Skocz do zawartości

E90 nie działa cała tylna prawa lampa w klapie


mcharcinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dziwny problem. Przestała mi działać cała prawa tylna lampa w klapie bagażnika. Żarowki są dobre, po przełożeniu całej obramówki z żarówkami na 2 strone wszystko działa. W komputerze wyskoczyły mi błędy:

- Reversing light right failure!

- Fog light rear right failure!

- Rear light right failure!

 

Czy ktoś miał może kiedyś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź voltomierzem, załączając kolejno lampy. ( możesz na tej zdrowej lampie )

Przewód, na którym nie pojawi się napięcie, to ten szukany.

Są cztery kable?

Edytowane przez AP 61
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Mam ten sam problem. Podlaczenie do masy drugiej lampy rozwiazuje problem ale ja wolalbym rozdzielic te masy i dowiedziec sie gdzie ten przewod masowy poszedl. Czy ktos wie o jakims typowym miejscu gdzie kabelek masowy przeciera sie? Czy po drodze przed przejsciem do kabiny jest jakas kostka? a jak nie ma to czy przy bezpiecznikach jest gdzies kostka gdzie wychodzi ten przewod. Wydaje mi sie ze gdzies na kostce zasniedzialy styki i to jest problem bo watpie zeby kabel sie przetal.

Ma ktos moze schemat jak biegna kable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie do autora posta.

Sprawdz prosze napiecie na zasilaniu zarowki pozycyjnych z tylu! Nie wazne czy w klapie czy w bagazniku. Mam ten sam problem co ty Rozwiazalem go rowniez kradnac mase z drugiej lampy ale problem jest taki ze na pozycyjnych swiatlach mam jedynie 8V i zarowka swieci slabiej. Do tego w lewej lampie nie dziala jedynie swiatlo cofania.

Przypuszczam ze kabelek masowy jest ok Problem chyba lezy w LCM (modula sterowania swiatlami) Podaje on zamale napiecie i odcina jedna mase i jeden plus.

U mnie jeszcze nie dziala lewy rong z przodu i zastanawiam sie czy to zarowka czy znowu problem z zasilaniem.

 

Ktos wie gdzie jest umieszczony LCM w E90?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam w moim aucie zamontowane są żarówki typu P21W o mocy 21W :idea: chodzi oczywiście o lampy tylne :!: . Wczoraj rozebrałem panel klapy otworzyłem lampe i zobaczyłem osmalone listwy klosza. Widać żarówki muszą się mocno grzać :oops: wydaje mi się że to orginały bo made in Hungry. Mam takie pytanie co robić zmienić żarówki na 10W ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To działa w końcu ta lampa czy nie? Żarówki mają być P21W, jak będziesz miał inne to będzie się pojawiał błąd świateł.

 

Jeżeli nie działa cała lampa to najprawdopodobniej nie ma umasienia lampy.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Od mniej więcej tygodnia mam ten sam problem(w E60 ale wrzucam też tutaj), tzn. na początku wyskakiwał co jakiś czas błąd Fog light rear right failure! później po jakimś czasie dołączył inny(już nie pamiętam jaki) komunikat przy włączaniu kierunkowskazu aż w końcu: Reversing light right failure! i w tej chwili nie świeci niestety całe światło...

Teraz jak np. włączam prawy kierunkowskaz, to świeci tylko z przodu i miga dwa razy szybciej niż zwykle.

 

Czy jest gdzieś w Internecie jakiś filmik może czy instrukcja w jaki sposób można by to sprawdzić lub wymienić/naprawić? Szukałem ale niestety nie znalazłem nic takiego.

Nie znam się na tym i w zasadzie miałem jechać od razu do mechanika, ale może spróbowałbym się najpierw co nieco sam z tym pobawić, heh... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam


Może ktoś znalazł prawdziwą przyczynę tego problemu (wyłączenia się zestawu świateł po prawej stronie w klapie bagażnika) i mógłby pomóc. U mnie ( E90 / 2008) Początkowo pojawił się komunikat: Rear light right failure! ; wymiana żarówki nie pomogła. Następnie po kilku tygodniach wysypał się już komplet komunikatów:

- Reversing light right failure!

- Fog light rear right failure!

- Rear light right failure!


... żarówki sprawne, niestety rozwiązanie z masą z drugiej lampy nie pomogło. Może ktoś ma pomysł co jeszcze można zrobić we własnym zakresie ?


Pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.