Skocz do zawartości

318i Sedan Opony 235 ocierają o nadkola;/ Pomocy


zachar50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Krótko i na temat. Kupiłem 17stki 235 szerokości i trochę wystają za nadkola i jak jadę po dołach ocierają, nie mówiąc już co się działo gdy miałem 2 pasażerów z tyłu... Myslałem, że mi koła wyrwie. Czy spręzyny i amortyzatory mam po prostu do wyżucenia? Kolega miał 18stki 245 i mu się nic nie działo. Pomóżcie jeśli mieliście taki problem. Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

318i i 235 :) ty to musisz być prawdziwym sponsorem Polskiego Koncernu Naftowego :) , ale tak na poważnie to kiedyś czytałem artykuł ,ze właśnie do e46 zakłada sie felgi z oznaczeniem ET 32-47 w zależności od silnika Być może w mniejszych silnikach jest coś pozmieniane nie wiem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że sprzedawca miał je też na e46 318i i niby sprzedał samochód na starych felgach taniej a te felgi oddzielnie. Napisy jakie na nich znalazłem to 1645 a w drógim miejscu 6% Jx17 H2. Nie wiem za bardzo co te oznaczenia znaczą ale może wam coś pomogą. A może po prostu mam do wymiany sprężyny i amortyzatory?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mowisz ze ci wystaja kola to na 100% ET jest zle i kola masz z 5 ja osobiscie zalozylem do swojej e46 16/50lub 55/225 wysokosci nie jestem pewien i ocieraly na malych dziurach a jak mialem dwie osoby na tyle to prawie caly czas ocieraly a kola byly z e39 i troche wystawaly. Takze poprostu ktos cie zrobil w konia jesli masz kogos kto ma e46 zaloz do kolegi na tyl jedno badz dwa kola i bedziesz wiedzial czy cos nie tak z twoim autem czy kola poprostu sa z 5 ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wiem, że sprzedawca miał je też na e46 318i i niby sprzedał samochód na starych felgach taniej a te felgi oddzielnie. Napisy jakie na nich znalazłem to 1645 a w drógim miejscu 6% Jx17 H2. Nie wiem za bardzo co te oznaczenia znaczą ale może wam coś pomogą. A może po prostu mam do wymiany sprężyny i amortyzatory?

Ile dałeś za te fele ,bo ja właśnie też mam na sprzedanie piękne 17 po mojej e46 . Myślałem ,że podejdą do mojej e39 jednak ,ani Et ani otwór centrujący nie pasuje :mad2: Jak byś chciał może się zamienić to daj znać na pw :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Szukaj dwóch cyfr przy literach IS lub ET i wtedy będzie wszystko jasne.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem felgę i pisze ET13 także nie wiem czy to do 3 czy do 5. Myslałem też nad przerobieniem nakładu dolnego sprężyn tak, żeby było wyżej. Myślałem nad dorobieniem nakładki z okrągłej rurki i włożenia do niej cieńszej rurki i to skręcić razem i włożyć do tego sprężyne. Co myślicie o takim czymś? Bez sensu czy możliwe, że się uda? A jeśli chodzi o ścisłość to felgi na 100% nie są z Chin tylko Włoch:]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hehe seryjnie w e46 jest et47 a w e39 et20, więc to Twoje et13 jest sporym przegięciem :P

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem felgę i pisze ET13 także nie wiem czy to do 3 czy do 5. Myslałem też nad przerobieniem nakładu dolnego sprężyn tak, żeby było wyżej. Myślałem nad dorobieniem nakładki z okrągłej rurki i włożenia do niej cieńszej rurki i to skręcić razem i włożyć do tego sprężyne. Co myślicie o takim czymś? Bez sensu czy możliwe, że się uda? A jeśli chodzi o ścisłość to felgi na 100% nie są z Chin tylko Włoch:]

 

 

masz odpowiedź :)

 

są to felgi do serii 5 i to już na pograniczu pasowania do piąteczki

do e46 dedykowane jest et około 45

ja mam felgę 16" > 7,5 cali szer i et 35 - wchodzi idealnie

 

ale z et poniżej 25 i z szerokim laczkiem już są problemy oraz bardzo cierpi układ zawieszenia przy małym et

siły ciężkości rozkładają się zupełnie inaczej niż projektanci przewidują

 

było o tym na forum chyba w dziale felgi/opony

 

tak więc kolego nic z tym nie zrobisz - felgi do wymiany

 

no chyba że będziesz "wyciągał" nadkola

fajne maszynki są do tego

ale po co poprawiać fabrykę i "wieś tuning" robić

w ogóle ty już z lekka taki wieś tuning zrobiłeś jak można do tak małego/słabego silnika naciągnąć takie opony ?

zero komfortu jazdy i dynamiki

 

przecie to auto ledwo się zbiera na takich kapciach a spalanie podejrzewam że w 12Litrach się nie mieścisz

co ty człowieku chcesz tam wspawywać w te zawiasy - może lepiej taczkę sobie kup z dużym 20" kołem

masakra :mad2:

 

a to że z Włoch to też nie do końca jest super nowiną - wszystko od firmy zależy

 

ale te mniej znane made in italy są strasznie miękkie

gg5553463
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak napisałem wcześniej:P Przerobiłem zakładanie spręzyny o 4 cm do góry i jest git:) Autko też źle nie wygląda:) Zrobie oddzielny post jak to zrobiłem krok po kroku;) I już oczywiście testowałem i wszystko jest ok:) Troszkę wyobraźni chłopcy:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.