwencja klawiszy, która rozwiąże problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
zmienisz to NCSem przez zmianę wpisu przypisanego do twojego kluczyka

KLIMABETR_BEI_ZUEND_EIN_1

aktiv na nicht_aktiv

i dla kolejnych to samo

KLIMABETR_BEI_ZUEND_EIN_2

KLIMABETR_BEI_ZUEND_EIN_3

KLIMABETR_BEI_ZUEND_EIN_4

 

A w jakim module znajdują się te wartości ?

Sprzedam:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mi np brakuje wyłącznika ABS....w starym Audi byl.

 

Czyli lubisz jak Ci blokuje koła, słabiej hamuje, ząbkuje koła i leci dym z pod kół i przy hamowaniu brakuje Ci jazdy na wprost? Z ABS to nie wystepuje

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Panowie, problem mam następujący. Dwa elektrozawory z allegro jeden niby nie działał ale po rozkręceniu wygląda na cały drugi tak samo. Numery się zgadzają, jedyna różnica, że na tych nowych numery są malowane a na moim starym wylewane. Gdy jest ciepło powiedzmy powyżej 12 stopni klimatyzacja działa a gdy poniżej to na szybę wieje ciepłych a na nogi gorącym powietrzem. Nie wiem już co mam z tym zrobić. Dodam, że w inpie elektrozawór po włączeniu na 16 stopni zamyka się normalnie zapala się kontrolką ON, powyżej 16 gaśnie na off. Czy to jest prawidłowe działanie ? Nie wiem już co z tym fantem zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, problem mam następujący. Dwa elektrozawory z allegro jeden niby nie działał ale po rozkręceniu wygląda na cały drugi tak samo. Numery się zgadzają, jedyna różnica, że na tych nowych numery są malowane a na moim starym wylewane. Gdy jest ciepło powiedzmy powyżej 12 stopni klimatyzacja działa a gdy poniżej to na szybę wieje ciepłych a na nogi gorącym powietrzem. Nie wiem już co mam z tym zrobić. Dodam, że w inpie elektrozawór po włączeniu na 16 stopni zamyka się normalnie zapala się kontrolką ON, powyżej 16 gaśnie na off. Czy to jest prawidłowe działanie ? Nie wiem już co z tym fantem zrobić.

 

 

Witam, moja propozycja jest taka żeby wykręcić zaworek, wylać z niego płyn, i na przekręconej stacyjce na pierwszą pozycję próbować zmieniać temperaturę. Regulując temperaturę na auto powinieneś usłyszeć stuk z zaworu. załączam filmik z działającym zaworem:

Jeżeli będzie pykał to możemy wyeliminować mechaniczną usterkę zaworu.

U mnie sytuacja wyglądała tak, że zawór blokował jakiś kawałek plastiku. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.