Skocz do zawartości

Czy 300tys przebiegu to duzo


veranos

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy gdzie, w jakich warunkach i przez kogo te kilometry zostały nabite. Dotyczy to każdego auta. Widziałem już auta z przebiegami >300000km w znakomitym stanie, ale też i kilkuletnie zasyfione, zaniedbane i powybijane auta salonowe, z małymi przebiegami.

 

Pozwolę sobie przedstawić przykładową symulację dla dwóch skrajnych przykładów: (oczywiście to tylko teoria)

I - auto ma ponad 300000km, jeździ głównie po trasach, jednoosobowo, kierowca nie ma ciężkiej nogi, nie zalicza każdej dziury, nie oszczędza na serwisie, na bieżąco naprawia usterki - w takim przypadku tylko kupować

II - auto ma te same 300000km, kierowca to burak który o nic nie dba, myje auto raz na pół roku, pali faje, pot przesiąka w tapicerkę.... olej dolewa, usterki olewa, zalicza każdą dziurę, wozi ze sobą komplet kolesi i "cieszy się" jazdą bmw... pali gumy i nieumiejętnie stara się jeździć bokami... unikałbym jak ognia

 

Chciałem podkreślić, że przebieg to tylko jeden z wielu czynników wpływających na ogólny stan auta. W PL jest to główne kryterium ustalające cenę stąd tak wiele osób przebieg modyfikuje... a kupujący nie patrzą na aktualny stan lakieru, blacharki, tapicerki, kierownicy itp tylko pierwsze co to zerkają na licznik km :duh:

 

Przy zadbanym, normalnie eksploatowanym aucie tej klasy taki przebieg to nic strasznego, wczoraj trafiłem np na taką 328:

http://allegro.pl/bmw-328i-touring-biala-skora-manual-ze-szwajcarii-i3131012580.html

dla mnie jazda takim autem byłaby czystą przyjemnością :cool2:

 

Kolejną kwestią jest ile Ty sam będziesz jeździł, ja robie ostatnio ok 9000km rocznie, więc odpukać nie mam z autami kłopotów, jeżeli robiłbym ok 50000km rocznie to na pewno nie pchałbym się w tak stare, potencjalnie drogie w serwisie i naprawach auto. Każdy musi przeliczyć co mu się opłaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.