Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie felg styling 68


Kamil_24E

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koleżanki i koledzy :wink: Mam pytanko odnośnie felg wzór styling 68, mam okazję kupić taki komplecik 17" z tym, że wszystkie cztery 8" szerokości a jak wiadomo w oryginale takie felgi miały 8 cali z tyłu ale 7,5 cala z przodu i różne odsadzenie chyba. W związku z tym proszę o poradę czy jeśli założę wszystkie fele 8 cali to wszystko będzie ok czy coś może nie grać??? :oops: Bedę bardzo wdzięczny za podpowiedzi :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wręcz przeciwnie ,przy et 50 fele będą schowane ,co przy 8,5" z przodu może powodować ocieranie o nadkole przy pełnym skręcie .

Ja u siebie miałem 7,5" Et 47 i opona 235/45 /17 i nigdy ,nawet przy komplecie pasażerów nie ocierało mi . Jak coś to mam te felgi na sprzedaż bo zostały mi po sprzedaży auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy feldze 8,5 cala i odsadzeniu 50 przednie felgi nie będą mi wystawać za bardzo?

 

im wyższe ET tym bardziej schowane koła. Standardowo dla tych felg w e46 zakłada się opony 225 z przodu i 245 z tyłu. Nie wiem czy te koła nie będą za szerokie pod oponę np 225/45/17. Nie wyobrażam sobie jazdy na komplecie opon 245/40/17 w e46 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to dość ryzykowne takie kombinowanie poza fabryczne wytyczne. Najlepiej jakbyś miał możliwość przetestowania zestawu na aucie, bo może się okazać że auto zacznie się dziwacznie prowadzić, nie tak jak przewidział to producent. 20mm w jedna czy drugą stronę to według mnie bardzo duża różnica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 8 cali mają et 50 kolego :wink:

 

no to kolego zakładaj i śmigaj

 

przy tym et nic nie będzie tarło nawet przy szerokich felunkach 8" - 8,5" ...

jaką gume chcesz na to naciągnąć ?

na 8,5" to z 245 by się nawet przydało wtedy by to ładnie wyglądało bo 225 na 8,5" to będzie mocno naciągnięte i taka opona długo nie posłuży ;/ a wyglądać też za bardzo nie będzie

 

trzeć o nadkola z tyłu na pewno nie będzie - nie wiem czy o amora opona nie będzie tarła

 

i ciężko wyczuć sprawę jak z przodem będzie - w e46 przy skręcie koło się lekko pochyla

boje się o nadkola

bo na wprost nic nie będzie tarło na 100%

 

myślę że powinno być dobrze

 

ale najlepiej je założyć - zrobić rundkę i sprawdzić wszystko a dopiero później płacić

 

bez testu bym nie ryzykował

 

p.s. biedny ten twój klekot z 136 konnym motorem który będzie musiał się wysilać i takie fele toczyć :( :( :? :8)

gg5553463
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie wydaje mi się żeby 225 na 8,5 cala to taki naciąg był... :!: Takie właśnie opony chcę założyć. Po drugie to jak może coś trzeć o amora skoro fabrycznie E46 wychodziły z tyłu z felą 8,5 cala i oponą 245? :roll: mój znajomy ma takie felgi w e46 z tym że właśnie przód 7,5 cala i opona 225 a tył 8,5 cala i opona 245. I jego "klekot" sobie doskonale radzi kolego spine mi tylko chodzi o to czy dużą różnicę zrobi to jak założę również na przód te 8,5 cala zamiast 7,5. O resztę jestem spokojny :cool2: co do tego dystansu 20mm na przód to jest rzeczywiście dużo i tu świętą rację przyznaję koledze JohnnyBravo :cool2: dzięki wszystkim za podpowiedzi :handshake:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie wydaje mi się żeby 225 na 8,5 cala to taki naciąg był... :!: Takie właśnie opony chcę założyć. Po drugie to jak może coś trzeć o amora skoro fabrycznie E46 wychodziły z tyłu z felą 8,5 cala i oponą 245?

 

ale fabrycznie nie wychodzi z et 50 - weź to pod uwagę że ta felga będzie bardzo głęboko osadzona

gg5553463
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Gdyby szerokość felgi była bardziej typowa dla przodu w e46 to te 3mm na stronę (taka jest różnica między et47 a et50) nie miałyby żadnego znaczenia, ale przez szerokość felgi dla mnie to zagadka :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te felgi miały rozmiar 16? :shock: http://allegro.pl/bmw-3-e-36-e-46-mpakiet-alugelga-16-1sztuka-2szt-i3155954793.html

Edit :

Tu kolejna aukcja : http://allegro.pl/oryg-felgi-5x120-bmw-e-39-16-m-power-7jx16h-i3175103941.html

Zmieniam pytanie : Czy jest styling 68 w rozmiarze 16 do e46?

Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez ba­rana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.