Skocz do zawartości

E36 COUPE DZIWNE ZACHOWANIE PO ZMIANIE FELG


mateusz6781

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem podsiadaczem E36 coupe, moj problem dotyczy prowadzenia samochodu, do tej pory jezdzilem na felgach o rozmiarze 17 cali styling 32, w lato i zime rowniez, teraz zakupilem na lato nowe kola, motorsporty styling 24, przednie 7.5J tylne 8.5J, na felgach sa opony przód 225/45 tył 245/40, problem polega a tym ze samochod dziwnie sie prowadzi, w koleinach ciezko go utrzymac, na autostradzie gdy droga jest bez nierownosci mozna puscic kierownice i jest idealnie, felgi sa proste, zawieszenie całe ok, tylne tuleje w progach wymieniowe, gumy i laczniki stabilizatora przod i tyl wymieniowe, mocowania gorne amoryzatorow tez wymienione, na poprzednich felgach ( tez 17 cali, 8J, opony tez 225/45 ) nie bylo tego problemu, czy ktos mial cos podobnego? czego to moze byc wina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem wczoraj na przegladzie sprawdzic cale zawieszenie raz jeszcze wszystko jest ok bo prawie wszystko wymienialem, pozostaly tylko drazki kierownicze ( jeden ma maly luz ) jutro wymieniam obydwa a pozniej zbieznosc + ustawienie kątów i zobaczymy jak bedzie, napisze jak bedzie zrobione :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokie opony + koleiny = [BAD] nie jazda :mrgreen: Choć powiem Ci za sama opona ma duże znaczenie. Ja mam 205/50R17 i tez nie dało się jeździć. Po zakupie nowych opon o takich samych parametrach problem znikł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem na 205/55/16 na felgach 7,5". Na zimówkach jest normalnie, a na letnich trzeba mocno trzymać kierownicę jak są koleiny. Niby opony wcale nie są takie szerokie. Napisz jak uda ci się rozwiazać ten problem, bo sam jestem ciekawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakiej firmy masz opony? dzisiaj bylem na ustawieniu zbiezosci i kątów, i szczerze mowiac nie ma chyba zadnej roznicy, dalej trzeba trzymac kierownice i uwazac... nastepny etap to bedzie wymiana przednich opon na nowe, moze ktos doradzic jakies "komfortowe" 225/45/17?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z przodu teraz pirelii P7, wcześniej miałem michelin energy saver i bylo to samo więc wątpię żeby to była kwestia opon. Geometrię też robiłem i nie pomogło. U mnie pozostaje tylko luz na maglownicy lub ew. złe ET, co mi sugerowali na bmw3er.pl. Daj znac jak rozwiazesz problem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na przodzie sa bridgestone potenza, wczesniej w late jezdzilem na jakichs chinskich oponach z tym ze byly prawie nowe i jezdzilo sie super, w koleinach bylo wszystko ok, teraz cala zime przejezdzilem z oponami na przodzie dunlop M3 sport cos tam... nie pamietam dokladnie, 225/45/17 i tez bylo wszystko ok, wydaje mi sie ze tylko opona pozostaje... przekonam sie jak kupie nowe a wtedy napewno napisze jakie sa rezultaty bo wiem ze to nie tylko ja mam taki problem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wlasnie jestem po wymianie opon przednich, na takim sa rozmiar 225/45 i roznica jest kolosalna! da sie normalnie jezdzic, nie myszkuje po drodze, dobrze sie prowadzi, kierownica lżej chodzi, w koleinach jest o niebo lepiej, moje wczesiejsze opony to bridgestone potenza, na nich byla tragedia, teraz zalozylem jakiech achilles'y i jest naprawde super, tak wiec cala wina lezala w oponach! roznica jaka zauwazylem miedzy tymi oponami to ta o ktorej juz ktos kiedys pisal na jakims forum, wczesniejsze opony mialy bardziej kwadratowe brzegi opon, te ktore teraz zauwazylem sa zaokraglone, wydaje mi sie ze to dlatego jest taka roznica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.