Skocz do zawartości

Regeneracja sprężarki klimatyzacji


Siemion

Rekomendowane odpowiedzi

Opiszę problem ...

Pod maską straszne tłuczenie jakby coś się urwało. Diagnoza mechanika - rolka przy sprężarce klimatyzacji.

Samej rolki nie da się wymienić - w grę wchodzi tylko wymiana / regeneracja sprężarki.

Ile kosztuje nowa sprężarka i wymiana w ASO wiem, chciałem dowiedzieć się jaki jest realny koszt regeneracji plus wymiana poza ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie jestem na etapie wymiany tegoz własnie łozyska i na 100% da sie go dokupic i wymienic,a propo,ma ktos moze jakies informacje jakie to łozysko tam siedzi? chodzi mi o wymiary! sprezarka oczywiscie DENSO przedlift
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie regeneracja to ok 800pln, wymiana wspomnianego łożyska ok 450pln.

 

Dzięki za odpowiedź Cheeroki. Na Alle ceny zaczynają się od 500 zł.

Ja zapłaciłem z wymianą ok. 2 tyś, regeneracja ~1.5 tyś plus robocizna ... uważam, że trochę za dużo :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
a jaki jest koszt w aso?

 

Sama sprężarka klimatyzacji kosztuje ~ 3,800 zł. O robociznę nie pytałem.

 

Nie wiem w ogóle skąd BMW bierze takie ceny bo, że z księżyca to za mało powiedziane.

 

Sprężarka klimy w ASO ok 3800 PLN, ta sama sprężarka DENSO w Intercarsie bez zadnych zniżek 1561 PLN, w sieci w jakimś sklepie ze sprzętem DENSO znalazlem za 1400 PLN a nie szukałem długo. Myśle, ze jest szansa znaleźć za ok 1200-1250 PLN.

 

Sam jestem ciekawy ceny regeneracji kompresora, należy tylko zwrócic uwagę, ze czasem wymienia się tylko łożysko kola pasowego a czasem kompletna regeneracja z wymianą wszystkich uszczelnień. Wymiana samego łożyska myśle, ze nie powinna kosztować wiecej niż 200-300 zeta, to robota na 30 min na wyjętej sprężarce.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Witam wszystkich. Jakie były objawy, że stwierdziłeś że sprężarka klimy do wymiany? u mnie też słychać takie dziwne wycie - nie jest to alternator ponieważ już po naprawie i bez zmian. Słychać to np. na biegu jałowym jak się dodaje gazu to słychać takie wycie... i własnie z okolic alternatora/ sprężarki..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam się pod temat. Właśnie przed sprzedażą auta chciałbym zlikwidować to buczenie przy dodawaniu gazu.

Mechanior u którego wymieniam filtry i olej po zdjęciu paska stwierdził że to kompresor klimy wyje.

Mówi że kompresor który siedzi w moim aucie jest nierozbieralny i łożyska nie da się wymienić. Podobno czeka mnie wymiana na nową lub regeneracja.

może ktoś zorientowany w temacie potwierdzić lub zaprzeczyć słowa mojego znachora..??

Jeszcze gorąca prosba. może ktoś podać mi wymiary łożyska które siedzi w mojej spręzarce..?? Chciałbym kupić łożysko i pojechać ma wymianę

U mnie najprawdopodobniej siedzi sprężarka DENSO 6SBU14C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to Ci cos pomoze.

 

http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?860105-Replacing-ac-compressor-clutch-BEARING

 

viewtopic.php?f=15&t=161555

 

viewtopic.php?f=164&t=228286

 

 

Na chlopski rozum wszystkie sprezarki musza miec domontowalne lozyska.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.