Skocz do zawartości

BMW 1.8is PROBLEM zanikająca iskra


RobertoBMW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem. Mianowicie autko bardzo ładnie chodziło, równo. Pewnego razu gdy jechałem autko nagle zgasło. I już nie mogłem uruchomić. Czasami jakby "załapywał" ale strzelał z wydechu, "kaszlał" i nici z odpalenia. Sprawdzałem iskrę i "raz jest a raz jej nie ma" .. Czego może być to wina??

Ważne, dodam, że buda jest z roku 1994 (miala wczesniej 1.6) teraz po swapie na 1.8is z roku 1998. (Już takowy kupiłem).

Moim skromnym zdaniem mogą to być;

*komputer padł

*Cewka(moduł)

*czujnik położenia wału

*czujnik położenia wałka rozrządu

 

Moje pytanie brzmi, Która mogło by być najprawdopodobniejsze? Lub ewentualnie jeszcze coś innego. Dziękuję z góry za odpowiedzi!

 

..dodam jeszcze, ze przez tym całym zdarzeniem auto zaczęło "szarpać", "przerywać" co jakiś czas.

Edytowane przez RobertoBMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodziło mi o czujnik tylko tarczę z której czyta info. dostaniesz się do niej albo kamerą endoskopową przez dziurę czujnika, ma być tylko jedna przerwa. Albo jak opisałem wcześniej, zdejmujesz miskę olejową i od dołu go widać.

Pozdrawiam

Wiktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdziłem tarczy o której mówiłeś, nie miałem czasu i możliwości za bardzo. Wszystko wskazuje na to, że padł EWS albo sterownik.. jakos jutro powinienem podjechać na do elektryka aby sprawdził. Będę relacjonował..

 

P.S Dzięki za chęć pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź: Odwrócona/obrócona panewka :) Opiłki metalu(wióry) doczepiały się magnesu - czujnika położenia wału i źle odczytywał(wariował) + Filtr oleju "najerzony" opiłkami. "Koń"- blok do wymiany. Dzieki za zaangażowanie! Pozdro!

 

 

* Do zamkniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.