Skocz do zawartości

Demontaż listewek przy szybach


Kasprzyk19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktoś z was orientuje sie jak zdemontować listwy ozdobne te co znajdują sie na drzwiach pod szybą. Bo z tego co juz zdążyłem zauważyć to ta koło małego okienka(ostatnia) jest wsuwana, a nie wiem właśnie jak to jest w tylnych i przednich drzwiach?? Ewentualnie jak zdemontować tą listwe pionową co znajduje się między dwoma okienkami w tylnich drzwiach?? bo widać że dolna listwa wchodzi pod nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Te listwy są na wcisk, kiedyś jedna wymieniałem, bo notorycznie wyskakiwała z mocowania, przy wyjmowaniu trzeba mocno uważać żeby nie pogiąć tej listwy bo gdy się zdeformuje może być problem z ponownym montażem.

 

Z listwami na słupkach nie pomogę bo nie mam bladego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Check this out:

http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=8069

 

Przeszukaj zagraniczne fora, jest kilka postów na ten temat (powyższy jest tylko jednym z nich). Generalnie tak jak napisał kolega wyżej - trzeba przy tym trochę uważać. W linku który podałem wprost napisał koleś że jak masz metalowe listwy (chrome line) to je powyginasz. Żeby zdjąć dolną musisz m.in. zdemontować lusterka.

 

Ciężki temat, ja kiedyś odpuściłem temat oklejania tych listew na czarny połysk ze względu na ilość potrzebnej folii no i właśnie na powyższą relatywnie sporą trudność tej operacji.

 

Jak chcesz zmieniać kolor z chromowanych na czarny mat to:

http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=375554 tylko zamiast farby weź plastidip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wymieniałem u siebie wszytskie listwy i słupki na shadowline.

Listwy w przednich i tylnich drzwiach są na wcisk ale nie ma chyba takiej mozliwości zeby je wcisnąć spowrotem po wyciągnieciu :mad2: , trzeba wsuwać zaczynajac od tyłu (przynajmniej ja tak robiłem) i uważać zeby sie nie pokrzywiły i w trakcie wsuwania nie wyskoczyła z tego kanaliku bo bedziesz musiał zaczynac od początku. Najlepiej gdybys miał kogos do pomocy. Ty wsuwasz a druga osoba dociska. Przy przednich drzwiach trzeba demontować lusterko zeby zciągnac i potem załozyc listwę.

Jeśli chodzi o słupki to wszystkie oprócz tego najmniejszego który dzieli dużą szybę od malej w tylnich drzwiach są poprzykręcane każdy 3 wkrętami. Wkrety znajdują się pod uszczelką, którą demontujemy bardzo ostroznie żeby jej nie uszkodzić. Ze słupkami jest mozolna robota, a ponowne naciąganiu uszczelek po demontażu nie jest takie proste, zeby wszystko wygladało jak trzeba. Przygotuj się na to, że palce po montazu będą Cię boleć przez kilka dni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde a wiec nie taka prosta sprawa:/ chyba jednak demontaż sobie odpuszczę.

 

W takim razie zostaje tylko malowanie tylko pytanie czym najlepiej bo kurcze co do plast dipa to nie jestem zbytnio przekonany bo zostawia strukture i nie jest element gładki po pomalowaniu.Nie wiem natomiast jak jest z dalszą eksplatacja elementów pomalowanych czy łatwo je zabrudzic i jak z czyszczeniem.Spraj tez raczej odpada bo jest mało trwały i ciężko go doczyścić jak np zabrudze mleczkiem do polerowania.

 

Co waszym zdaniem było by najlepsze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na Twoim miejscu jednak bym zaryzykował i zmienił na OEM shadowline, mimo iż tak jak napisałem jest to mozolna robota

efekt za to jest :cool2:

w ubiegłym roku też miałem ten dylemat czy malować, oklejac czy wymienić na OEM

malować nie próbowałem ale zacząłem oklejać specjalną folią z USA (shadowlinebmw) najpierw bez demontazu listew a potem zacząłem sciągac listwy i oklejać

wszystko to o d.upe rozbić, przy ponownym zakładaniu folia się deformaowała bo jednak ponownie montujac przy wsuwaniu trzeba użyć troche siły

druga sprawa to folia różniła się odcieniem i połyskiem od wykończenia lusterek od M3 w shadowline, które miałem już zamontowane więc zrezygnowałem bo wyglądaloby to jak jakiś ulep

 

polecam OEM shadowline - drogo i trochę pracy trzeba włożyć ale będzie wygląd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do struktury to widać np na filmach na Youtube albo na zdjęciach niektórych, a co robiłeś już cos plastdipem??

 

Co do listew to shadowline troche nie pasuje do czarnego tym bardziej że te listwy w drzwiach mam matowe a nie świecące jak u ciebie w autku.

 

A pisałeś że próbowałeś oklejać listwy na samochodzie?? wykonalne jest to wogóle przynajmniej te listwy w drzwiach najbardziej by mie interesowało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do struktury to widać np na filmach na Youtube albo na zdjęciach niektórych, a co robiłeś już cos plastdipem??

 

Co do listew to shadowline troche nie pasuje do czarnego tym bardziej że te listwy w drzwiach mam matowe a nie świecące jak u ciebie w autku.

 

A pisałeś że próbowałeś oklejać listwy na samochodzie?? wykonalne jest to wogóle przynajmniej te listwy w drzwiach najbardziej by mie interesowało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na przykład muszę coś zrobić z listwami i chyba pójdę w shadow, bo te na słupkach przednich zaczęły korodować (auto ma 6lat) :mad2:

Pytanie do Damp21plbe

czy te gumy na żywo też tak się odróżniają od listew czy tylko zdjęcia tak to pokazują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te gumy na żywo też tak się odróżniają od listew czy tylko zdjęcia tak to pokazują?

 

Niestety w rzeczywistości też się tak odcinają a w słońcu nawet bardziej. Przy shadowline wyglądają po prostu na szare, dobre kosmetyki pomagają tylko na chwilę.

Jeśli ktoś znalazł rozwiązanie to bardzo proszę o info. Ja testowałem już masę preparatów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na przykład muszę coś zrobić z listwami i chyba pójdę w shadow, bo te na słupkach przednich zaczęły korodować (auto ma 6lat) :mad2:

Pytanie do Damp21plbe

czy te gumy na żywo też tak się odróżniają od listew czy tylko zdjęcia tak to pokazują?

 

 

gumy sie odróżniają od shadowa, nie ma szans żeby były w takim samym odcieniu, nawet jak są nowe (u mnie jest to widoczne bo listwy są nowe a gumy maja 6 lat więc nie ma co się dziwić)

pewnie użycie jakiegoś preparatu do nabłyszczania gum poprawi ich wygląd ale tak jak napisał Cheeroki tylko na chwilę

 

co do słupków i korozji na nich to widziałem już wiele e9x z takimi wykwitami :mad2:

moje które zdjąłem w bdb stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.